© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Bostancı Köpek Eğitimi

Bostancı Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
621 0

Sahiplenilen köpeklerin, bulundukları evlerde neşe kaynağı olmaları apaçık bir gerçektir. Fakat yeni alınan bir köpeğin, yeni gireceği ortama hemen alışması kolay bir durum olmayacaktır. Bunun için profesyonel uzmanlardan eğitim almaları hem köpekler için, hem de köpek sahipleri için güzel bir yaşam sürmeleri için gereken bir durumdur. Köpeklerinizin ve aynı zamanda sizin de alacağınız eğitimler ile birlikte, köpeğiniz ile aranızdaki bağlar oldukça güçlü bir hale gelecektir. Sahipler ve köpekler arasındaki durumun böyle olmasından dolayı da köpek eğitimleri günümüzde oldukça önemli bir hale gelmiştir.

İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı semtinde bulunan Bostancı köpek eğitimi merkezinde bulunan profesyonel eğitmenler ve uzmanlar sayesinde köpekleriniz alacakları onlar için en uygun eğitim ile birlikte eğitileceklerdir. Köpek eğitim merkezlerinde sadece köpekleriniz değil, ayrıca sizlerde çeşitli eğitimlere tabi tutulacaksınız. Bu durum, köpeğiniz ile aranızdaki bağı daha da güçlendirecek ve asla ama asla kopmamasını sağlayacaktır. Bostancı köpek eğitim merkezinde alacağınız eğitimler ile birlikte, köpeklerinizin iyi ve kötü davranışlarına göre onlara ödül veya ceza vermemenizi kolaylaştıracaktır. Ödül veya ceza durumlarını alacağınız eğitimler ile birlikte rahatlık ile karar verebileceksiniz.

Köpeklerinizin eğitimine başlanmadan önce, köpeğinizin cinsine ve ırkına göre bulunan kişilik ve huyları belirlenmektedir. Eğitime başlanmadan önce eğitimciler tarafından belirlenecek bu özellikler ile birlikte eğitimin kalitesine buna oranla artmış olacaktır. Bu özellikler belirlendikten sonra, köpeğinizin alacağı eğitimin bölümleri de belirlenmiş olacaktır. Bu bölümler belirlenirken de sizin köpeğinizden ne beklediğinizde önem teşkil etmektedir.

Bostancı Köpek Eğitimi

Köpeğinizin alacağı eğitimlerin en önemlisi ve başlangıcı olan köpeğinizin tuvalet eğitimidir. Köpeklerinizin tuvaletleri geldiğinde bulundukları her yere yapmamaları gerekir ve tuvalet ihtiyaçları olduğunda size bunu haber vermeleri gerekmektedir. Bu eğitimlerin en olmazsa olmaz ve önemli olan eğitimdir. Diğer önemli olan eğitim konularından biri de köpeğiniz ile birlikte bir yürüyüşe çıktığınızda, köpeğinizin hızını yavaşlatmak için tasmasından çekmemenizi sağlayarak yürümeminizdir. Bu yürüyüş tarzı hem size hem de köpeğinize zarar verebilecektir. Size vereceği zararlarda bel, boyun ve omuz bölgesinde yaşayabileceğiniz rahatsızlıklar yaşayabilmeniz muhtemeldir. Bu rahatsızlıkları yaşamanızın temel sebebi köpeğinizin sizinle girebileceği muhtemel lider olma yarışıdır.

Köpeğinizin bu eğitimini de almasını oldukça önemli bir durumdur. Bu eğitimde sizin öğrenmeniz gereken şey, köpeğinize ne zaman “aferin” oğlum/kızım, ne zaman “hayır” oğlum/kızım demenizi bilmenizi öğrenmeniz olacaktır. Köpeğinizde sizinle aynı zamanda bu eğitimi alarak, sizin için iyi bir durum söz konusu olacaktır. Köpeğinizin, sizin ikazlarınızı bilip ona göre hareket etmesi eğitimi, tuvalet eğitiminden sonra, köpeklerin alması gereken en önemli eğitimlerden biridir. Bu eğitimde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de, köpeğinizle konuşurken onun kafasını karıştıracak ve istemediğiniz şeyler yapmasını sağlayacak söz ve davranışlardan kaçınmanız olacaktır.

Bostancı Köpek Eğitimi

Köpeğinizin bu ilk bölümde alacağı eğitimler en temel eğitimlerdir. Bu eğitimler ile birlikte köpeğiniz, tuvalet ihtiyacı geldiğinde size haber vererek her yeri pisletmemiş olacak ve hem onun için hem de sizler için çok olumlu ve güzel bir yaşam olacaktır. Alacağı diğer tasma ile yürüme ve ikaz eğitimde ise size köpeğiniz tasma ile yürürken itaat etmeyi öğrenecektir. Köpeğinizin bu ilk bölümde alacağı eğitimleri tamamı ile almadan diğer eğitimlere geçmesi eğitimin kalitesini ve etkilerini azaltacaktır. Gideceğiniz köpek eğitimi merkezlerinde bu konuya dikkat etmeniz oldukça önemli olacaktır.

Tasma ile olan eğitimden sonra alacağı bir diğer eğitim ise boynunda tasma yokken de size itaat göstermesi ve uyum sağlaması eğitimi olacaktır. Köpeğinizin alacağı bu eğitim ile birlikte, boynunda tasma yokken de sizinle aynı hızda yürümesini sağlamak ve sözle ikazlarınıza uyması sağlanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir