© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
613 0

Köpek eğitimi, köpeğinizle aranızdaki iletişimi geliştirmeniz için çok önemlidir. Herkes köpek eğitmeni olamaz. Köpeğinizi en iyi şekilde eğitilebilmesi için iyi bir köpek eğitim merkezi seçmek çok önemlidir. Özellikle de köpeğe para gözüyle bakmayacak kişilere köpeğinizi emanet etmek çok daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Başakşehir köpek eğitim merkezi arıyorsanız bunu acele bir şekilde seçmeyin. Diğer köpek eğitim merkezleri ile de karşılaştırarak en iyi köpek eğitim merkezinin hangisi olacağına öyle karar verin. Köpeğinizin nasıl bir eğitim almasını istiyorsunuz ? Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Mesela köpeğinizin sadece “otur, kalk, getir” gibi komutları anlamasını istiyorsanız o zaman köpek eğitim merkezine bunu bildirin. Fakat özel eğitimli bir köpek olmasını istiyorsanız o zaman bu oldukça uzun bir zaman alabilir ve ilk zamanlarda köpeğinizde herhangi bir değişimin olduğunu hissetmeyebilirsiniz fakat sabırlı olmanız ve sonuçları görmeyi beklemeniz gerekmektedir. Köpek eğitimi kısa sürede tamamlanacak bir iş değildir. Köpeğinizin eğitimi algılaması ve oturtması zaman alabilir. O yüzden köpeğim neden dediğimi yapmıyor gibi hayal kırıklıklarına uğramayın. Başakşehir köpek eğitim merkezi arıyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Köpek Eğitim Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

1. Köpeğinizin eğitimine küçük yaştan itibaren başlayın. Ne kadar küçükse öğrendiği şeyleri o kadar iyi kapar. Ama maalesef köpeğinizi ileriki yaşlarda eğitime verdiyseniz köpeğinizin eğitilebilmesi çok zordur. Bu nedenle geç olmadan köpeğiniz küçükken ona eğitim aldırın.

2. Köpek eğitim merkezinin hangi eğitmenlere sahip olduğunu araştırın ve biyografilerini okuyun. Kaç senedir bu işi yaptığı, başarıları, tecrübesi eğitmen seçiminde çok önemlidir. Köpeğinizde değişiklik görmek istiyorsanız onu işini bilen uzman bir eğitmene emanet etmelisiniz.

3. Köpeğinizi emanet edeceğiniz köpek eğitim merkezinde sağlık ekipmanlarının tam olduğundan emin olun. Özellikle veterinerlere sahip olması da köpek eğitim merkezi seçiminde oldukça önemlidir.

4. Diğer kişilerin araştırdığınız köpek eğitim merkezi için yaptığı yorumları okuyun. İnsanlar memnun kalmışlar mı yoksa şikayetçi mi olmuşlar bu çok önemlidir. Başkalarının tecrübelerine güvenin ve burnunuzun dikine gitmeyin. Mutlaka insanların da görüşlerini alarak köpek eğitim merkezi seçiminizi ona göre yapın.

5. Uzun bir zaman geçmişse ve köpeğinizde gözle görülür herhangi bir değişim gerçekleşmemişse köpek eğitim merkezi seçiminizi büyük ihtimalle yanlış yapmışsınızdır. Çok fazla geç olmadan köpeğinizi oradan alın ve daha güvenilir bir yere götürün.

6. Başakşehir köpek eğitim merkezi seçimi için dikkat edebileceğiniz bir başka husus ise eğitim merkezinin katıldığı yarışmalardır. Eğer seçeceğiniz köpek eğitim merkezi köpek yarışmalarında aktif bir katılımcıysa ve dereceleri varsa büyük ihtimalle doğru bir seçim olacaktır.

7. Köpek eğitim merkezinin bahçesinin, havuzunun ve köpeğiniz için gerekli oyuncaklara sahip olması iyi bir avantaj olabilir fakat bunlar olmasa da olur ve çok elzem değildir.

Bu ve bunun gibi maddelere dikkat ederek köpeğinizi emin ellere teslim ettiğinizden emin olabilirsiniz. Hatta mümkünse köpeğinizin eğitimlerini siz de izleyin ve aklınıza yatmayan herhangi bir şey varsa köpeğinizin uzman eğitmenine sorun.

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Günlük eğitimi tamamlandıktan sonra köpeğinize nasıl davranacağınız konusunda köpeğinizin uzman eğitmenine mutlaka danışın ve onun köpeğiniz için sunacağı önerileri dikkate alın. Eğer gerekli sabrı ve inancı gösterirseniz sonuçlardan memnun kalabilirsiniz ama köpeğinizin eğitimi konusunda da fazla hayalperest davranmayın. Her köpeğin bir sınırı var ve belirli bir zekası var. Bu nedenle köpeğinizden kapasitesinin dışına bir şey yapmasını bekleyemezsiniz fakat köpeğinizin sahip olduğu kabiliyeti en iyi şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir