© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
625 0

Günümüzde insanların köpek sahiplenme isteklerinin, geçmişe oranla çok daha fazla arttığını görmekteyiz. Bunun nedeni ise, şehir yaşamanın artması ve doğal yaşam alanlarının azalması nedeniyle, kişilerin yaşadıkları alanları biraz daha doğallaştırabilme ve renklendirme isteklerinden kaynaklanır. Elbette ki hayvan sevgisinin de bu duruma etkisi çok büyüktür. Ancak günümüzde apartman dairelerinde köpek besleyen birçok kişi, yaşam alanlarını renklendirmek amacıyla köpek beslemektedirler.

Bir köpek sahiplenmek istedikten sonra, sizin için oluşacak en büyük problem; köpeğin bulunduğu ortama ve ev yaşamına alışıp alışamayacağıdır. Bulunduğu ortama uyum sağlayamayan köpekler, çeşitli saldırganlıklar ve sürekli olarak havlama gibi reaksiyonlar verebilir. Bu durumlar da tamamen köpeklere verilen eğitim ile alakalı olmaktadır. Bir köpeğe sahip olduktan sonra, ev ortamında köpeğe rahatlıkla bakabilmek için öncelikle bazı eğitimleri köpeğe vermek gerekmektedir. Köpeğe temel bazı itaat eğitimleri verilerek; sahibinin gel, otur, kalk, havlama gibi emirlerini dinlemesi sağlanılmaktadır. Aksi taktirde bu eğitimi verilmeyen köpekler, sahiplerine karşı itaatkar olmamaktadırlar. Köpeklere gerekli olan tüm eğitimleri verebilmek için günümüzde bazı köpek eğitim çiftlikleri hizmet vermeye başlamıştır. Köpek eğitiminin uzman kişilerce yapılabilmesi amacıyla bu çiftlikler köpek sahibi olan insanlar için çok faydalı olabilmektedir.

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Evcil hayvan sahibi olan insan sayılarının artması ile birlikte, bu tarz merkezler de sürekli olarak artmaktadır. Bu tarz eğitim çiftliklerinin daha çok şehirleşmenin en yüksek seviyede olduğu büyük şehirlerde kurulduğu görülmektedir. Çünkü verilere göre bu şehirlerdeki köpek sahiplenen insan sayılarının daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. İstanbul bölgesinde köpek eğitim çiftliği arayanların, bu tarz merkezleri rahatlıkla bulabileceği yerlerden birisi de Küçükçekmece’dir. Küçükçekmece köpek eğitim çiftliği sayısı bakımından giderek artış göstermektedir.

Bu çiftliklerde sadece ev ortamında beslenecek köpeklere değil, iş amaçlı olarak kullanılacak köpeklere de birçok eğitim verilmektedir. Bu çiftliklerde yavru köpekler için uyum eğitimi, itaat eğitimi, köpeklerdeki davranış problemlerini çözümü, koruma eğitimi ve tuvalet eğitimi gibi birçok farklı eğitim başarıyla verilmektedir. Köpeklere yaş konusunda bir ayrım yapılmamakta ve her yaştaki köpeğe gerekli tüm eğitimler verilmektedir. Ancak bu konuda sizler için yapılan tavsiyeler, köpeğinizi küçük yaşta bu eğitimlere getirmenizdir. Yavru köpeklerin öğrenme istekleri ve algıları daha yüksek seviyede olduğu için, bu eğitimleri daha rahatlıkla benimsemektedirler.

Küçükçekmece Köpek Eğitim Çiftliği

Zaten bakıldığı zaman bu merkezlerde yavru köpeklerle yetişkin köpeklere farklı düzeylerde bir eğitim verilmektedir. Çünkü, yavru ve yetişkin köpeklerin öğrenme algıları da farklı olmaktadır.

Bu çiftlikler tam donanımlı bir yapıya sahip olmakla birlikte, çok kaliteli hizmetlerin verildiği bir ortamdır. Çiftliklerde gerekli olan tüm otel imkanları da mevcuttur. Yani isterseniz köpeğinizi buraya bırakarak, eğitim süresi boyunca çiftlikte konaklamasını da sağlayabilir ya da isterseniz günlük olarak köpeğinizi kendiniz getirebilirsiniz. Bu eğitimler sırasında köpeklerin sağlığı tamamen ön planda tutulmakta ve sürekli olarak veteriner hekim kontrolünde tutulmaktadır. Bu eğitimler daha çok ev ortamında beslenecek olan köpekler için gerekli olabilmektedir. Çünkü ev ortamında bakılan köpeklerin havlama ve sahibine itaat etmeme gibi sorunlar yaşatma olasılıkları daha fazla olmaktadır.

Ev ortamında beslenecek olan köpeklere itaat eğitimi, tuvalet eğitimi gibi eğitimlerin verilmesi çok gereklidir. Aksi taktirde ev ortamında köpek ile alakalı olarak birçok sorun ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda ev ortamında beslenen köpeklerinize de çeşitli koruma eğitimleri verebilirsiniz. Böyle köpeğin sahibine olan bağlılığı daha fazla olacak ve herhangi bir sorun karşısında sahibine karşı koruma içgüdüsüne sahip olacaktır. Fiyat olarak da sizleri çok zorlayacak seviyelerde olmayan bu çiftlikleri tercih ederek köpeğinize gerekli olan tüm eğitimleri aldırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir