© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Ataşehir Köpek Eğitimi

Ataşehir Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
594 0

Köpeklerin bakım ve eğitimleri oldukça büyük önem taşıyor. Eğitimli köpekler eğitim almayan köpeklere göre kendilerini daha fazla belli ediyorlar. Köpek sahiplerinin birçoğu köpeklerinin eğitimleri için köpek eğitim merkezlerinden eğitim desteği alıyorlar. Köpek eğitim merkezi olarak hizmet veren ataşehir köpek eğitim merkezi köpeklerin tüm eğitim hizmetlerini kaliteli bir şekilde sunuyor. Köpeklerin yaşlarına ve cinsiyetlerine göre belli bir eğitim programı sunan ataşehir köpek eğitim merkezi köpeklerin eğitimlerinin sonunda oldukça fark yaratır bir hale gelmelerini sağlıyor. Aynı zamanda köpek sahiplerinin kısa süreli tatil ya da iş seyahatlerinde köpek bakımı konusunda da hizmet sunuyor.

Ataşehir Köpek Eğitimi

 

Temel Köpek Eğitimleri Nelerdir?

Ataşehir köpek eğitim merkezinin köpeklere vermiş olduğu eğitim iki aşamalı olarak yerine getiriliyor. Köpekler daha önce herhangi bir eğitim almamışlar ise öncelikle temel itaat eğitimi verilerek eğitime başlanıyor. Eğer ki köpekler temelde belli bir eğitim almışsa eğitim düzeylerine bakılarak ona göre eğitim planı belirleniyor. Hiç eğitim almamış köpekler için verilecek ilk eğitim temel itaat eğitimidir. Bu eğitim eğitimlerin temelini oluşturuyor. Aynı zamanda evde köpek eğitiminin ilk aşamasını meydana getiriyor. Köpeklerin diğer eğitimlerde başarılı olabilmesi için temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde alması gerekiyor.

Ataşehir köpek eğitim merkezinde bulunan temel itaat eğitimi kayış yardımı ile verilen bir eğitim türüdür. Kayış yardımı ile köpek eğitim uzmanı tarafından köpeklere temel komutlar olan yürü, otur, kalk ve bekle komutları öğretilir. Tasmanın köpeğe takılı olması ile birlikte kontrolün eğitimcide olması temel itaat eğitiminin gerçekleşmesini sağlar. Temel itaat eğitimi gün içerisinde en çok kullanılan eğitim çeşitlerinden birisidir. Temel itaat eğitimi eğer ki köpeklerin herhangi bir davranışsal sorunları yoksa 1 aylık bir süre içerisinde tamamlanır. Temel itaat eğitimi tüm köpek ırklarına ataşehir köpek eğitim merkezinde veriliyor.

Temel İtaat Eğitiminde Verilen Eğitimler Nelerdir?

Temel itaat eğitiminde köpeklere gel, otur, yürü bekle ve yat gibi komutlar öğretilir. Köpeklerin takip etmesi yani yürümesi için verilen eğitimde eğitim uzmanı tasma ile sol bacak hizasından ayak hızına bağlı olarak yürümesinin sağlanmasıdır. Bu eğitim ile birlikte köpekler sahibi yürüdüğünde yürür koştuğunda koşar ve beklediğinde bekler. Yine temel itaat eğitimi ile köpekler dikkatini çeken dış etkenlere karşı dikkatinin dağılmaması için otur bekle komutunu öğrenirler. Köpekler bu komut ile birlikte ikinci bir komut gelene kadar oturur ve beklerler.

Ataşehir Köpek Eğitimi

İleri itaat eğitimler  ataşehir köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimini tamamlayan köpeklere verilen bir üst seviye eğitim olarak dikkat çekiyor. İleri itaat eğitiminin temel itaat eğitiminden ayıran en büyük fark eğitimin herhangi bir tasma ya da aksesuar ile yapılmamasıdır. Eğitim uzmanı ileri itaat eğitiminde temel komutlar olan otur, bekle, yat ve yürü gibi komutları sadece el ve parmak işaretleri ile verir. Temel itaat eğitiminden tecrübe eden köpekler ileri itaat eğitiminde zorlanmadan bu eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlarlar. İleri itaat eğitimleri temel itaat eğitimleri gibi yaklaşık olarak 1 ay kadar sürüyor.

Köpeklerin herhangi bir davranış bozukluğu gibi sorunları yoksa bu eğitim sonrasında laf dinleyen ve istenileni yapan ve komutlardan dışarı çıkmayan köpekler haline gelirler. Ataşehir köpek eğitim merkezinde herhangi bir ırk ayrımı gözetilmeksizin tüm köpek ırklarına ileri itaat eğitimi veriliyor. Köpeklere ileri itaat eğitiminde temel itaat eğitiminde verilen komutların tasmasız bir şekilde verilmesinin yanı sıra köpeklerin yabancıya gitmemeleri konusunda da eğitimli hale gelmesini sağlar. Bir yabancının kendisini çağırması ile sahibinin komutları olmadan gitmemesi ileri itaat eğitimi neticesinde kazanılan bir davranış olarak dikkat çekiyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir