© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Avcılar Köpek Eğitimi

Avcılar Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
631 0

Köpek dostlarımız cana yakınlıkları ve sevimlilikleriyle bizlerin hayatında önemli bir yere sahiptirler. Beslediğimiz ve sahibi olduğumuz bu köpeklerin de bazı alışkanlıkları ve yetenekleri olmasını elbette ki istemekteyiz. Tuvalet eğitimi, itaat eğitimi türü eğitimlerin daha yavruluk dönemlerinde alınması gerekmektedir ki sonradan sahipler köpek dostlarıyla sorunlar yaşamasınlar. Yavru köpeklerin her tür ihtiyaçlarının da karşılanması gerekmektedir.

Köpek sahiplerinin sahipleri oldukları köpek dostlarıyla birebir olarak katılabilecekleri eğitim merkezleri de ülkemizde mevcut. Dilerlerse köpek sahipleri bu eğitimlere merkezlerde, dilerlerse de evlerinde katılabilmektedirler. Köpeklere hiçbir şekilde şiddet uygulanmayan, karakterinin zedelenmesine neden olmadan, psikolojik baskı altına alınmadan uygulanan bu eğitimler köpeğin eğitimi ve gelişimi konusunda oldukça yararlı olabilmektedir. Eğitimler sonucunda köpeklerin eğitimli olduklarına dair sertifikalar verir bu köpek eğitimi merkezleri. Köpeklerin alabileceği eğitimler konusunda biraz bilgi sahibi olmanız karar vermenizi çok daha kolaylaştıracaktır. Temel ve ileri itaat eğitimleri, tuvalet eğitimi gibi başlıklara şöyle bir göz atalım.

Avcılar Köpek Eğitimi

Temel İtaat Eğitimi: Eğitimlerin başlangıcı ve temeli olan bu eğitim köpek eğitiminde ilk adım olarak nitelenmektedir. Temel itaat eğitiminden tam olarak geçememiş bir köpek ileri itaat eğitimi gibi eğitimlere de tabii tutulamamaktadır. Bu eğitim tasmalı eğitimdir. Tasması takılı olduğu müddetçe köpeğin sizlerin kontrolünde olması ve dikkatinin sizlerin üzerinde olması sağlanmaktadır. Köpeğin herhangi bir karakter veya davranış bozukluğu bulunmamaktaysa bu eğitim yaklaşık olarak bir ay içerisinde tamamlanmaktadır. Bu eğitimde öğretilen komutlar da yürü, otur, bekle, yat, aferin ve hayır şeklindedir. Bu itaat eğitiminde dikkat etmeniz gereken köpek bu komutları yalnızca tasması takılı olduğu müddetçe uygular. Tasmasının çıkarıldığında da bu komutları uygulamasını istediğiniz takdirde köpeğinizin İleri itaat eğitimi alması gerekmektedir.

Avcılar Köpek Eğitimi

İleri İtaat Eğitimi: Temel itaat eğitimden başarılı bir şekilde çıkmış olan köpek İleri itaat eğitimine tabi tutulabilir. Bu eğitim evde köpek eğitiminin ikinci yani diğer adımı olarak nitelenmektedir. Bu itaat eğitiminde köpeğe tasma kullanılmadan eğitim verilir. Tasması takılı olabilir veya olmayabilir köpek bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamladığı zaman Temel itaat eğitiminde ve İleri itaat eğitiminde öğretilen tüm komutları uygular hale gelecektir. Köpeğin herhangi bir karakter veya davranış bozukluğu bulunmamaktaysa bu eğitim de yaklaşık olarak bir ay içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu itaat eğitimini ırk fark etmeksizin tüm köpekler alabilmektedir. Bu itaat eğitiminde köpek Temel itaat eğitiminde öğretilen komutları tasmasız olarak yapabilmektedir. Ayrıca yabancıya gitmemek, yabancıdan yemek almamak, geri getirme, uzaktan yat-otur-bekle gibi beceriler de kazanacaktır.

Avcılar Köpek Eğitimi Fiyatları

Evde Tuvalet Eğitimi: Yavru köpek sahiplerinin karşılaştığı en büyük sorundur. Köpek ev içerisinde tuvaletini nereye yapacağını bilemediği için bölge fark etmeksizin evde herhangi bir yere tuvaletini yapabilmektedir. Köpek tuvaletini nereye yapacağının alışkanlığını kazanmadığı için onlara kızmanız bir işe yaramayacaktır, ayrıca bu davranışlarınız köpeğin karakterine ve psikolojisine de zarar verecektir. Uygun bir şekilde verilecek eğitimle köpeğe tuvalet alışkanlığı kazandırılabilir.

Temel ve kapsamlı eğitimler bunlarla sınırlı değil elbette ki. Bizler sadece kısaca değinelim istedik. İstanbul’un Avcılar bölgesinde de köpek eğitimi hizmeti veren pek çok yer bulunmaktadır. Klinik eğitimi almış eğitmenleriyle hizmet vermekte olan köpeğinizin eğitimi için tercih edebileceğiniz yerler mevcut. Avcılar Köpek Eğitimi merkezleriyle köpeğinize yazımızda da kısaca değindiğimiz eğitimleri aldırabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla isterseniz merkezlerin bünyesinde isterseniz de evinizde köpeğinizle birlikte katılabileceğiniz bu eğitimlerle hem köpeğiniz kapsamlı bir eğitim almış olacak, hem de sizler köpek dostlarınızla daha derin bir bağ kurabilecek ve onları çok daha iyi anlayabileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir