© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Etiler Köpek Eğitimi

Etiler Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
628 0

Etiler köpek eğitimi hakkında bilgi almak için öncelikle bulunduğunuz semte yakın olup olmadığına dikkat ederek internet üzerinden ve yüz yüze görüşme yapabilirsiniz. Köpek eğitimi köpekler konusunda uzman ve gerçek anlamda köpekleri seven kişilerce verilmesi gerekmektedir. Köpek eğitiminde uzman kişiler köpek eğitilmesinde büyük eğitimlerden geçmiş kişilerdir. Bir köpek eğitimcisi olmak için öncelikle köpeklerin arkadaşlığını kazanabilmek ve onlarla iyi dostluklar kurabilmek gerekmektedir. Köpek eğitimi köpeklerin daha kolay öğrenmesini, insanlar arasında daha uyumlu davranabilmesini, bazı saldırgan eğilimlerini bırakabilmeleri için gereklidir. Saldırgan eğilim gösteren köpeklerin çoğu genlerinde olmalarının yanı sıra yanlış eğitimler sonucu ortaya çıkmaktadır.

Köpek eğiminde en doğru yollardan biri pozitif yöntemlerin kullanılmasıdır. Pozitif yöntem köpeklerin öğrendikleri davranışı belirli pekiştirme yöntemleri kullanarak daha kolay öğrenmelerine yardımcı olan sistemli bir bütündür. Pozitif yöntemi sizlerde herhangi bir eğitim merkezine başvurmadan uygulayabilirsiniz. Fakat bu yöntem son derece dikkatli kullanılmalıdır. Köpeklerinizin her yaptığı davranışın ardından pekiştirme ödülü verilmesi de doğru olmamaktadır. Önemli olan bu pekiştirmenin tutarlı yapılmasıdır. Bazen köpeğinizin tesadüfen yaptığı bir davranışı sizin öğrettiğiniz komutla karıştırabilirsiniz. Bu durumda pekiştirme ödülü vermeniz doğru bir davranış olmayacaktır. Köpeklerinize yaptığı davranışlarda ödül verebilirsiniz. Yalnız bu ödüllerin birbiri ile tutarlı olması gerekir. Aksi halde köpekleriniz bu ödülü yanlış kullanmanız durumunda komutlara uymayacaktır.

Etiler Köpek Eğitimi

Köpeklerinizin bakımını da eğitimi kadar önemsemeniz gerekmektedir. Köpekler cinsine yaşına uygun olarak bakımları yapılmalıdır. Bir köpeğin en önemli bakımı tuvalet temizliği, kulak ve tırnak bakımlarıdır. Köpeğinizin tuvalet eğitimi çok küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Apartman yaşamına uyumlu köpekler için tuvaletler evde bulundurulmalıdır. Bunun dışında köpekleriniz tuvalet saatlerinde her gün dışarı çıkarılmalıdır. Köpeklerinizin banyosu da temizlik açısından oldukça önem taşır. Köpekler banyoyu genel olarak severler. Fakat su ısısının iyi ayarlanamaması yüzünden bazen hastalık geçirebilirler. Köpeğinizin banyosu için uygun şampuanlar ve fırçalar kullanılmalıdır. Köpekler tüylü olup olmamalarına göre taranma sıklıkları ayarlanmalıdır. Tüyü çok olan ve dökülme özelliği gösteren köpeklerin haftada en az iki defa tüylerinin fırçalanması gerekir. Köpekler kene ve pirelere karşı aşıları tam yapılmalı, evde bulundukları alanların temizliğine dikkat edilmelidir.

Köpekler için verilen eğitimler onlar için bir işkence değil oyun olabilmelidir. Köpek eğitim merkezlerinin en önemli özelliklerinden biri de alanların geniş olmasıdır. Geniş alanlara sahip bakım yerleri köpeklerin diğer köpeklerle iletişim kurarak oyun oynamalarını sağlamaktadır. Birbiri ile iyi iletişim kuran ırkların bir arada bulundurulması herhangi bir tehlike durumu oluşturmamaktadır.

Etiler Köpek Eğitimi

Bazı köpekler su da vakit geçirmekten hoşlanırlar. Özellikle bazı köpek ırklarının ayak parmakları arasında perdeler bulunur. Bunun yanı sıra bazı köpekler gösteri için kullanılmaktadır. Gösteri için kullanılan köpekler için eğitim oldukça önemlidir. Eğitimler genel olarak itaat eğitimleri ile başlar. İtaat eğitimleri pek çok yerde rastlayabileceğiniz bir eğitim türüdür. Eğitimli köpekler otur, kalk yat gibi komutları yerine getirebilen köpeklerdir. Temel eğitimleri öğrenemeyen köpekler diğer eğitimlere de uyum sağlayamazlar. Eğitim bir köpeğin sosyalleşmesindeki en önemli etkendir. Eğitim almış bir köpek ile eğitim almamış bir köpek arasında ciddi derecede farklar bulunmaktadır. Eğitilmeyen köpekler insanlardan uzak dururlar genellikle. Çoğu zaman insanlardan korkan bu köpekler yaşları ilerledikçe eğitilmeleri de güçleşmektedir. Bir köpeğe en doğru eğitim 6-9 ayları arasında verilmelidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise köpeklerin erken yaşlarda zihinlerinin daha taze olması ve eğitilmeye en uygun zamanın olmasıdır. Köpeklere en erken verilecek eğitim ise tuvalet eğitimidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir