© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
501 0

Köpek sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikli olarak yapmaları gereken en önemli konu köpek eğitimleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmasıdır. Öğrenilmesi ve tecrübe edilmesi gereken konulardan birisi de köpeklerin bakımı, beslenmesi ve tuvalet eğitimi gibi konulardır. Köpek sahipleri bu konular hakkında ne kadar detaylı bilgi sahibi olurlarsa olsunlar eğitimlerin belli aşamaları uzman bir eğitimcinin nezaretinde yapılmasını gerektirebilir. Bu nedenle köpekler ile ilgili detaylı eğitim ve bakım hizmeti veren beyoğlu köpek eğitim çiftliği ile birlikte köpeklere eğitim konusunda kaliteli hizmetler veriliyor. Henüz köpek sahibi olmayan köpek severler Beyoğlu köpek eğitim merkezinde bulunan köpek eğitim uzmanlarından köpekler ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Bu bilgi ışığında ne tür bir köpeğe sahip olmaları gerektiğine karar verebiliyorlar. Köpek sahipleri köpeklerini Beyoğlu köpek eğitim merkezine bırakarak köpeklerinin belli bir eğitim aşamasından geçmelerini sağlayabiliyorlar.

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliğinin Özellikleri

Beyoğlu köpek eğitim çiftliği, her ırktan köpeklere misafirlik edecek kadar geniş bir alan üzerine kurulmuş bir eğitim tesisidir. Beyoğlu köpek merkezine getirilen köpekler öncelikle ırkırk farklı gruplara ayrılıyor. Bundaki temel amaç birbiri ile anlaşabilen ve anlaşamayan köpekleri birbirinden ayırmaktır. Köpekler ırksal özellikleri bakımından farklı gruplara ayrıldıktan sonra eğitim konusundaki tecrübeleri test edilir. Bazı köpekler eğitim konusunda sahiplerinden temel eğitimlerini iyi ya da kötü bir şekilde alabiliyorlar. Öncelikle köpeklerin eğitim düzeyleri belirlenerek köpekler hem eğitim düzeylerine hem de ırksal özelliklerine göre farklı gruplarda yer alabiliyorlar.

Köpeklere gün içerisinde verilen eğitimin haricinde sosyalleşmelerini sağlayacak çeşitli oyun aktiviteleri de sunuluyor. Köpek sahipleri köpeklerinin hangi eğitimi almaları konusunda köpek eğitim uzmanlarından gerekli bilgileri alıyorlar. Bu konuda köpek eğitim uzmanlarının belirlemiş oldukları programlar köpek sahipleri ile paylaşılarak köpeklere verilecek eğitimlerin düzeyleri hakkında bilgi veriliyor. Beyoğlu köpek eğitim çiftliğinde köpeklere temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimi gibi önemli eğitimler kaliteli bir şekilde verilerek köpeklerin hem eğitimli olmaları sağlanıyor hem de sosyalleşmeleri konusunda oldukça önemli adımlar atılıyor.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpeklere verilen en zor eğitimlerden birisi de tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitiminde başarı elde edilebilmesi için öncelikle köpek ile olan ilişkiler oldukça kuvvetli olmalıdır. Köpeklere verilecek olan tuvalet eğitiminde başarı elde edilebilmesi için öncelikle köpeklerin tuvaletlerini yapması istenilen yerlerin seçilmesi gerekiyor. Yer tespiti yapıldıktan sonra köpeklerin dışkıları bir bez ya da gazete kağıdına sürülerek köpeklere koklatılarak tuvaletlerini yapmaları istenen yere doğru yavaşça yürünür. Tuvalet eğitimlerinde başarı, köpeklerin alacakları diğer temel eğitimlerde gösterecekleri başarılar açısından oldukça önemlidir. Köpeklerin davranış özellikleri ve sosyalleşme düzeyleri normal ise köpeklere verilecek olan tuvalet eğitimleri 4 haftalık bir süreyi bulabiliyor.

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Beyoğlu köpek eğitim çiftliğinde köpeklerin temel eğitim ihtiyaçları kaliteli bir şekilde yerine getirilerek köpeklerin ileride alacakları eğitimler konusunda temelleri atılıyor. Temel itaat eğitim programları her köpekler için ayrı ayrı planlanarak normal şartlar altında 4 haftalık bir süreye yayılarak veriliyor. Temel itaat eğitimi köpeklerin köpek sahipleri ile asıl ilişki temellerinin atıldığı ve köpeklerin sosyalleşmeleri açısından oldukça önemli eğitim çeşidi olduğu biliniyor. Temel itaat eğitiminde verilen komutların tasma ya da kayış yardımı ile yapılması ile birlikte köpeklere kendisinden istenen şeylerin başlangıçta yapmaları zorunluluk teşkil eden konuların öğretilmesi ile başlanıyor. Bu eğitimde başarı gösterilmesi ile birlikte ileri itaat eğitimi gibi herhangi bir aksesuarın kullanılmadığı eğitim türüne geçiş yapılarak köpeklerin verilen komutlara oldukça mantıklı hareketler ile cevaplar vermeleri sağlanıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir