© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Ümraniye

Köpek Eğitimi Ümraniye

admin admin - - 6 dk okuma süresi
574 0

Hiç şüphesiz ki, en sadık dostlarımız hayvanlardır. Bunların içinden köpekler özellikle sadakatleri, koşulsuz sevgileri ve itaat duyma özellikleri ile insanlara en yakın olanıdır. Gözünüzün bebeğinden, içinde bulunduğunuz duygulanım durumunu hissedip sevinen, üzülen ya da heyecanlanan bu afacan dostlarımız gerçekten hayatımızda çok büyük rol oynarlar. Bizlere bu kadar yakın olan ve bizleri bu kadar seven köpeklerimizle en doğru ve en sağlıklı iletişimi kurmaya çalışmak da, adeta bizim boynumuzun borcudur.

Peki, bunu nasıl başarabiliriz?

Elbette kendi acemi stratejilerimizle değil uzman bir kişinin yardımı ile halledebiliriz. Yani köpeğimizi bir köpek eğitim merkezine göndermek en doğru hareket olacaktır. Eğitim merkezini seçerken kurumun içinde bulunduğu alan durumu ve eğitmenlerin uzmanlık dereceleri kesinlikle gözden geçirilmelidir. Mesela, köpek eğitimi Ümraniye uygun bir alandır. Çünkü Ümraniye son dönemde ne kadar değişmiş ve kentleşmiş olsa da yine de ormanlık alan açısından ziyadesiyle geniş bir ilçemizdir. Köpeğimizin eğitim alacağı kurumun fiziksel konularının uygunluğu, rahatça koşup oynaya bileceği güvenli bir alana sahip olması ilk dikkat edilecek noktalardandır. Eğer, köpeğinizin hoşlanmadığınız bir huyu varsa bu durumu düzeltmek adına, köpeğinizle daha doğru bir iletişim kurmak adına ve köpeğinize birtakım bilgiler yüklenmesi adına köpek eğitim merkezinden yararlanması şarttır.

Köpek Eğitimi Ümraniye

Köpeğinizin basit komutlarınızı öğrenmesi (mesela, otur kalk komutu vb. ) sizin için önemli ise doğru adrestesiniz. Hatta ileri itaat eğitimi adı verilen daha detaylı itaat eğitimleri için bile köpek eğitim merkezleri en önemli noktadır. Hatta durumu biraz daha ileriye taşırsak bu itaat eğitimlerini tasmalı ya da tasmasız alması da mümkün olabilir. Durumu biraz daha fanatikleştirirsek eğlence amaçlı show eğitimi ya da artistlik eğitim aldırmanızda mümkün olabilir. Basit temel eğitimlerden beslenme ve tuvalet eğitimi de bu duruma dahildir. Köpeğinizin çevreyle uyumlu olması, etrafınızdaki insanları rahatsız etmemesi ve asıl tehlikenin nerden ve kimden geleceğini idrak etmesi için aldığı sosyal uyumluluk eğitimi de bizce bir köpeğin özellikle yavru köpeğin alması gereken en önemli eğitimlerdendir.

Köpek Eğitimi Ümraniye

Karada yada suda iz takibi eğitimi belki size çok komplike gelebilir ancak tehlikeli durumlarda bir çok köpeğin, sahibinin hayatını kurtarma eğilimleri olduğu düşünülürse can kurtaran eğitimi alması da bir o kadar önemlidir. İşte bu anlamda Ümraniye’deki yeşil alanlarda kurulacak köpek eğitim merkezlerinin önemi tartışılmaz.

Üstelik Ümraniye ormanlık alanlarının çokluğu ile de ünlü bir semtimiz olduğu için, söz konusu ormanlık alanlarda kurulacak köpek eğitim merkezlerinin ya da çiftliklerinin önemi büyüktür. Kısacası köpeğinizle gerçek bir empati kurmak istiyorsanız onu gerçekten anlamak onunda sizi anladığını bilmek istiyorsanız sağlıklı bir iletişime dayalı mutlu bir şekilde köpek beslemek istiyorsanız eğitim merkezleri yada çiftlikleri ve buralarda çalışan uzman eğitimcilerin varlığı mühimdir. Göndereceğiniz eğitim çiftliğinin servisinin olması ve hayvanları her gün arabayla toplayarak getirip götürmesi en hassas noktalardandır. Çünkü malumunuz eğer şahsi aracınız yok ise toplu taşıma araçlarının birçoğu evcil hayvan kabul etmemektedir, hatta taksiler bile… İşte bu nedenle köpek eğitim merkezinin yerinin maiyetin seçimi kadar servisinin olup olmadığının bilinmesi de en önemli belirleyicilerdendir.

Çok sevdiğimiz bu tüylü ve afacan dostlarımız eğitimlerini tamamladıktan sonra bir sertifika sahibi olurlar ve çok net olarak kişilik özellikleri son derece olumlu yönde değişmiş olarak bize geri dönerler. Burada çok önemli ince bir ayrıntı daha vardır. Eğitimden sonra köpeğimize nasıl yaklaşacağımız konusu… İşte bu noktada da uzman eğitimcilere başvurmamız gerekir onların bize vereceği tüyolar ile stratejilerimizi belirleyip, var olan eğitimi devam ettirmekte bize düşen asli görevlerdendir. Onlara olan sevgimiz her şeye bedel olacağından bizimde bu noktada hassas davranmamız şarttır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir