© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Wc Eğitimi

Köpek Wc Eğitimi

admin admin - - 3 dk okuma süresi
787 0

Köpek eğitiminin belki de en önemli kısmı köpek WC eğitimidir. Köpeklere tuvalet alışkanlığı kazandırılması kesinlikle çok önemlidir. Eğer köpeğinize yavruyken tuvalet alışkanlığını kazandırmadıysanız, biz sizlere bunun için yardımcı olalım. Köpeklerin tuvalet eğitimi deneyimli kişilerle çok daha hızlı ve çok daha kolay olmaktadır. Biz de sizlere en kısa sürede yardımcı olmak isteriz.
Köpek WC Eğitimi sırasında köpeğin sık aralıklarla dışarı çıkartılarak, tuvaletini dışarıda yapmayı öğrenmesi amaçlanır. Tuvaletini yapan köpeği ödüllendirmek kesinlikle bu eğitimde çok işe yaramaktadır. Fakat unutmamak gerekir ki köpek tuvaletini yaparken ilk zamanlar sahibinin yanında olması ve köpeğine güven vermesi gerebilir. Bunu da özellikle unutmamak gerekmektedir. Köpeğini dışarıya çıkaramayan kişiler köpeklerinin tuvaletlerini evde kendi belirledikleri yerlere yapmasını da sağlayabilirler. Örneğin bir yere kullanılmayan bir bez ya da gazete kâğıdı sarılabilir. Çok katmanlı bir kâğıt ya da bez kullanırsanız, kullandıkça üstten atmanız çok daha kolay olabilir

. Bu tip eğitimlerin köpeğiniz altıncı ayına gelmeden verilmiş olması sizin işinizi kolaylaştırmaktadır. Çünkü köpekler altıncı aylarına kadar çok daha kolay öğrenirler. Bunu da unutmamak gerekmektedir.
Köpek WC Eğitimini biz köpeğinize verdikten sonra sizde çok dikkatli olmalı ve köpeğinizin bu alışkanlığını unutmaması için özen göstermelisiniz. Örneğin sakın köpeğinizin az idrar yapacağını düşünüp, sakın köpeğinize az su içirmeyin. Önemli olan köpeğinizin tuvalet eğitimini kavradığından emin olmaktır. Sakın dışarıda olduğunuz zamanlarda köpeğinizin her hangi bir yere tuvaletini yapıp çevreyi kirletmesine izin vermeyin. Dışarıda bile olsanız köpeğinize yine eğitiminden aldığı şekilde davranın ki köpeğiniz de alışkanlıklarından kopmasın ve hep aynı şekilde devam etsin. Köpeğiniz dışarıda her hangi bir yere tuvaletini yapsa dahi onu mutlaka temizleyin ve köpeğinizin bunu görmesini sağlayın. Köpeklerin algıları çok açıktır ve kesinlikle doğru mesaj verirseniz bunu anlarlar. Ayrıca şunu hiç unutmayın ki her köpek uyandıktan hemen sonra, her yemek sonrasında ve oyun oynadıktan sonra kesinlikle tuvaletini yapmak isteyecektir. Bu zamanlar dışında her şüphelendiğiniz zamanda köpeğinizi dışarı çıkarırsanız ya da evde ki tuvalet yerine gitmesini sağlarsanız bizim verdiğimiz tuvalet eğitimi süreklilik kazanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir