© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Hasköy Köpek Eğitimi

Hasköy Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
717 0

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’dur. Aynı zamanda ülkenin kültür başkenti olarak kabul edilmiştir. İstanbul her geçen gün aldığı göçlerle büyüyen nüfusu ile milyonlarca insanın yerleşim yeri olmuştur. Nüfus ne kadar büyük olursa hayvan beslemesi o derece artar. Çoğu evde evcil hayvan besleyen insanlar hayvanlarının sağlık durumu ve eğitim durumu için uzmanlara ihtiyaç duyarlar.

Evcil hayvan beslemenin arttığı günümüzde insanlar çoğu zamanını hayvanları ile geçirmekten büyük zevk alıyor. Özellikle köpekler hem dost hem de birer koruyucu görevi görüyorlar. Sokağa çıktığınızda köpeğinizle birlikte yürüyüşler yapabiliyor hem de kendi egzersiz ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Bütün bu güzelliklerin yanında köpeğinizin eğitimini vermek ya da verdirmek son derece önemli bir noktadır.

Köpek eğitimi köpeğinizle yaşantınız için en önemli unsurdur. Köpeğinizin eğitimi ihmal ettiğinizde başa çıkılmaz durumlara yol açabilirsiniz. Aksi takdirde sevmek için yaklaşan insanlara bile saldırganlık gösterebilir. İstemediğiniz yerlere tuvaletini yapabilir. Köpek eğitimi konusunda yeterli bilgiye sahipseniz eğitimi kendiniz verebilirsiniz.

Hasköy Köpek Eğitimi

Ancak bu konuda bilginiz yoksa bir uzmandan yardım almanız en doğrusu olacaktır. Böyle bir durumda yapabileceğiniz ilk işlem araştırma yapmak olacaktır. En iyi eğitmen, konusunda uzman ve insanlar tarafından memnun kalınmış bir eğitmen en doğru seçenek olacaktır. En doğru uzmanı bulmak için internetten yardım alabilirsiniz. Hasköy Köpek Eğitimi merkezlerini araştırabilir ve arasından en doğru olanı seçebilirsiniz.

Eğitim merkezlerinin verdiği eğitimler, merkezin durumu, eğitimlerin nasıl verildiği konusunda alacağınız bilgiler karşısında doğru merkezi seçip köpeğinizi eğitilmek üzere teslim edebilirsiniz. Merkezleri kendi gözünüzle görmek istediğinizde merkezi gezebilir ve içinizdeki şüpheleri yok etmeye yardımcı olabilirsiniz. Her eğitmen farklı yöntemlerle köpeği eğitir. Bu nedenle her eğitmenin eğitim tarzına göz gezdirmeli ve köpeğiniz için en uygun olanını seçmelisiniz.

Köpek eğitiminde, köpeğinizin öğreneceği birkaç komut ile işe başlanabilir. Sonrasında daha zorlu komutlar ve görevler üzerinde çalışılabilir. Başlıca komutlardan otur kalk, yat kalk komutları çalışılabilir. Bu komutları öğrenebilmesi için özel eğitim metotları ile çalışılır ve köpeğin eğitime odaklanması sağlanır.

Hasköy Köpek Eğitimi Fiyatları

Başka ülkelerde köpek eğitim dili adı altında kullanılan bir dil ile eğitim verilir. Bu dil ile konuşulduğunda köpek bunu anlar ve söyleneni yapar. Ancak ülkemizde klasik eğitim yöntemleri devam ettiği için sadece kendi dilimizde ve vücut dilimizle eğitim verilir. Köpek sahibinin tüm bu metotları bilmesinin imkanı yoktur. O nedenle köpeğinizin en sağlıklı şekilde eğitilmesi için profesyonel insanlara başvurmalısınız. Köpek sahibi köpeğine sadece sevgi verirken, eğitmenler eğitim verir. Sonuç olarak köpek hem mutlu hem de eğitimli olur.

Evde verilebilecek eğitimlerden birincisi köpeğinize yemek saati belirlemek olmalıdır. Saati geldiğinde mama kabına koyulan maması belirlediğiniz süre içerisinde yenmeli ve karnını doyurmalıdır. Aksi takdirde bir sonraki yemek saatine kadar aç kalacağını çok iyi anlamalıdır. İki öğün arasında tekrar yemek verilmemeli kurala uyması beklenmelidir. Tuvaletini nereye yapması gerektiği konusunda eğitimler verebilirsiniz. Tuvaleti geldiğinde evin dışına ve belirlenen yere tuvaletini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Hasköy Köpek Eğitimi

Bu eğitimleri verirken sabırlı olmalı ve köpeğinize olan sevginizi eksiltmemelisiniz. Bu konular hakkında bilgi sahibi değilseniz ya da kendinize güveniniz yoksa bir uzmandan destek alabilir onun belirleyeceği yolda ilerleyebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde köpek eğitimi tamamlandığında, hem köpek hem de siz mutlu olacaksınız. Köpeğiniz insanlarla beraber yaşamaya alışacak siz ise köpeğinizin bu durumundan hoşnut olacaksınız. Köpeğiniz verdiğiniz komutları anlayacak ve istediğinizi yapmaya çalışacaktır. Köpekler sahiplerinin mutluluğu için elinden geleni yapar. Bu durumda size düşen tek görev köpeğinizi sevmek ve sabırlı davranmak olacaktır.   

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir