© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Golden Köpek Eğitimi Merkezi

Golden Köpek Eğitimi Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
65 0
Golden Köpek Eğitimi Merkezi

Golden köpek eğitimi önemli bir köpek ırkıdır. Bu köpekler ülkemizde de çok yaygındır. Golden Retriever cinsi köpekler zeki olmalarının yanında insan canlısıdır. Bu köpek ırkları sahipleri ile sıkı bir bağ kurarlar. Sahiplerinin sevgisine her zaman ihtiyaçları vardır.

Golden Retriever cinsi köpekler çok enerjik canlılardır. Sevimli görünümleri ile hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekerler. Sahibi bu köpekleri ilgisiz bırakırsa depresyon gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda agresif davranışlar da sergileyebilirler. Golden köpeklere ilgi gösterilmesi halinde bu canlılar son derece mutlu olacaktır. Bu nedenle de sahibini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Bu ırkın bu kadar popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri de bu canlıların kolay bir şekilde eğitilebilmeleridir.

Golden Köpek Özellikleri

Golden köpek eğitimi son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle orta ırk olmalarına rağmen evlerde kolay bir şekilde yaşayabilirler. Bu canlılara gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesi önemli bir konudur. Golden’ların egzersizlerine dikkat edilmesi gerekir. Aksi durumda agresif ve üzgün tavırlar sergileyebilirler. Neşeli bir köpek olmasının yanında sıcak kanlı ve sevecen bir tavrı vardır.

Golden Retriever sahiplenecek olan kişiler bu canlılara gerekli ilgiyi göstermelidir. Bunun yanında eğitimleri ile ilgili olarak uzmanlardan destek almak da önemli bir konudur.

Golden Retriever Gelişimleri Nasıldır?

Golden eğitimi kolay olduğu için bu canlılar insanlar tarafından en sık tercih edilen köpek türüdür. Golden köpek türü ilk defa 19. Yüzyılda İskoçya’da üretilmiştir. Bu cins köpekler o zamanlarda avcılık amaçlı kullanılmışlardır. Zaman içerisinde itaat ile ilgili yarışmalarda da başarılar göstermişlerdir. Bu sayede dünyada popüler köpek ırklarından biri olmayı başarmışlardır.

İlk dönemlerinde avcılık için kullanılan bu köpekler günümüzde de av ile ilgili oyunları çok severler. Kara oyunlarının yanında su oyunlarına da ilgisi vardır.

Golden Retriever Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nasıldır?

Golden eğitimi kolay olan bu köpekler Britanya kökenli canlılardır. Erkek olanları 28-37 kilo arasında olur. Dişi Golden’lar ise 24-31 kilo aralığındadır. Boyları erkeklerde 58-62 cm arasında değişiklik gösterir. Dişileri ise 50-55 cm arasındadır.

Tüyleri uzun ve çok olduğu için tombul bir görüntüleri vardır. Ancak bu canlılar atletik ve oldukça dinamik yapıdadırlar. Bu köpekler çoğunlukla krem rengidir. Altın sarısı rengi olanları da bulunur. Dış kürklerinin su geçirmez özelliği bulunur. İç kürkleri ise sık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de iç kürkleri çok dayanıklıdır.

Golden Retriever Cinsi Köpeklerin Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek eğitimi yanında bakımına da özen gösterilmesi gereken bir köpek türüdür. Tüyleri düz olduğu için bakımı da kolay bir şekilde yapılabilir. Düzenli tüy bakımı sayesinde tüyleri daha parlak ve sağlıklı görünecektir. Mevsim geçişlerinde çok fazla tüy dökme gibi sıkıntılar ile karşılaşılabilir. Bu dönemlerde Golden’ların tüy bakımına ekstra özel gösterilmelidir.

Golden ırkı köpeklerin beslenmesi konusunda sahiplerinin dikkatli olması gerekir. Golden köpekler obur yapıda olmaları ile de bilinir. Bu sebeple beslenme düzenlerine dikkat edilmesi ve öğünlerin doğru bir şekilde ayarlanması önemlidir. Golden’lara kaliteli ve besin değeri yüksek olan mamaların kullanılması gerekir.

Golden Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Golden eğitimi de diğer ırklarda olduğu gibi gerçekleştirilir. Golden köpeklerin eğitimi için uzman kişiler ile iletişime geçmek ve uzmanlardan eğitim almak önemlidir. Bu köpeklerde pozitif eğitimin tercih edilmesi önemli bir konudur. Golden cinsi köpeklerin eğitildiğinde sergileyebilecekleri pek çok yetenekleri bulunur. Hangi özelliklerin geliştirilmesi isteniyorsa o yönde eğitim verilmesi gerekir. Golden cinsi köpeklere 3 aydan sonra eğitime başlanabilir. Köpek eğitimi ile ilgili kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir