© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. İstanbul Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 7 dk okuma süresi
1007 0

İstanbul’da yer alan Beykoz ilçesi Anadolu yakasında yer alan ve gelişmişlik gösteren ilçelerden biridir. İnsanlar için rahat ve gelişmiş yaşam alanları oluşturulan Beykoz’da hayvan dostlar için de doğal ortamlar oluşturulmaya çalışılıyor. Beykoz’un engebeli yapısı doğal ortamların korunmasında etkili olmuştur. Hayvan sever halkın fazlalığıyla hayvanlara verilen değer park alanları, otelleri ve eğitim merkezleriyle de dikkat çekiyor. Aynı zamanda halk ve belediyelerle birlikte hayvanlar için özel etkinlikler düzenlenerek hayvan sevgisine ve hayvanların yaşam standartlarına dikkat çekiyorlar. Özellikle köpek sahipleri için pek çok olanak bulunuyor. İstanbul Beykoz köpek eğitim merkezi, köpek sahiplerinin zorlu yaşam standartları içinde rahatlatacak dersleriyle yanlarında oluyor. Köpeklerin gelişiminde katkı sağlayan eğitim merkezleri köpek sahipleri için de hayvanları adına mutlu olmaları için en iyi sebeptir.

Beykoz Köpek Eğitim Merkezi Özellikleri

İstanbul Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

Beykoz köpek eğitimi merkezi, köpekleri için atılacak en önemli adımlardan biridir. Köpeklerin köpek eğitim merkezlerine girişinde ırk, cins ve yaşlarına göre analiz yapılarak durumları belirlenir. Eğitimler uzman kişiler tarafından belli süreler dahilinde verilir. Aynı zamanda eğitim merkezine bırakılan yavru köpekler için de farklı eğitimler ve farklı süreler belirlenir.

Köpeklerin eğitim almaları sahipleri ile aralarında güçlü bir bağ oluşmasında etkilidir. Aynı zamanda kontrollü hareket etmelerinde ve gelişimlerinde etkili önemli eğitimlerdir. Eğitim sürecinde köpek sahiplerinin de köpekler ile birlikte derslerde bilinçlenerek beraber komutları öğrenmeleri aralarındaki bağı en kısa sürede güçlendirecektir. Beykoz köpek eğitim merkezinde dersler köpekler için özel odalarda verilir. Hava koşullarına bağlı olarak özel odalar açık veya kapalı geniş alanlarda tercih edilir. Köpeklerin ders dışında sosyal etkinlik adı altında oyun oynamaları, özgürce dolaşmaları için geniş alanlar sağlanır. Köpeklerin bulundurulduğu odaların sık sık temizlenmesine özen gösterilir. Aynı zamanda köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri açık hava çim alanlar bulunur.

Eğitim verilen odalarda ısıtma ve soğutma sistemi üst düzey şekilde oluşturulur. Bu alanlar 24 saat kameralar ile izlenir, köpek sahiplerinin istediği zaman canlı yayınlar ile köpeklerini seyredebilmeleri sağlanır. Eğitim merkezinde verilen dersler dışında köpeklerin diğer ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik alanlar da mevcuttur. Ekstra ücretler ile eğitim merkezinde köpeklerin bakımı için kuaför ve sağlık kontrolleri için veteriner bulundurulur. Köpeklerin eğitim merkezine bırakılmasıyla sağlık kontrolünden geçilerek analizleri yapılır. Eğitim merkezinde köpeklerin yavru iken eğitime başlanması daha başarılı sonuçlar doğurur.

Köpeklere beslenme alışkanlığı kazandırmak, algı çalışmaları yapmak ve tuvalet eğitimi vermek tüm eğitimlerin başlangıcında verilmesi gereken derslerdir. Bu dersleri başarılı şekilde tamamlayan köpeklere itaat eğitimi verilir. Köpeklerin eğitimleri sonucunda köpek sahipleri tarafından fark gözetilmemesi durumunda eğitim merkezi ile konuşulması gerekir. Eğitilmiş, bilinçli bir köpek ile yaşamak köpek sahibi için daha eğlenceli ve ayrıcalıklı olacaktır. Köpeklere öz güven kazandıran eğitimler, köpek sahiplerini de mutlu edecektir.

İstanbul Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim sürecine başlanırken eğitmenin davranışlarında tutarlı olmasına dikkat etmesi gerekir. Komutlardaki ses tonu, beden dili, komutlar sonrasında ödül ve disiplin önemli detaylardır. Köpek eğitiminde köpeğin davranışlarının ne şekilde olması gerektiği öğretilmelidir. Ve beraberinde yaşayacak kişilerin bu aşamaları bilerek eğitim sonucunda da aynı şekilde devam etmeleri gerekir. Özellikle komutu başarılı şekilde yapan köpeklere hemen ödül verilmesi köpeğin durumu anlamasından önemlidir. Geç verilen ödüller köpeklerde kafa karışıklığı yaratacaktır.

Köpeklerin eğitim sürecinde cesaretlendirilmesi çok önemlidir. Özellikle yavru köpekler komutlara karşı daha korkak yaklaşırlar. Başarılı komutlar sonrasında hemen lezzetli bir yemek ile ödüllendirilmesi veya sevdiği oyuncağın verilmesi köpeklerin diğer komutlara karşı daha çok cesaretlenmesinde etkilidir. Eğitim sürecinde yeni komutlar öğretildikçe başarılar sağlanıyorsa her başarı sonucunda ödülün güçlenmesi köpekte ilgi uyandıracak bunun için daha alakalı davranacaktır. En son ödül en seveceği ödül olmalıdır ki eğitimin sonuna kadar büyük bir arzuyla komutlar konusunda çaba sarf etsin.

Köpeğin komutlarda başarısız olması durumunda köpeğe şiddet uygulamak psikolojik açıdan köpekte sorun yaratacak bir davranıştır ve uygun değildir. Köpeğin yanlış hareketinde hayır kelimesi ile net bir şekilde ve sert bir ses tonu ile söylendiğinde zamanla köpeğin yanlış bir şey olduğunu anlamasında etkili olacaktır. Etkili disiplin şekli için bu hitabın kullanılmasını yanı sıra saldırgan ve dersi dinlemeyen köpekleri boş bir odada 1 dakika kadar kapatılması ceza yöntemi olarak uygulanabilir. Sonrasında bırakılan köpekler ile belli bir süre ilgilenmemek de onların yanlışı anlamasında etkili olur. Eğitimler sırasında yemek ve oyuncak gibi ödüllerin yanı sıra başarılı sonuçlarda köpekleri sevmek ve aferin diyerek başlarını okşamak da zamanla onlara yerleşerek anlamlı bir ödüldür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir