© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
766 0

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi, köpeğimizin küçüklüğünden itibaren başlatılması planlanan eğitimler ile köpeklerimizin gerekli alanlarda veya istediğimiz özelliklerde eğitime tabi tutulmasını; ve bu eğitim sonrasında ise köpeklerimize içgüdüsel olarak farklı ve faydalı davranış biçimlerinin kazandırılmasını hedeflemektedir. İnsanların, evcilleştirilesinden itibaren en yakın dostlarından olan köpekler zaman içerisinde gerek içgüdüsel olarak gerekse de verilen eğitimlere bağlı olarak insanların en önemli yardımcıları olmayı başarabilmişlerdir. Öncelikle bulunulan alanların vahşi hayvanlara karşı savunulmasının en önemli faktörleri köpekler olarak bilinmektedir.

Kırsal kesimlerde yaşayan insanların, dağınık yerleşim birimlerinde zamanla gelişen tarım ve hayvancılık ile birlikte yetiştirilen sürülerin vahşi hayvanlara karşı savunulmasında ve aynı zamanda sürülerin yönlendirilmesinde de önemli rolleri bulunmaktadır. Zamanla ve değişen ekonomik yapılar ile yerleşim birimlerinin şehirleşmeye başladığı görülmektedir. Şehirleşmenin ilk başladığı zamanlardan itibaren köpeklerin eğitimleri de farklı yönlere kaymaya başlamış, vahşi hayattan izole olan şehir yaşamında da köpeklerin güvenlik sağlayıcı yardımcılarımız olmasına ihtiyaç azalmaya başlamıştır.

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi

Bununla birlikte şehirleşmenin gerektirdiği site ve aratman kültürü ile köpek beslemenin zorlukları da gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Çiftçilerin ve hayvancılıkla uğraşan insanların en büyük yardımcıları, şehirleşmenin sunduğu dezavantajlar doğrultusunda farklı ihtiyaçlara uyum sağlamak durumunda bırakılmışlardır. Zamanla çiftleştirilmeleri ve genetik yapılarının değiştirilmesi ile birlikte, büyük ve güçlü köpekler daha farklı boylarda ve cinslerde üremeye başlamışlardır.

Bu üreme sistematiğinin sonucunda da insanların yaşamlarında ihtiyaç duydukları farklı alanlarda kullanılması uygun bulunan türlerde köpeklerin seçimi ve bu ihtiyaçların gerekliliklerini karşılayıp karşılayamadıklarının kararlarının verilmesinin yolu açılmış oldu. Bu sayede daha küçük boyutlardaki köpeklerin kendi fizyolojik özelliklerine göre görevlendirilmesi ve eğitilmesinin gerekliliği ortaya çıkmış oldu. Köpeklerinizin eğitimleri, fizyolojik özelliklerine bağlı olmasının yanı sıra faydalanılması amaçlanan görevlerin özelliklerine göre de şekillenmek durumundadır. Bu sebepledir ki her cins köpek aynı eğitimlere tabi tutulmayıp kullanım alanlarında verilen eğitimlere göre yetiştirilmiştir. Bu alanlardan bazıları şöyledir.

Eğitim

  • Askeri ve Polis Köpekleri; Bu köpekler genel anlamı ile askerlerin ve polislerin kamu düzenini sağlaması amaçlanan görevlerinde kullanılmışlardır. Bu görevlerin başında, halk ayaklanmalarını veya suçluları sindirici görevlerde, askeri tesislerin çevre güvenliğinde ve aynı zamanda yüksek duyarlılıklarına bağlı olarak uyarıcı görevlerde asker ve polislerin yardımcıları olmuşlar ve eğitimleri bu alanda sağlanmıştır.
  • Arama Kurtarma Köpekleri; Bu köpeklerin eğitimleri ise olağan üstü durumlarda, doğa olaylarında, kaçakçılık olaylarında veya uyuşturucu ile mücadele durumlarında hassas koku alma içgüdülerinden faydalanılması üzerinedir. Belirli alanlara gizlenen kanun dışı maddelerin bulunmasında insanlara yardımcı olan köpeklerin bunun yanı sıra kaçakçıların izlerinin sürülmesi amaçlarıyla da eğitimleri vardır. Ayrıca olağanüstü doğa olaylarında (örneğin deprem, çığ, heyelan vs. ) göçük altında kalan insanların yer tespitlerinde ve bu insanlara ulaşılmasında da köpeklerin eğitimleri, köpek eğitimi planlamalarında önemli yer tutmaktadır.
  • Kılavuz Köpekler; Görsel duyularında problem olan insanların veya görme engelli insanların hayatlarını idame ettirebilmeleri açısından yardım alabildikleri köpeklerdir. Bu köpeklerin eğitimleri de yardımcı olacakları insanları yönlendirmeleri ve olası bir tehlike ile karşılaşmaları durumunda bu insanları uyarmaları üzerine tasarlanmıştır. Sadakati en yüksek olan köpek cinsleri bu konuda eğitilip, sahiplerine koşulsuz bağlılık ile hayatlarını sürdürmeleri hedeflenmektedir.
  • Kızak Köpekleri; Soğuk iklim koşullarında sahiplerinin ulaşımlarını sağlamak amacı ile kar kızaklarını çekmesi için eğitilen köpeklerdir.

Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi Fİyatları

Günlük hayatımızda ve gelişen ihtiyaçlarımız doğrultusunda da daha onlarca konuda eğitilen ve insanlığa büyük yardımı olan köpekler yetiştirilmeye devam etmektedir. Ayrıca köpeklerin insanların ihtiyaçlarından farklı olarak sadece hobi ve sahiplilik duygusu ile beslenenleri de büyük çoğunluktadır. İnsanlara bir dost olan ve çoğu insanın sahip olmayı istediği bu dostlarımızın, bizlerin hayatlarına entegre olabilmeleri için de bazı eğitimler almaları gerekmektedir.

Şehir yaşamlarında ve apartman hayatında yaşamak durumunda olan bu köpeklerin; gürültü, tuvalet ve düzenli yaşam eğitimleri almaları, sahiplerinin olduğu kadar köpeklerimizin de mutlu bir hayat sürmeleri için son derece önemlidir. Beşiktaş Köpek Eğitim Merkezi köpek sahiplerinin ve köpeklerin; mutluluklarının temin edilmesini sağlamakla, rehabilitasyon ve koşulsuz itaat eğitimleri ile de köpeklerimizin hayatımıza tam entegrasyonunu taahhüt etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir