© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Tuzla

Köpek Eğitimi Tuzla

admin admin - - 5 dk okuma süresi
603 0

Köpekler insanlar tarafından çok önemsenmektedir. Sevimli görünüşleri ve sıcakkanlı davranışları ile kendini sevdirirler. İnsanlara bir arkadaş bir dost olur. Çocuk gibi ilgi ve sevgi isterler. Köpeklere sevildiğini hissettirdiğinizde mutlu, daha iştahlı ve oyunu daha fazla oynamak isterler. Köpekler hareketli birer hayvan oldukları için gezme ve oynama ihtiyaçları çok fazla olmaktadır. Oyun oynamanın yanı sıra köpeklerin eğitim alması gerekmektedir. Doğru eğitim almayan bir köpek ile yaşamak bazen büyük sorunlara neden olmakta ve hatta bu çok sevdiğimiz arkadaşımızdan istemeyerek ayrılmamıza bile neden olmaktadır. Köpek bakımında tecrübe eksikliği disiplinsizliğe neden olur. Bu da köpeğimizin eğitilememesi sorununa yol açar. Çok sevdiğiniz köpeğiniz ile aile içinde bu tür problemleri yaşamamak için uzman bir yerden eğitim alması gerekmektedir. Ev içinde ve ev dışında nasıl davranması gerektiğini bilmelidir.

Birçok eğitim almayan köpekte tuvalet eğitimi ve itaatsizlik problemi yaşanmaktadır. Evde arkadaş ve dost olmanın yanında birçok görevde de yer almaktadırlar. Polis teşkilatlarında, muhafızlıkta ve yakın korumalıkta da görev almaktadırlar. Bunlar için bir takım eğitimler almaları gerekmektedir. Köpek eğitimi Tuzla profesyonel eğitimcileri ile sizlerin hizmetinizdedir. Köpeklerin eğitimi burada titizlikle verilmektedir. Eğitimler oyun oynayarak verilmektedir. Köpeklere eğitim verilirken köpekler ise bunun bi eğitim değil oyun olduğunu sanmaktadır. Sahibine sadık olma ve koruma görevi bu eğitimin amacıdır.

Köpek Eğitimi Tuzla

Köpeklere eğitim yavru iken verilmeye başlanmalıdır. Köpekler 3 ve 6 aylık iken bu eğitimleri daha kolay almaktadır. Koruma eğitimleri ise 18 aylıkken öğretilmektedir. Bu eğitimi alacak olan köpeğin karakterinin tam anlamıyla oturmuş olması gerekir. Ayrıca köpeğin komutları almayı öğrenmiş olması bu eğitimi kolaylaştırmaktadır. Tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kaldığında tehlike arz eden kaynağı etkisiz hale getirmelidir. Köpek yavru iken verilen eğitim itaat ve disiplini tam anlamıyla almalarına neden olur. Dışarıda nasıl davranması gerektiğini bilmesi çok önemlidir. Verilen emirleri tam olarak yerine getirirken sahibini de lider olarak tanır. Köpek eğitimi Tuzla köpeğin cinsine göre eğitim saatlerini azaltmakta ya da çoğaltmaktadır. 

İlk olarak verilen eğitim sadık kalma ve itaat etmedir. Bu eğitimlerde köpeklere otur, kalk, git, dur gibi komutlardan oluşan eğitim verilmektedir. Köpekler bu eğitimler süresi içinde çalışma saati, dinlenme saati, yemek saati gibi kurallar çerçevesinde çalışmaktadır. Köpek eğitimi Tuzla köpeğin ırkına ve alacağı göreve göre eğitim programı yapmaktadır. Aile içinde yaşayacak olan bir köpeğe öncelikli olarak çocukların sevdirilmesi eğitimi verilir. Aile içinde yaşayacak olan köpeğin evinizde nerede yatacağını, nerede yemek yiyeceğini, nerede oturup kalkması bilmesini sağlayan bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimi almış olan bir köpek ile yaşamak çok daha kolay olmaktadır.

Köpek Eğitimi Tuzla

Eğitimi veren eğitmenin uzman olması çok önemli bir faktördür. Köpek eğitimi Tuzla uzman eğitmenleri ile hizmetinizdedir. Köpeğiniz ne cins olursa olsun eğitimini tam olarak alması sağlanır. Köpek eğitimi Tuzla ile eğitim alan bir köpek eğitim sonrasında sizlerin verdiği görevi yerine getirmek için hazırdır. Köpek eğitimi Tuzla’da almış olduğu eğitimi ( yemek saati, dinlenme saati, oyun oynama saati) eğitim sonrasında sahipleri tarafından devam ettirilmelidir. Köpek eğitim sonrasında sahibinin tüm komutlarını dinleyerek yerine getirir. Köpeğin almış olduğu bu eğitim sahibi tarafından kötü niyetle kullanılmamalıdır. Kötü niyetli komutlar tehlikeye yol açabilir. Özellikle koruma görevi için eğitim alan bir köpek sahibinin kötü niyetli komutunu hiç tereddüt etmeden yerine getireceği için bu tür komutları vermemeliyiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir