© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. BerneseMountainDog Satılık Yavru istanbul

BerneseMountainDog Satılık Yavru istanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
839 0

BerneseMountainDog cinsi köpek İsviçre Dağ Köpeğidir. BerneseMountainDog cinsi köpek çift katlı kürkü ile soğuk havaya dayanıklı iri bir köpek cinsidir. Bu köpek cinsinin tüy yapısı, göğsünde, başında ve ayaklarında beyaz, gözlerinin üstünde, yanak kısımlarında, göğüs kısmının 2 yan tarafında, kuyruk kısmının alt tarafında ve bacak tarafında pas rengi tüyler bulunmaktadır. BerneseMountainDog cinsi köpeğin tüyleri düz veya hafif dalgalı olabilmektedir. Tüylerinin uzunluğu orta derecedir. Kafa yapısı geniştir. Kulakları üçgendir ve fazla büyük değildir. Göz renkleri çoğunlukla koyu renklidir. Burnu siyahtır renktedir. Vücut yapısı olarak BerneseMountainDog cinsi köpekler geniş ve derin bir göğse sahip olmakla beraber güçlü köpek ırkıdır. Kuyruğu tüylü ve uzun bir yapıya sahiptir.

BerneseMountainDog Cinsi Köpeğin Karakter Yapısı

BerneseMountainDog Satılık Yavru istanbul

BerneseMountainDog cinsi köpekler son derece nazik bir köpek cinsidir. Doğal bekçi köpekleri olarak da bilinirler ve eğitimi son derece kolaydır. Küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmelidirler sahiplerine karşı çok sadık köpek ırklarından biridir. Özellikle 18 aylık olduktan sonra yeni bir aileye alışmakta zorlanabilmektedirler. BerneseMontainDog cinsi köpek kendine güvenen bir ırktır ve son derece iyi huylu bir yapıya sahiptir. Yabancı kişilere karşı saldırgan bir yapıya sahip değillerdir ve diğer köpek ve hayvanlar ile iyi geçine bilmektedirler. Bu cins köpeklerin olgunlaşma zamanı geç tamamlandığından dolayı yavruluk dönemler uzun ve son derece enerjik bir yapıya sahiptir. BerneseMountainDog cinsi köpekler yalnız kalmayı sevmemektedirler ve uzun süre bahçede tek başına bırakılmaması gerekmektedir. Bu köpek cinslerini eğitirken nazik davranılması uygundur.

BerneseMountainDog Cinsi Köpeğin Kökeni

BerneseMountainDog cinsi köpekler ilk çıkış noktaları İsviçre Alpleri’dir. Bu köpek cinsleri çiftlik köpeği olarak beslenmeye başlanılmıştır. Yapılan araştırmalar da 18. Yüz yılda çizilen tablolar da BerneseMountainDog cinsi köpeklere rastlanılmaktadır. BerneseMountainDog adı ırkın yaygın olarak kullanıldığı İsviçre’nin Berne kantonundan almaktadır. BerneseMountainDog cinsi köpekler ilk başlarda İsviçre de koyun ve sığırların sürülmesinde, yük taşımacılığın da ve çiftlik bekçisi olarak kullanılmıştır. Sakin ve nazik huyları sayesinde BerneseMountainDog cinsi köpekler iyi bir aile köpeğidir.

BerneseMountainDog Cinsi Köpeğin Egzersiz İhtiyaçları Nelerdir?

BerneseMountainDog cinsi köpekler dışarı çıkmayı ve egzersiz yapmaktan çok mutlu oldukları için düzenli bir şekilde bunlara izin verilmelidir. Soğuk iklimlerden hoşlanırlar, koşma egzersizinde mutlu olur ve tasma takılmadan oyun oynamayı çok seven bir ırktır. Çok fazla enerji harcayacağı oyunlardan sakınılmalıdır çünkü kilo alma, kemiklerinin ve eklemlerinin gelişmesi için enerjiye ihtiyaçları bulunmaktadır..

BerneseMountainDog Cinsi Köpeğin Yaşam Ortamı Nasıl Olmalıdır?

BerneseMountainDog cinsi köpekler çok fazla enerjik bir yapıya sahip oldukları için apartman yaşamı için tavsiye edilmezler. Ev içinde hareket alanları kısıtlı olduklarından dolayı rahat hareket edemezler bu yüzden geniş bahçeli çitlerle çevreli bir bahçede daha mutlu olmaktadırlar. İki katlı ve sık bir kürkü bulunduğundan dolayı sıcak iklimlerde sorun yaşayabilen bir köpek ırkıdır.

BerneseMountainDog Satılık Yavru istanbul

BerneseMountainDog cinsi köpeklerin tüyleri oldukça fazla olduğu için fırça ve tarakla düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bu cins köpeklerin tüy dökme sorunları olduğundan dolayı sık sık fırça ilen tımar edilmelidir. Kulakları devamlı silinmelidir. Tüyleri uzun olduğundan dolayı bacak ve pati kısmında ki fazla olan tüyler düzenli olarak kesilmelidir

.BerneseMountainDog Satılık Yavru istanbul fiyatları büyüklüğüne ve eğitimine göre değişiklik göstermektedir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir