© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi

Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
567 0

Köpeklerde eğitim yavruyken başlar ve bir köpeğin eğitimi en az 4 aylıkken başlaması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmiş bir gerçektir. Yavru bir köpek evinize geldiğinde her şey bu noktada başlar. Evinize yeni aldığınız yavru bir köpek tüm aile bireylerinin bir anda ilgi odağı olacaktır. Yavru köpekler oyun oynamayı çok severler ve bu nedenden dolayı devamlı oyun oynamak isteyeceğinden eğitimleri de biraz sıkıntılı olmaktadır. Bu dönemde köpekler sahibine bağlanır ve sahiplerine güven duymaya başlarlar. Bu dönemde vereceğiniz eğitim köpeğinizin ilerideki yaşamındaki karakterini şekillendirecektir.

Yavru köpekler yaptıkları birçok yaramazlıklarla ve şirinlikleriyle sizi güldürürler. Siz güldüğünüzde ise bu davranışlarının sizim hoşunuza gittiğini düşünürler ve her seferinde bu davranışı göstermeye çalışırlar. Bu nedenden dolayı köpeğinizin yapmasını ya da yapmamasını istediğiniz davranışlarda bulunduğunda kesinlikle gülmemeniz, onların anlayacağı bir dilde bu davranışının yanlış olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Örneğin bir yavru köpek evdeki bir eşyayla oynarken o eşyaya zarar verebilir.

Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi

Köpeğinizin oynarken ki bu hali sizin hoşunuza gidebilir ve sizi güldürebilir. Ancak sizin evdeki eşyalara köpeğinizin zarara vermemesi gerektiğini ona öğretmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğiniz yaptığı bu davranışın doğru olduğunu düşünecek ve evde hiç bir sağlam eşya bırakmayacaktır. Aynı şekilde yanlış anlaşılan tuvalet eğitimlerinin sonucunda da evinizde küçük süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu tip süprizlerle karşılaşmamanız için köpeğinize karşı hiç bir zaman disiplini elinizden bırakmamalısınız.

Genellikle köpek eğitiminde ödüllendirme ve cesaretlendirme yöntemleri kullanılmaktadır. Yavru köpeklerde yetişkin köpeklere oranla ödül verme ve cesaret kazandırma konuları daha da önemlidir. İyi bir şekilde eğitilmiş bir yavru köpek büyüdüğünde sizin istemediğini davranışlarda bulunmaktan kaçınacaktır ve davranış bozuklukları yaşamayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yavru köpekler oyun oynamayı çok sevdikleri için eğitim süresini oldukça kısa tutunuz.

Vereceğiniz bu kısa eğitimleri de oyun oynayarak gerçekleştirirseniz köpeğiniz açısından eğitimler daha eğlenceli geçecektir. Köpeğinize git-getir, otur, kalk gibi temel itaat komutlarıyla eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Bir köpek ister yavru olsun ister yetişkin kesinlikle şiddet içeren eğitimler vermeyin. Bu köpeğinizin cesaretini kırar ve korkak bir köpek olarak yetişmesine zemin hazırlar. Şiddet içeren eğitimler yerine köpeğinize sevginizi belli ederek eğlenceli eğitimler yapmak köpeğinizin gelişimi ve ileriki yaşamı için daha uygun olacaktır.

Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Yavru köpeğinizin eğitimi sırasında köpeğinizin daha yavru ve oyun çağında olduğunu, öğreteceğiniz hiç bir şeyi daha önceden bilmediğini kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Eğitim sırasında yavru köpeğiniz mutlaka oyun oynayacak, dikkati dağılacak ve hatalar yapacaktır. Onun bu hatalarına sabır gösterin ve öğrenmesi için çokça tekrarlar yapın. Eğer bir şeyi öğrenmekte zorlanıyorsa ya da öğrenemiyorsa öğretmek istediğiniz şey için farklı yöntemler geliştirin.

Yavru bir köpeğin sahibi tarafından eğitilmesi önemlidir. Eğitimler sadece köpeğe bir şeyler öğretmekten ziyade sizinle olan bağıda kuvvetlendirerek size bağlanmasını sağlayacaktır. Bu nedenle köpeğinize eğitimi siz vermeye çalışın. Eğer yavru köpeğinizin eğitimi için ayıracak vaktiniz yoksa ya da bu işi yapamayacağınıza kanaat getirdiyseniz bu işi yapan kişilerden profesyonel yardım alabilirsiniz. Örneğin Bağcılar Köpek Pansiyonu, köpeklere pansiyon hizmetinin yanında eğitimde vermektedir.

Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi

Yavru köpeğinizin eğitimini bunun gibi firmalardan almasını sağlayabilirsiniz. Eğer Bağcılar’da oturuyorsanız birçok Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi bulmanız mümkündür. Eğitim merkezlerinin yanında Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi olarak yavru köpeğinize evde eğitim verebilecek eğitmenlerde bulabilirsiniz. Yavru köpeğinize ister kendiniz eğitim verin isterseniz bu işi profesyonel anlamda yapan kişilerden yardım alın her iki durumda da yavru köpeğinizin iyi bir eğitim almasını sağlamalısınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir