© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Basset Hound Köpek Eğitimi

Basset Hound Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
139 0
bassethoundkopekegitimi

Basset Hound köpek eğitimi genellikle sevilen bir köpek olan Basset Hound köpek cinsi için verilen eğitimleri kapsar. Bu köpek cinsi kısa bacaklı ve koca kafalı bir köpek cinsidir. Yine gövdesi gelişmiş olan bu köpeğin diğer köpek ırklarına nazaran daha nazik olduğu söylenebilir. Köken olarak bakıldığında ise Orta çağa kadar dayanmaktadır. En iyi avcılar arasında yer alan bu köpek iyi bir iz sürme yeteneğine sahiptir.

Eğitim konusuna gelince bu köpeğin eğitimi sırasında profesyonel olarak çalışıldığında iyi sonuçlar elde edilir. Fransa kökenli olan bu köpeklerin ilk çıktıkları coğrafya bilinmemektedir. Elitler tarafından beğenilen bu köpek cinsinin bu özellikleri sayesinde istenilen oranda eğitilmeleri mümkündür.

Basset Hound Köpek Eğitimi Özellikleri

Bu köpeğin diğer köpeklere nazaran farklı hususları vardır. Sevimli bir yapısı ve aynı zamanda heyecanlı bir karakteri bulunur. Bu köpeklerin genel olarak av oyunlarında da kullanıldığı bilinmektedir. Avcılık konusunda diğer köpeklerden daha yüksek beceriler sergilemektedir. Basset Hound köpek eğitimi için bu hususların dikkate alınması gerekir.

Sosyal yönleri gelişmiş olan bu köpek diğer hayvanlar ile iyi bir iletişim kurar. Köpek uzmanlarına danışarak bu köpeklerin hususiyetleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzmanlar tarafından verilen eğitimler ile daha yüksek başarı elde edebilirsiniz. Küçüklük döneminde doğru olarak verilen eğitimler ile daha sosyal canlılar olarak görülebilir.

Ağırlık olarak bakıldığında ise erkeklerin yirmi üç ile yirmi dokuz arasında ağırlığa dişilerin ise yirmi ile yirmi yedi kiloya kadar ulaşabildikleri görülür. Dişilerin boyları otuz ya da otuz altı cm kadar olurken erkeklerin ise ortalama olarak otuz ile otuz sekiz arasında değişmektedir.

Basset Hound Köpek Eğitimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Bu köpeğin kullanılmasında sabır önem taşır. Aynı zamanda bu köpeklerin eğitiminde yemek ile ödül vermek gerekir. Eğitim sırasında verilen ödüllendirme sayesinde daha hızlı sonuç alabilirsiniz.  Köpeklerin eğitiminde olduğu gibi temel eğitimler ileri eğitimler tuvalet eğitimler gibi eğitimler verilir.

Bu eğitimlerin yanı sıra Basset Hound köpek eğitimi ile ilgili uzman desteği alabilmek için köpek eğitim merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ülkemizde köpek eğitimi konusunda hizmet veren birçok firma arasından uzman deneyimi almak için bizi tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda firmamız hem eğitim hem de barınma anlamında ön plana çıkmaktadır.

Basset Hound Köpek Eğitimi ve Bakımları

Bu köpeklerin eğitiminde bakımlarının önem taşıdığı görülür.  Başta gelen bakımları arasında kulak temizliği başta olmak üzere tırnak bakımları da yapılabilir. Yine iskelet sağlığı da dikkate alınmalıdır. Aşırı kilolar ile birlikte köpeklerin sağlığında da bozulmalar meydana geldiğinden dolayı sıkı bir diyet programı yapılabilir. Yine bu köpeklerde ortaya çıkan önemli bir sağlık sorunu da felç sorunudur. Tüylerinin bakımı için sert fırçalar kullanılabilir. Basset Hound köpek eğitimi sırasında sıklıkla görülen hastalıklara karşı dikkatli olmak gerekir.

Karakter olarak özgür ruhlu olan bu köpeğin bunların yanı sıra iyi bir oyun sever olduğu da söylenebilir. İyi niyetli ve her insana kola kolay uyum sağlayabilen bu köpeklerin gelişiminde yemekler büyük önem taşır. Uysal yapısının yanı sıra bazen inat edebilirler.

Basset Hound Köpek Eğitimi Veren Firma

Basset Hound köpek eğitimi verirken yüksek başarı elde etmek için bizi tercih edebilirsiniz. Yetkin bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam eden firmamız aynı zamanda ihtiyaç duyulan uzman desteği konusunda da ön plana çıkar. Sizlere aynı zamanda barınma imkânı da sunan firmamız köpeklerinizin sıcacık ortamlarda bulunmasını temin eder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir