© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Köpek Oteli Çekmeköy İstanbul

Köpek Oteli Çekmeköy İstanbul

admin admin - - 8 dk okuma süresi
680 0

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan, yenilenen konut bölgesiyle insanlar tarafından yaşam alanı olarak rağbet gören semtlerden biridir. Avrupa yakasına geçişin kolay olduğu bir noktada bulunması sebebiyle de ulaşım açısından kolay bir noktadadır ve bu nedenle insanlar tarafından ilgi görüyor. Merkezi konumu ve doğal ortamlarının oluşuyla insanlar için iyi yaşam alanları oluşturduğu kadar hayvanlar için de ideal doğal ortamları mevcuttur. İstanbul’un kargaşasından uzaklaşmak ve temiz nefes almak isteyen kişiler için köpekleriyle rahat zaman geçirebilecekleri en iyi semtlerden biridir. Ayrıca burada yaşayan köpek sahipleri için de semtte köpek otelleri bulunuyor. Acil durumlarda köpeklerini emanet edecekleri sıcak bir yuva ve güvenilir kişiler arayan köpek sahipleri köpek oteli Çekmeköy İstanbul kurumununkaliteli hizmet anlayışından yararlanabilirler.

Köpek Oteli Çekmeköy İstanbul

 

Bir köpeğin bakımı sadece beslenme, oyun, tuvalet veya gezdirme değildir. Günlük temel ihtiyaçlarının yanı sıra köpekler ile ayrıca ilgilenmek ve sevgi alış verişinde bulunulması köpeğin hoşuna giderek sahibinde uzak kaldığı durumu unutarak daha kısa sürede yeni yerine adapte olur. Bu nedenle köpek otellerinde çalışan kişiler köpek sevgisiyle dolu kişiler arasından özenle seçilir. Ayrıca otelde en az iki tane uzman veteriner bulunur. Böylece köpeklerin sürekli sağlık açısından gözetim altında olmaları sağlanır. Uzun süre kalmayacak, gün içinde belli saatlerde bırakılacak köpekleri için kreş hizmeti adı altında günün belli saatlerinden oluşan, servis ile köpeğin evden alınarak eve bırakılmasının sağlandığı hizmet şekli de mevcuttur.

Köpeklerin ihtiyacı olan oyun ve aktiviteler için gün içinde belli zamanlarda oyun alanlarında köpekler bir araya getirilir ve arkadaş olarak oynamaları sağlanır. Kapalı ortamda yaşamaya alışan ve tembelleşen köpekler için bu aktiviteler sosyalleşerek kendine güveninin kazanmasında yardımcı etkinliklerdir. Çoğu otelle hem kapalı hem de açık oyun alanları bulunur, hava koşullarına göre tercih edilebilir. Otelde barınan her köpek için özel, bireysel odalar temin edilir. Burada diğer köpeklerden uzak dinlenmeleri ve bireysel bir şekilde, kavga etmeden beslenmeleri sağlanır. Konforun üst seviyede düşünüldüğü odalarda köpekler için ısınma ve soğutma sistemi de en iyi şartlarda oluşturulmuştur. Köpek otellerinde köpekler için ödenen günlük ücretler dışında ek ücretlerle eğitimler de uzman kişiler tarafından veriliyor. Eğitimciler tarafından temel eğitimleri verilen köpeklerin kaldıkları sürenin sonunda kendine güvenen ve sahibiyle arasında daha sıkı bağ oluşan bir yapıda teslim edilmeleri amaçlanıyor.

Köpek Otellerinin Tercih Edilme Sebepleri

Köpekler ve sesler arasında özel bir bağ olduğu bilimsel olarak anlaşılmıştır. Bu nedenle dinlenmeleri için odalarına alınan köpeklere özel müzik dinletisi de yapılarak onların rahatlatılması ve daha iyi bir şekilde dinlenmeleri sağlanıyor. Müzik terapi olarak adlandırılan bu hizmet, köpekleri sakinleştirirken davranış sorunu olan köpeklerde de sorunların zamanla azaldığı gözlemlenmiştir.

Sıcak hava şartlarında köpekler otele bırakıldıklarında oyun ve aktivite saatleri kapsamında oluşturulan köpek otellerinde köpeklerin yüzerek eğlenmeleri için de zaman tanınıyor. Değişik boyutlardaki köpekler için uyumlu farklı boyutlarda birden fazla havuz bulunuyor.

Çoğu köpek otelinde bulunan servis hizmetiyle de köpekler evlerinden alınarak çıkış gününde de aynı şekilde evlerine teslim ediliyor.

Köpek otellerinin gelişmiş ve lüks olduğu yerlerde fotoğraf hizmeti de sağlanarak isteyen köpek sahiplerinden ek ücretler talep ediliyor. Bu hizmet kapsamında istenen köpeğin gün içinde pek çok alanda fotoğrafları profesyonel şekilde çekiliyor. Tüm fotoğraflar sonrasında köpek sahibi ile paylaşılıyor.

Köpek sahiplerinin ihtiyaç durumunda köpeklerini bırakacakları güvenilir birini bulamamaları en büyük korkularından biridir. Köpeklerini bırakacaklarını birini bulsalar dahi kendileri gibi köpeklerine ilgi ve alaka gösterecek yemeklerini, tuvalet ihtiyaçlarını çekinmeden karşılayacak ve bakımlarını yapacak birilerini bulmak oldukça zordur. Çekmeköy köpek oteli, emanet edilen köpeklerin ırk, cins, yaş durumunu irdelemeden teslim alarak onlara evlerindeki konforu vermek için çabalar.

Ev ortamına alışmış köpekler için temin edilen odaların konforlu ve en iyi teknolojik şartlarda dizayn edilmiş olmasına dikkat edilir. Ayrıca köpeklerin de birer canlı olduğu ve sağlık konusunda hassas oldukları düşünülerek yaşadıkları ortamların hijyenine çok özen gösterilir. Özel odalarda konaklayan köpeklerin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışanlar görevlendirilir. Her köpeğin günlük yaşam standartları farklıdır. Beslenme, uyku saatleri, gezme saatleri değişim gösterebilir. Bu nedenle personeller her köpek ile ayrı ilgilenir ve ihtiyaçlarını karşılarlar.

Köpek Oteli Çekmeköy İstanbul

Otele giriş işlemlerinde köpekler genel sağlık kontrolünde geçirilir. Sağlık kontrolü içinde kilo kontrolleri de yapılır. Kilo ile ilgi sıkıntısı olan köpeklerin kaldıkları süre içinde beslenme düzeni bu şekilde ayarlanır. Çıkış işlemleri sırasında sağlık kontrolünde geçirilen köpeklerin tekrar kiloları tartılır. Ve kaldıkları süre içinde daha sağlıklı olmaları yönünde kilodan başlayarak adım atılmış olur. Çıkış gününde aynı zamanda köpeklerin genel temizlikleri yapılır. Tırnak, göz ve kulak temizliği yapılır ve banyo yaptırılır. Köpek sahiplerine en sağlıklı ve en temiz şekilde teslim edilir.

Çekmeköy köpek otelinde kısa süreli pansiyon, ev pansiyonu ve uzun süreli pansiyon olmak üzere farklı seçenekler sunulabiliyor. Rezervasyon yaptırmadan iletişim numarasından veya bizzat otelde çalışanlardan bu konaklama çeşitleri ile ilgili bilgi alınabilir. Köpeğe ve kalacağı zamana bağlı olarak en uygun zamanlı konaklama şekli seçilir. Çekmeköy köpek oteli, uyguladığı pansiyon şeklinin ve konaklama yerlerinin köpeğin hem fiziksel hem de ruhsal durumuna bağlı olarak tercih edilmesinde yardımcı olur.

Çekmeköy köpek oteline rezervasyon yapıldıktan sonra köpek sahibine bazı bilgileri edinmek için form doldurtulur. Bu bilgiler dahilinde köpek için özel program belirlenir. Özel durumu olan köpeklerin maması, ilaçları, vitaminleri veya aşıları en kısa sürede temiz edilmeye çalışılır. Bu süre içinde köpeklerin sıkıntıya düşmemesi için köpek sahiplerinin ilaç veya beslenme örneğini otele bırakarak yardımcı olması istenir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir