© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Labrador Köpek Eğitimi

Labrador Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2122 0

Labrador ırkı köpeklerin anavatanı bugünkü Kanada ülkesinin bulunduğu coğrafyadadır. 1700’lü yıllarda Kanada bölgesinde bulunan balıkçıların en büyük yardımcıları konumundaydılar. Balıkçıların tuttukları balıkları getiren, denizdeki halatları çeken ve akşamları da balıkçıların aile ortamlarında bulunan dost canlısı bir ırktır Labrador ırkı köpekler. Labrador ırkı köpekler 1900’lü yılların başında uluslararası otoriteler tarafından bir ırk olarak tanımlanmışlardır. Labrador ırkı köpekler İngiltere ve Amerika’da oldukça popüler hale gelmiş bir aile köpekleridir. Bu ırkın popülerliği özellikle ikinci dünya savaşından sonra başlamıştır. Savaş dönemlerinde yaralılara ve askerlere yaptıkları yardımlarla insanların kendilerine hayran kalmasına neden olmuşlardır. Labrador ırkı köpekler günümüzde görme engellilere yardımda, arama kurtarma çalışmalarında, bomba imha durumlarında insanların en büyük yardımcılardır.

Labrador Köpek Eğitimi

Labrador ırkı köpekler zorlu şartlarda saatlerce ve günlerce av köpeği olma özelliğine sahiptirler. Onların bu özellikler çok kuvvetli, dayanıklı ve çevik olmalarından kaynaklanmaktadır. Atletik bir vücuda sahip olan Labrador ırkı köpekler özellikle yarışmalarda güçlü ve çevik olmalarından dolayı tercih edilen bir köpek cinsidir. Labrador ırkı köpeklerin en belirgin fiziksel özellikleri kısa, sık ve su geçirmez tüylerinin olmasıdır. Kalın kuyrukları, geniş göğüs kafesi olan Labrador ırkı köpekler güçlü ve geniş bir kalçaya sahiptir. Güçlü ve geniş bir kalçaya sahip olmaları av esnasında onların oldukça çevik ve kuvvetli olmasını sağlar. Dayanıklı ve yılmaz bir yapıya sahip olan Labrador ırkı köpekler tam bir iş kolik köpek cinslerindendir.

Labrador Köpek Eğitimi

Labrador ırkı köpekler uysal, ılıman ve iyi huylu bir mizaca sahiptirler. İnsanları ve sahiplerini memnun etmeyi seven, sosyalleşmeye açık, dışa dönük, diğer köpeklerle iyi geçinen, sahibine itaatkâr ve dost canlısı bir köpek cinsidirler. Öğrenme kabiliyetleri oldukça yüksek olan bu ırkın yeni şeyleri öğrenmedeki hızları sahiplerini ve eğiticilerini hayran bırakacak türdendir. Labrador köpek eğitimi uzman köpek eğiticilerinin en çok tercih ettikleri köpek eğitim türlerindendir. Labrador ırkı köpekler iş kolik olmalarından dolayı oldukça hareketli ve yorulmak nedir bilmez yapıları ile enerjik bir görüntü sergilerler. Nazik, iyi huylu, mükemmel bir koku alma duyusuna sahip labradorlar bir başka özelliği de avlarını kolayca taşımalarını sağlayan yumuşak ağız yapısına sahip olmalarıdır. Suya oldukça düşkün olan Labradorlar uysal, utangaç ancak agresif olmayan bir yapıya sahiptirler.

Labrador Köpek Eğitimi Fiyatları

Labrador ırkı köpeklerin en belirgin özellikleri aile ortamına alışık köpek cinsi olmalarıdır. Labrador ırkı köpekler bahçede, dışarı hayatında yaşayacak köpek cinsi değildir. Onlar sahiplerini bir dost olarak bildikleri için dostları ile aynı evde yaşamayı isteyen ve benimseyen bir köpek ırkıdır. Labradorlar yalnızlığa asla gelemezler. Uzun süre yalnız kalan Labradorlar huy değiştirdikleri gibi yaradılışlarında var olan özelliklerinin de de gerileme gözlemlenebilir. Günlük yürüyüşler, çeşitli aktiviteler Labrador ırkının oldukça hoşuna gider. Çok enerjik oldukları için gün içerisinde enerjilerini sonuna kadar kullandıkları için oyun ve aktivite konusundaki kontrolün sahiplerde olması gerekmektedir. Yavru Labradorlara gün içerisinde uzun süre yürüyüş yaptırılmamalıdır. Uzun süreli oyun aktivitelerinden uzak tutmak gerekir. Hızlı büyüyen bir cins oldukları için beslenmelerine dikkat edilmeli fazla kilo almaları engellenmelidir.

Labrador ırkı köpeklerin eğitimleri her köpek eğiticisi ya da köpek sahipleri için istenilen türdendir. Çünkü yukarıda da belirtildiği üzere öğrenme kabiliyetleri oldukça yüksek zeki köpek ırkıdır. Temel itaat eğitimlerini diğer ırklara göre çok daha çabuk tamamlamaktadırlar. İleri itaat eğitimlerini de hızlı bir şekilde tamamlayan Labrador ırkı köpekler sosyalleşme konusunda oldukça verimli bir yapıya sahiptirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir