© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Maltepe Köpek Eğitimi

Maltepe Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
699 0

Maltepe’de köpek sahibi olmak özellikle de sahil bölgesinde oturuyor iseniz oldukça kolay ve zevkli olacaktır. Çoğu semtten daha çok yeşilliğe sahip olan ve rahatça köpeğinizi sokakta gezdirme imkânlarınızın olduğu; park ve koşu alanlarının bolca bulunduğu bir semt olduğu için Maltepe köpek eğitimi ve bakımı açısından oldukça elverişli bir bölge olarak görülebilir.

Bu Köpek Eğitim Çiftliklerinde Ne Gibi Eğitimler Verilmekte?

Eğer köpeğinizi eğitmek için uğraşıyor ve eğitemiyor ya da bunun için uğraşacak zaman bulamıyor iseniz; köpek eğitim merkezlerine de göndermeyi deneyebilirsiniz. Bu merkezler sizin yerinize belirli ücretler karşılığında ya da bedavaya köpeklerinizi eğitmek için hizmet sağlar. Bu tarz kuruluş ve merkezlerin hemen hemen hepsi; merkez ve çiftlik gibi köpeğinize konaklamalı eğitim sağlasa da bazıları günlük seanslar ile evinize de gelerek eğitimler vermektedir. Bu açıdan da oldukça başarılı ve profesyonel kurumlar bulunmakta ve hizmet sunmaktadır.

  Maltepe köpek eğitimi merkezleri ya da çiftlikleri açısından çok fazla alternatife sahip bir bölge olmamasına rağmen, E-5’in üst bölgesinde rahatlıkla çeşitli köpek eğitim merkezleri ve çiftlikleri bulabilirsiniz. Bunun için internet üzerinden yürüteceğiniz çeşitli araştırmalar ve veterinerinize sorarak edineceğiniz bilgiler doğrultusunda köpeğinizi göndermek istediğiniz köpek eğitim merkezi ve çiftliği hakkında çeşitli bilgiler edinebilir, dilerseniz telefon ya da mail yolu ile bu bünye sahipleri ile konuşarak ziyaret günü ve saati belirleyebilir, uygulanan faaliyetleri öğrenerek ödemeniz gereken ücreti belirlemeleri konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Köpek Eğitim Merkezleri Ya Da Çiftlikleri Ne İşe Yarar?

Siz köpeğinize eğitim vermek için uğraşıyor fakat gerekli eğitimi veremiyor iseniz ya da köpeğiniz ile ilgilenecek zaman ya da alanınız yok ise; köpeklerinize eğitim vermek için gerek eğitmen gönderen gerek ise köpeklerinize konaklamalı eğitim veren çeşitli kurum ve kuruluşlara köpek eğitim merkezleri ya da çiftlikleri deniyor.

İtaat eğitimleri, koşu, tuvalet eğitimi, yüzme, yürüme, sosyal faaliyetler gibi eğitimler bu tip köpek eğitim merkezleri ve çiftlikler içerisinde verilmekte; fakat her köpek eğitim çiftliği ya da merkezi aynı programları ya da eğitimleri uygulamıyor. Bu sebeple köpeğinizi göndermeden ya da eğitmeni çağırmadan; bu tarz eğitimler için önceden bir telefon görüşmesi yapmanızda ya da daha yararlı ve sağlıklı iletişim sağlamak için yüz yüze eğitmenler ile ya da yönetici ile görüşmenizde fayda var.

Maltepe Köpek Eğitimi

Maltepe Köpek Eğitimi

Bunların yanı sıra mama yeme alışkanlıkları hakkında; saldırganlıkları hakkında ya da tuvalet, uyku yerleri gibi önemli devamlı eğitimleri hakkında eğitimler de veren bu kuruluşların; eğitmenleri ve bakıcıları, köpeklerinizin daima sağlıklı ve güvenli eğitim alması, ev ortamında doğal eğitimini alıyormuş gibi hissetmesi konusunda gerek uyarılar ile gerek çeşitli eğitimler ile terbiye edilir. Köpekleriniz kötü alışkanlık ve saldırganlık özelliklerinden vazgeçirilmeye çalışılır.

  Genel anlamda her köpeğin eğitim süresi aynı değildir. Çoğu köpekler birkaç haftada eğitimlerini tamamlarken bazıları aylarca süren eğitimler alabilir. Bunun sebebi köpeğiniz ya da eğitmen değildir. Köpeğinizin ırksal özellikleri ya da sahip oldukları bazı özellikler bu eğitimleri diğer köpekler gibi kolayca tamamlamalarına olanak sağlamayabilir. Bunun için kesinlikle köpeğinize tepki göstermemeli ya da bazılarının yaptığı gibi sırf eğitimi uzun sürdüğü için onları sokaklara ya da barınaklara terk etmemelisiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir