© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek İtaat Eğitimi

Köpek İtaat Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
742 0

Kedi, köpek, kuş, balık… Hepsi de en az bizler kadar yaşam hakkına sahip olan, bu dünyada en az bizler kadar yer alan canlılardır. Bazen sokaklarda başıboş gezerken, karnını doyurmak için bir şeyler ararken görürüz onları. Bazen de vicdanımız el vermez ve yaşamını sokaklarda sürdürmeye çalışan bu canlılardan sahiplenmek isteriz. Bazen de bizlere yoldaş olması için, hayatımıza renk katması için kedi ya da köpekleri evlerimize bir ömür boyu misafir etmek isteriz. Kedi olsun, köpek olsun çoğu zaman insanları anlar, onların duygularına tercüman olurlar ve bazen onlarla aynı duyguları paylaşırlar, bazı olaylar karşısında benzer tepkiler gösterirler.

İnsanların evde beslemek amacıyla en çok tercih ettikleri canlıların başında köpekler gelmektedir. Hatta çoğu zaman köpekler en çok sahiplenilen canlılar olmuşlardır. Çünkü doğası gereği köpekler; psikolojik açıdan insanlara en yakın olan ve insanların en iyi anlaştıkları canlı türleridir. Barınaktan ya da pet shoptan istediğimiz, arzu ettiğimiz gibi bir köpek aldık diyelim. Peki, bununla bitti mi? Tabii ki hayır. Aldığımız köpek yavru da olsa, yetişkin de olsa belirli bir süre eğitilmeleri gerekmektedir. Evimize aldığımız andan itibaren; zamanla hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen köpeklerin eğitimleri nasıl olmalıdır. Yani başka bir deyişle KÖPEK İTAAT EĞİTİMİ nasıl olmalıdır?

Köpek İtaat Eğitimi

Öyle ya da böyle bir şekilde hayatımızın hemen her alanında yer alan köpekler, aslında oldukça özel hayvanlardır. Çünkü yaratılışları gereği; insana en yakın olan, insanlarla en iyi anlaşan canlı türleridir. İster koruma amaçlı olsun, ister beslemek amaçlı olsun bir köpek hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle çocuklar ve köpekler arasında oldukça güçlü bir bağ vardır. Evimize aldığımız, beslemeye başladığımız köpeğimizin aşılarını düzenli olarak yaptırıyoruz, sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki defa tuvalet v.b. ihtiyaçları için sokağa çıkarıyoruz, mamasını ve suyunu düzenli olarak veriyoruz peki köpek beslemek sadece bunlarla mı sınırlıdır? Pek çoğumuz bu soruya hayır cevabını veririz büyük ihtimalle. Elbette ki evimize aldığımız, hayatımıza soktuğumuz bir köpeğin ihtiyaçları bununla sınırlı değildir.

Köpek İtaat Eğitimi

Onların dikkatli ve bilinçli bir şekilde eğitilmesi, onlarla sağlıklı, iyi ve doğru bir şekilde iletişim kurulması da oldukça önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Peki bu eğitim; yani KÖPEK İTAAT EĞİTİMİ nasıl verilir ya da nasıl olmalıdır? İtaat eğitiminin belirli bir tanımı yoktur fakat yine de küçük bir tanım yapmak gerekirse eğer; İtaat eğitimi; disiplin, terbiye, doğru iletişim ve liderlik bütünlüğüdür. Köpeğiniz için en uygun itaat eğitimini ona verebilmeniz için bazı kuralları göz önünde bulundurmanız hem sizin hem de onun faydasına olacaktır. Bu kurallar ve maddeler şunlardır;

Köpeğinizle aranızda sağlıklı bir bağ kurmaya ve kurmuş olduğunuz bu bağı sürekli hale getirmeye çalışın, Köpeğiniz ile olan ilişkinizde kesin ve net bir şekilde bazı sınırlar belirleyin, Temel itaat eğitimi köpeğinizle aranızda bazı sınırlamaların olduğunu ve onun bu sınırlamalara boyun eğmesini sağlar. Vermiş olduğunuz bu eğitim ile aynı zamanda güçlü bir altyapı da oluşturmuş olacaksınız. Bu altyapı sayesinde köpeğinizde oluşabilecek davranış bozukluklarını da ortadan kaldırmış ve engellemiş olursunuz.

  Hiç kuşkusuz köpekler de tıpkı yeni doğan bir çocuk gibi, küçük bir bebek gibi bazı konularda eğitime ihtiyaç duyarlar. Ve bazı şeyleri de kendilerine verilen bu eğitim sayesinde öğrenir ve kavrarlar. İyi bir eğitim nasıl olmalı, KÖPEĞE İTAAT EĞİTİMİ nasıl verilmelidir. Bunu bilinçli bir şekilde yaptığımızda hem bizim için hem de köpeğimiz için sağlıklı, mutlu ve rahat bir yaşam ortaya çıkacaktır şüphesiz…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir