© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Hasköy Köpek Eğitimi

Hasköy Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1059 0

Tartışmasız Türkiye’nin en büyük metropol şehri olan İstanbul, geçen zaman boyunca büyüyerek nüfus artışı her geçen gün biraz daha artan bir şehirdir. Nüfusun her geçen gün artması da hayvan beslemek isteyen kişiler için çok zor bir hal alır. Buna bağlı olarak genellikle evinde hayvan bakımını üstelenen kişiler hayvanlarının daha kaliteli bir hayat sürmeleri için ve gerekli eğitimlerin verilmesi adına uzman kişilerin desteğine çok fazla ihtiyaç duyarlar. Evlerinde hayvan besleyen insanlar gün içerisinde köpekleriyle daha fazla geçirmeye özen gösterir. Bunun sonucunda ise bilhassa köpekler sahiplerine duyduğu bağlılıkla onlar için hem kusursuz bir arkadaş olurlar hem de çok fazla koruyucu eğilimler içerisinde bulunurlar. Köpekle beraber yapılan yürüyüş ve egzersizler hem köpeğin hem de sahibinin enerjilerini atmaları için çok güzel bir aktivetedir. Ancak köpeğe yaptırılacak olan aktivitelerin yanında aynı zamanda eğitimine de çok önem verilmesi gerekir.

Köpeğe verilecek olan eğitimler köpek ile sahibi arasında ki iletişim daha kaliteli olması açısından oldukça önemlidir. Köpek eğitimine dikkat edilmediği ve ihmal edildiği takdirde çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olur. Bunun yanında verilecek olan eğitimin yanlış bir şekilde verilmesinden dolayı köpeği sevmek isteyen kişiler bile, köpeğin saldırgan davranışları ile karşılaşabilir ve tuvaletini her yer yapabilir. Köpek eğitimi konusunda yeterli bilgiye sahip olan kişiler eğitimleri kendileri sağlayabilir, ancak yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin mutlaka uzman kişilerden yardım almaları gerekir. Bu durumda detaylı araştırmalar yapılarak köpeğiniz için en ideal eğitmen ve alanında uzman ve daha hizmet almış olan kişilerin memnun kaldığı eğitmenler tercih edilmelidir. Tüm bu hizmetlere hasköy köpek eğitimi merkezinde bulmak mümkündür.

Hasköy Köpek Eğitimi Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Hasköy’de bulunan köpek eğitim merkezlerini, köpek sahipleri internet üzerinden kolayca araştırma yaparak bulabilirler. İnternet üzerinden yapılacak olan araştırmalar sonucunda köpek için ideal olan en iyi eğitim merkezi seçilebilir. Eğitim verilecek olan yerin köpek için en uygun yer olduğunu verilen eğitimlerin kalitesinden, verilen eğitimler, merkezin durumu ve eğitimlerin nasıl verileceği konusunda yapılan araştırmalar sonucunda karar verilebilir. Günün her saatinde açık olan bu eğitim merkezleri istenilen her saatte ziyaret edilebilir ve akılda oluşan şüpheler giderilebilir. Her eğitmenin eğitim verme şekli farklıdır.

Bu sebeple eğitim veren her eğitmenin eğitim tarzı gözlemlenmeli ve köpek için en uygun eğitmen tercih edilmelidir. Köpek eğitimi her zaman komutlar öğretilerek başlanmalıdır. Otur, yat, kalk ve gel komutları başlıca komutlar arasında yer alır ve bu eğitimler çok farklı yöntemlerle verilir ve köpeğin bu eğitimlere odaklanması sağlanır. Köpeğe verilecek olan eğitimler vücut dili ile verileceğinden dolayı yanlış bir eğitim verilmemesi adına köpek sahipleri eğitimleri kesinlikle kendileri vermemeli ve en uygun eğitimin verilmesi adına mutlaka alanında uzman kişiler tarafından verilmelidir. Ancak bu eğitimlerin yanında köpeğin sahibinin ilgi ve sevgisine de çok ihtiyacı vardır.

Köpek Eğitimine Nereden Başlanmalıdır?

Köpeğe verilecek olan başlıca komutlardan sonra verilecek olan ilk eğitim köpeğin yemek yiyeceği saatin belirlenmesidir. Köpeğin önüne yemek konulduğu zaman verilecek olan zaman diliminde köpeğin yemeğinin yemesi sağlanmalıdır. Bu zaman diliminde yemeği bitirmeyen köpeğin önünden yemek kabı alınmalıdır. Köpek bu şekilde belirlenen zaman diliminde yemeğini yemediği takdirde bir sonra ki yemekte aç kalacağını öğrenir. Bunun yanında verilecek olan yemek öğünleri arasında kesinlikle başka hiçbir şey verilmemelidir. Yemek eğitimi sonrasında köpeğe tuvalet eğitimi verilmelidir. Verilecek olan tuvalet eğitimi ile birlikte köpek tuvaletini nereye yapması gerektiğini öğrenir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir