© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Kartal Köpek Eğitimi ve Köpek Oteli

Kartal Köpek Eğitimi ve Köpek Oteli

admin admin - - 6 dk okuma süresi
145 0
kopekegitimiii

Kartal köpek eğitimi merkezinde insan hayatında önemli yerleri olan köpeklerin her türlü bakımları, barınma ihtiyaçları ve eğitimleri özen ve itina ile yapılıyor.Köpekler eğitimi büyün önem gerektiren ve sabır isteyen bir çalışmadır. Ancak insanlarla bir arada yaşayan her köpeğin cinsine ve yaşına göre belirli eğitimlerden de geçmiş olması önemlidir. Köpeğinizle daha iyi iletişim kurmak ve aynı evi paylaşmayı kolaylaştırmak için bazı eğitimlerin verilmesi son derece önem taşıyor.

Köpeklere Hangi Eğitimler Verilir?

Kartal köpek eğitimi kurumunda her cins ve türdeki köpekler için eğitim programları bulunmaktadır. Eğer köpeğiniz bir polis ya da jandarma narkotik köpeği gibi çok özel amaçlarla yetiştirilmeyecek ve evinizde sizinle birlikte yaşamaya devam edecekse bu tür köpekler için de özel eğitimler yapılmaktadır. Köpek eğitimi süreci de birkaç farklı başlık altında gruplandırılmıştır. Bu eğitim türleri;

  • Öncelikli olarak tuvalet eğitimi
  • Temel ve gelişmiş itaat eğitimi
  • Evde köpek yaşam eğitimi
  • Bekçilik ve koruma eğitimi gibi farklı şekillerde eğitim programları bulunmaktadır. Her biri farklı bir süreç gerektiren bu eğitimler köpek eğitmeni tarafından sevgi ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Köpeklerde Tuvalet Eğitiminin Önemi

Kartal köpek eğitimi merkezi olarak her köpeğin mutlaka alması gereken tuvalet eğitimi konusunda son derece başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Köpek eğitiminin ilk süreci olan bu eğitim türü, köpeğinizi doğru zamanda doğru yere yönlendirmekle başlar. Sabır ve bilgi gerektiren bu eğitim yeni köpek sahipleri için en büyük sorunlardan biridir. Bu işlem, beslenme saatleri düzenlenerek, köpeğin yaşadığı alan sınırlandırılarak ve doğru zamanda yönlendirilerek başarıyla tamamlanır. Yaşam alanınızda birlikte yaşayacağınız köpeklerin söz konusu tuvalet eğitimleri hem onların hayatını hem de sahibinin ve diğer aile bireylerinin hayatını kolaylaştıracaktır.

Köpeklerin Temel İtaat Eğitimi Nedir?

Kartal köpek eğitimi merkezinde büyük önem taşıyan köpek eğitimlerinden biri de temel itaat eğitimi olacaktır. Bu eğitim aslında daha çok profesyonel eğitimciler tarafından köpek eğitim merkezlerinde verilmelidir. Gelişmiş eğitime devam edebilmek için öncelikle köpeğinize temel itaat eğitimi vermelisiniz. Ortalama 4 hafta süren bu eğitimlerde otur, kalk, bekle, yatma gibi komutlar öğretiliyor. Bu eğitimlerden başarılı olamayanların daha huysuz bir köpeğinin olması kaçınılmaz.

Ayrıca ileri eğitimler için öncelikli olarak bu eğitimlerin verilmesi zorunluluktur. Temel itaat eğitiminin ardından ise ileri itaat eğitimine geçilir. Genel olarak 6-12 aylık köpeklere yönelik bu eğitimde yatma, oturma, yanımda yürüme, gelme, bekleme, kalkma, dönme gibi komutlar öğrenilir.

Köpeklerde Gelişmiş İtaat Eğitimi Nedir?

Kartal köpek eğitimi merkezi olarak temel ve ileri eğitim seviyelerini başarıyla geçen köpekler için gelişmiş itaat eğitimi de başarıyla verilmektedir. Köpekler için ileri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminden sonra yapılması gereken zor bir egzersizdir. Gelişmiş itaat eğitiminde, köpeğiniz tasmalıyken komutlarınızı takip etmeyi öğrenir. Gerçeği bilmek istiyorsanız, temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları öğrenecek, ancak bu eğitimde komutlarınızı tamamen özgürce ve kısıtlama olmadan yerine getirecektir. Bu nedenle öncelikle temel itaat eğitimini iyi düzeyde tamamlamış olmak gerekir. Bu eğitimde köpek sahipleri, komutları köpeğe açık ve kesin bir şekilde iletebilmeli ve aynı şekilde uygulayabilmelidir.

Köpek Yavrusu Eğitimi Neden Gereklidir?

Kartal köpek eğitimi merkezi olarak yavru köpeklerin eğitiminin son derece önemli olduğun belirtebiliriz. Öncelikle yavru köpeğimiz eve gelmeden önce yalnız kalabileceği güzel bir yer ayarlaması gerekir. Arkadaşımızın büyüklüğüne ve vücuduna göre 5 ila 15 metrekarelik özel bir alan belirlemeniz gerekiyor. Yatak da bu kısımda olmalı ve bu kısımda priz, kablo veya mobilya bulunmamalıdır. Yavru köpeklerde ilk günden itibaren disiplini sağlanmalı, 3-4 yaşını doldurmuş genç köpeklerde olduğu gibi uyku ve yemek yeme zamanı belirlenmelidir. E

ve geldiği ilk birkaç hafta bu konuda zorluklar yaşayabilir. Yalnızlığa alışamayan köpekler büyüdüğünde havlama, etrafını kazma, eve zarar verme gibi hem maddi hem de sosyal olarak size zarar verecektir. Bu nedenle bebekken kazanacağı en iyi özellik yalnızlığa alışması olacaktır. Bir köpek yavrusunun eğitim yoluyla kazanacağı tüm özellikler, gelecekte mutlu bir tarih geçirmenizi sağlayacaktır. Köpek eğitimi konusunda kurumuzdan uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir