© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Köpek Ring Eğitimi

Köpek Ring Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1124 0

Köpek Ring Eğitimi

 

Köpeklere birçok farklı konular üzerine eğitim verilmektedir. Köpeklere eğitim vermek görüldüğü kadar kolay olmuyor. Bazen köpek eğitim merkezlerine giderek eğitim gören köpekleri görebilirsiniz ve çok basitmiş ya da kolaymış diyebilirsiniz, fakat aslında hiç kolay değil. Köpeklere eğitim verebilmeniz için çok sabırlı olmanız gerekiyor. Köpeklere elbette eğitim verebilirsiniz, fakat onlara eğitim verirken dikkat etmeniz gereken durumlar var ve bu durumlardan bir tanesi ise köpeklere yeteri kadar sevgi göstermeniz gerektiğidir. Köpeklere sevgi göstermediğiniz sürece, köpeklerin sizi dinlemesini beklemeyin. Eğer onların sizi dinlemesini istiyorsanız, onlara sevgi göstermeniz lazım. Köpeklere verilen eğitimlerden bir tanesi köpek ring eğitimi olmaktadır. Bu eğitimde köpeğin sizinle beraber hareket etmesini sağlıyorsunuz. Eğitimler arasında bu önemli olanlar arasında yer alır, çünkü köpeğin sizinle beraber hareket etmesini sağlamak çok zordur. Bunu yapabilmeniz için gerçekten sabırlı olmanız gerekiyor.

Bu eğitimi verirken, hem hareketli olacaksınız, hemde köpeğin sizi takip etmesini sağlayacaksınız. Bunların hepsini bir arada yatmak gerçekten kolay bir iş değil ve buna alışabilmeniz için sadece köpeğin değil, eğitim veren kişininde zamana ihtiyacı olacaktır, çünkü köpek biranda eğitim veren kişiye alışmayacak. Köpeğe size alışması için zaman vermeniz gerekiyor. Köpek ring eğitimi, köpeğin sizinle senkronize olarak hareket etmesini sağlamaktadır. Elinizde bir şey tutarken, köpeğin nereye gitmesi gerektiği komutu vermeniz gerekiyor, fakat bunu yaparken köpek kesinlikle zıplamayacak ve elinizde olan malzemeyi almayacak. Bu malzemeyi sadece köpeği yönlendirmek için kullanacaksınız. Bunu yaparkende eğer köpek doğru hareket ederse, oyuncağı atarak onunla birkaç dakika oynayabilirsiniz. Bir köpeğe eğitim vermenini ne kadar zor olduğunu köpek eğitim merkezlerine gittiğinizde anlayabilirsiniz veya bir köpeğe eğitim vermeye çalışırsanız anlayabilirsiniz.

Bu gerçekten çok zor bir iştir ve bunu yapabilirseniz birçok köpeği kontrol edebilirsiniz. Köpeklere eğitim vermek, aslında onları kontrol etmek anlamına geliyor. Dolayısıyla eğer eğitim sırasında onları kontrol edebilirseniz, köpek size her zaman saygı göstermeye başlayacaktır, fakat buna karşılık olarak ona sevgi göstermeniz gerektiğinide unutmayın. Köpek ring eğitimi birkaç gün veya birkaç hafta sürebilir. Köpek anında bu eğitime alışmaz. Sizinle beraber hareket edebilmesi için ona zaman tanımanız lazım. Yanlış bir hareket yaptığında ona kızmamanız ve sadece uyarmanız gerekiyor. Bazen öyle köpek sahipleri oluyor ki, köpeği yanlış bir şey yaptığında anında kızıyor ve kızmak ile kalmayıp vurup dövmeye başlıyor. Köpek bu şekilde asla eğitilmez ve aksine ona bu şekilde davranarak otomatik olarak benden uzaklaş demiş oluyorsunuz. Köpeğin sizi dinlemesini ve size saygı göstermesini istiyorsanız, kesinlikle ve mutlaka sizinde ona sevgi göstermeniz lazım.

Onlara köpek diye geçmeyin. Onlarında duyguları var ve ayrıca hassas hayvan oldukları için mutlaka sevilip sevilmediklerini anlıyorlar. Köpek ring eğitimi aslında sizin köpekle aranızdaki bağı güçlendirmek için çok işe yaramaktadır. Köpeğe hem eğitim veriyorsunuz, hemde onunla beraber oynuyorsunuz. Bunu günlük olarak yaptığınızda, köpek size alışacak ve sizde ona alışacaksınız. Köpeklerle her gün en az bir saat oynamanız lazım. Bunu kendi bahçenizde de gerçekleştirebilirsiniz veya büyük bir park varsa, orayada gidebilirsiniz. Köpeklerin dostluğu birçok kişi için iyi gelebiliyor, fakat bazen öyle insanlar oluyor ki onlara iyilik yapmak isterken kötülük yapabiliyor. Bu yüzden eğer köpeğiniz varsa, her zaman ona karşı sevgi ile yaklaşmanız gerekiyor. Köpeklere arkadaş gibi yaklaşın ve arkadaşlıklarını kabul edin. Bir insan değiller, ama bazen insanlardan çok daha sadık olabiliyorlar. Bir gün köpek sahibi olduğunuzda bunu görebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir