© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Belgian Malinois Köpek Eğitimi

Belgian Malinois Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2822 0

Belçika kökenli olan Belgian Malinois cinsi köpekler, dünyada çoban köpeği olarak bilinen dört köpek cinsinden biridir. Kas yapısı çok kuvvetli ve çevik olan Belgian Malinois ırkına ait köpeklerin, tüy renkleri farklılıklar gösterebilmektedir. Dik kulaklara, kısa ve yumuşak tüylere sahiptir. Boyun kısmındaki tüyler, vücudunun diğer bölümlerindeki tüylere göre daha uzundur. Kısa ve yumuşak olan tüylerinin bakımı oldukça kolay sağlanmaktadır. Belgian Malinois cinsi köpeklerinin tüy bakımı için, haftada bir kez fırçalanmaları yeterlidir. Yıkanması çok uygun olmayan bu cins köpekler, gerekmedikçe yıkanmamalıdır. Sık yıkanan Belgian Malinois cinsi köpeklerin, tüylerinin altında bulunan yağ tabakalarının zarar görmesi ihtimali yüksektir.  Genel olarak 10 il 12 yıl arasında ömürleri olan Belgian Malinois cinsi köpekler, çiftlik ve çoban köpeği familyasına aittir.

Belgian Malinois Köpek Eğitimi

Belgian Malinois ırkı köpekler, sağlam yapılı ve genel olarak ılıman iklimleri seven köpeklerdir. Ancak bulundukları iklim şartlarına rahat bir şekilde uyum sağlayabilen ve soğuk hava şartlarına oldukça dayanıklı köpeklerdir. Genel olarak çoban köpeklerinin tüm özelliklerini karakterinde barındıran Belgian Malinois cinsi köpekler, kırsal hayatın içinde bulunmaktan hoşlanan köpeklerdir. Belgian Malinois ırkı köpekleri mükemmel derecede çoban köpeği özelliği taşımakta ve açık alanlarda bekçi köpekliğini başarıyla yapabilmektedir. Her işe uyum sağlayabilen bu ırk köpekleri günümüzde, polis, güvenlik, yasadışı malları bulma ve koruma alanlarında yetiştirilmektedir.

Bedenlerinin güçlü yapılarının korunması için, beslenme programlarına çok önem verilmesi gereken Belgian Malinois cinsine ait köpeklerin, yüksek derecede de egzersiz ihtiyaçları mevcuttur. Egzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasına ciddi bir biçimde dikkat edilmesi gerekmektedir. Belgian Malimois ırkının, tasmasız olarak, özgür bir şekilde açık alanlarda egzersiz yapması en büyük istek ve ihtiyaçlarından biridir. Ancak saldırgan yapısı nedeniyle, tasmasız olarak gezdirilmesi sırasında, çevreye zarar vermemesi için, köpek sahibi tarafından gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması son derece önemlidir. Evde bakılan Belgian Malinois ırkı köpeklerinin egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması zor olabilir. İyi bir eğitim ile ev yaşamına uyum sağlayabilen Belgian Malinois köpeklerin bu konudaki en büyük sorunu egzersiz ihtiyaçlarının karşılanamamasıdır. Evde bakılan bu cins köpeklerin, hiç değilse bahçeli evlerde bakılması tercih edilmelidir. Belgian Malinois ırkı köpekler, ev yaşamına da uyum sağlamalarına karşılık, doğaları gereği bahçede daha mutlu olacaklardır.

Belgian Malinois Köpek Eğitimi Fiyatları

Sahibine büyük bir bağ ile bağlı olan Belgian Malinois ırkı köpekler, yüksek seviyede koruma içgüdüsü sahibidirler. Bu nedenle yapıları gereği çevrelerine saldırgan davranarak tehlikeli olabilirler. Belgian Malinois köpeklerin sahiplerinin, deneyimli olmaları gerekmektedir ve özellikle bekçi köpeği olarak yetiştirilen köpeklere çok iyi bir eğitim verilmesi sağlanmalı ve saldırganlığı denetim altına alınmalıdır. Belgian Malinois cinsi köpekler, oldukça zeki ve çok dikkatli köpeklerdir. Bu nedenle de, bu cins köpeklere çok kolay eğitim verilebilir. Belgian Malinois köpek eğitimi, yavruluk döneminde kesinlikle başlanması gereken bir eğitimdir. Özelliklede Yavruluk döneminde, Bellgian Malinois köpeklerin sosyalleşme eğitimlerinin tamamlanması önemlidir.

Belgian Malinois Köpek Eğitimi

Yavruluk döneminde sosyalleşmesi sağlanmayan Belgian Malinois ırkı köpeklerinin yabancılara karşı gösterdikleri saldırgan tavırlarının önüne geçilmesi oldukça zordur. Sabırlı bir eğitim süreci geçirilmesi gereken Belgian Malinois köpeklerinin, bilinçli kişilerce eğitilmesi, eğitimin verimli olmasını da sağlayacaktır. Genel olarak çocuklarla bir arada bulunmaları da sakıncalı olan Bu cins köpeklerin, yavruluk dönemlerini çocuklarla beraber geçirmesi, çocuklara karşı olan sevgisini artırmakta ve bu sorunun çözümü olabilmektedir. Belgian Malinois köpeklerin, sahiplerinin ilgisine çok ihtiyaçları vardır. Sahiplerine çok bağlı olan bu ırk köpekler için, sahipleri ile zaman geçirmek büyük önem taşımakta ve onları oldukça mutlu etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir