© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi

Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
7585 0

Neredeyse avuç içi büyüklüğünde olan Minyatür Pinscher köpekleri evde köpek beslemeyi seven kişiler tarafında oldukça rağbet gören bir köpek cinsidir. Yere her zaman dik basan küçük bacak yapısı ve kediye benzeyen patiler ile köpek sınıfının en küçük cinsleri arasında yer almaktadır. Minyatür Pinscher Köpeklerinin her zaman kendine özgüveni oldukça yüksek olmuştur. Minik vücut yapısının yanında oldukça güçlü bir çene yapısı bulunmaktadır. Bu özelliği ile kendinden oldukça büyük köpeklere karşı tepkisini göstermekten kaçınmamaktadır.

Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi

Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin her zaman iç güdüsel olarak yabancı kişilere karşı bir tepki gösterme dürtüsü bulunmaktadır. Genel olarak kendilerini sevdirmeyi sevmezler ve çocukların aşırı ilgisine karşı zaman zaman tepki göstermektedirler. İnsanoğlunda şımartılan bir çocuk nasıl her istediği olsun istiyorsa, Minyatür Pinscher cinsi köpekler de her zaman kendi istediklerinin yerine getirilmesini istemektedirler. Geniş zekâsı ile Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin öğrenme içgüdüsü oldukça yüksektir. En önemli eğitimin verileceği zamanları 2 ay ile 5 ay arasında ki dönemdir. Bu dönem zarfında Minyatür Pinscher cinsi köpekler hem insanlarla haşır neşir edilmesi hem de diğer cins de ki köpeklerle arasının iyi olunması isteniliyorsa onlar ile tanıştırılmalıdır. Aksi takdir de aklı kesmeye ve olgun bir döneme gireceği zaman bu isteklerinizi yerine getirmeniz çok zor olacaktır.

Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi

Genel de ev içerisin de beslenen bu cins köpeklerin kemirme içgüdüleri çok yüksek olduğundan, eşyalarınıza zarar gelmemesi için çevresinde bulundurmamanız gerekmektedir. Aksi halde kemirilmiş bir vaziyette eşyalarını bulmuş olacaksınız. Bunun yanında kemirme içgüdüsü ile eşyalarını kemirip yutabilecektir. Buda köpeğinize ciddi zararlar verebilecektir. Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu cins köpekler kendi kafalarına buyruk oldukları için ne isterseler onları yapmaktadırlar. Bu yüzden eğitimi verilirken Minyatür Pinscher cinsi köpeklere oldukça büyük bir sabır ve özen göstermeniz gerekmektedir. Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin dişileri her zaman daha uysaldır ve eğitimleri daha kolay yapılmaktadır.

Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin tuvalet eğitimi nasıl yapılmalıdır?

Diğer köpekler de ki eğitimler nasıl sakin ve oyun içerisinde köpeğe öğretiliyorsa Minyatür Pinscher cinsi köpeklerinde aynı şekil de eğitimi gerçekleştirilebilir. Eğitimin uygulamasını bildikten sonra maksimum 10 gün içerisinde tuvalet eğitimi verilmiş olacaktır. Apartman hayatına çok uygun olan Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin eğitimlerini evinizde rahatlıkla verebilirsiniz. Erkek cinsi Minyatür Pinscher köpeklerin yaklaşık olarak ağırlığı 4 ile 6 kg arasındadır. Dişi köpeklerinin ağırlığı ise erkek cinsindeki köpekler ile aynı orandadır. Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin yükseklik olarak hem dişisinde hem de erkeğinde ortalama 25 cm ile 30 cm arasındadır. Yaşam süresi Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin ortalama olarak 13 yıl ile 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Minyatür Pinscher cinsi köpekleri diğer köpeklerden ayıran bir özelliği ise çabuk üşümeleridir. Her zaman ılık bir su da bu köpekleri yıkamalısınız. Ve yıkadıktan sonra vakit kaybetmeden kurutup sıcak bir ortam da tutmalısınız.

Bir diğer özellik olarak havlamayı seven bu köpekleri evinizde besleyecekseniz apartmandaki sakinlerin şikâyet etmemesi için oldukça iyi bir eğitim vermeniz gerekmektedir. Aksi takdir de her zaman olduğu gibi başına buyruk davranacağı için havlamayı kesmeyecektir. Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin eğitimini kendiniz veremiyorsanız konusunda uzman yerele götürüp iyi bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Bu eğitim merkezlerinde köpekleriniz uzman köpek eğitmenleri ve veterinerler tarafından sabırla eğitilmektedir. Önemli özellik köpeğin kendi sahibinin kurallarına uymasıdır bu neden ile köpeğinizi eğitim kamplarına bırakacaksanız sizde yanında olmalısınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir