© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
649 0

İyi bir eğitim almış köpeğe sahip olmak, hem sizin için hem de yaşadığınız ortamda etrafınızdaki insanlar için faydalı olacaktır. Eğitim açısından en uygun hayvan türü köpeklerdir. Doğada bulunan evcilleştirilebilen hayvanlara göre sahiplerine en itaatkar hayvanlar köpeklerdir. Eğitim verilememiş bir köpek ev yaşantısı içerisinde ve toplum arasında sorunlar çıkaracak ve rahatsızlık verecektir. Bu nedenle ev ya da apartman ortamında beslenen köpeklerin eğitim almaları şarttır. Köpek eğitimi konusunda bilgisizseniz köpeğinizi profesyonel köpek eğitimcilerine teslim edebilir ve en iyi eğitimi almasını sağlayabilirsiniz.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi ile konusunda uzman profesyonel köpek eğitimi uzmanları hizmet vermektedir. Her ırk ve yaştan köpeklere eğitim eğitmenler aracılığıyla verilmektedir.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimleri, köpeğin yaşına, ırkına ve cinsine göre değişiklik gösterir. Her tür köpeğin eğitim şekli farklıdır. Eğitim almamış bir köpeği sahiplenmek oldukça zorludur. Eğitim almadığı için köpek, sözünüzü dinlemeyecek ve etrafınızdaki insanları ve sizi rahatsız edecektir. Özellikle bazı köpek cinslerinin eğitim bakılması oldukça tehlikelidir. Köpekler eğitim almak için profesyonel eğitimciler tarafından eğitim programlarına alınırlar. İlk eğitim konusu olarak itaat ve liderlik eğitimi verilir. Bu sayede köpek sahibine itaat etmeye başlar. Lideri olarak onu benimser. İtaat ve liderlik eğitimi köpeğin cinsine göre değişkenlik gösterir. Süs köpeği olarak isimlendirilen köpeklerin eğitim süresi diğer köpeklerin eğitim sürelerine göre daha kısa olur. Bu köpekler eğitimi daha çabuk kavrar ve uygularlar. Polis teşkilatı için, yakın koruma ve muhafızlık için eğitilen köpeklerin eğitim süreci diğer köpeklere göre daha uzun olur.

Köpeklerin eğitilmesindeki amaç öncelikle sahibine sadık olmasıdır. Belirli işler için kullanılacak köpeklerde ise yapacağı işe odaklanması ve sahibinin istediği işi tam anlamıyla yapmasıdır. İtaat eğitiminde ilk olarak köpeklere otur, kalk, dur gibi komutlar öğretilir. Öğretilen bu komutlar ilerleyen zamanlardaki eğitim programlarında eğiticilere kolaylık sağlayacaktır. Köpeklerin bu komutları kavramasından sonra sahibine sadıklık eğitimi verilmeye başlanır. Köpeklerin cinslerine göre farklı şekillerde verilen bu eğitimde ise köpeklerin sahibini lider olarak tanıması sağlanır.

Köpeğin beslendiği alana göre de eğitim şekilleri değişkenlik gösterir. Eğer köpek aile içerisinde evde besleniyorsa aile eğitimleri verilir. Aile eğitiminde köpeklerin çocuklar ile anlaşması ve sosyalleşmesi sağlanır. Evinizde bulunan çocuklara zarar vermesi önlenir. Aile eğitiminde yavruyken aile ile birlikte olması sağlandığında, köpek çocukları tanıyacak ve eğitim sürecine burada başlamış olacaktır.

Köpek Eğitim Uzmanları

Profesyonel bir ekip ile çalışan Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi köpek eğitiminde tam başarı sağlar. Eğiticinin köpek dilinden ve hareketlerinden ne demek istediğini anlaması ve yavruluktan başlayan birlikteliği köpeğin eğitimi daha kolay kavramasına ve sahiplerine karşı itaat etmesine yol açar. Özellikle itaat eğitimi köpekler için disiplinli bir şekilde tam olarak verilir. Köpek eğitim merkezine getirilen her köpeğe ilk olarak itaat eğitimi verilir. Bunun nedeni hem eğitime itaat edip bir sonraki eğitim konusunda daha başarılı olmak hem de evine gittiğinde ailesine itaat etmesini sağlamaktır.

Sonraki eğitim konusu köpek sahibinin isteğine göre seçilebilir. Bu tür eğitimleri uzmanların vermesi daha sağlıklı olur. Bunun nedeni muhafız olarak eğitilecek bir köpek yanlış şekilde eğitildiğinde tehlikeli olabilir. Yanlış eğitim şekilleri yüzünden köpek saldırganlaşabilir ve insanlara zarar verebilir.

Köpek eğitim merkezleri köpeğe eğitim verdikten sonra köpeği ailesine teslim eder. Ne konuda eğitilmesi istendiyse o konuda eğitilmiş bir şekilde köpekler evlerine döner. Bu sayede köpeğin sahibi köpeğe istediği komutları uygulatabilir ve istediği işi yaptırabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir