© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Pointer Köpek Eğitimi Eğitmeni

Pointer Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
622 0

Pointer köpek cinsi av istikametini göstererek avcıya yardımcı olan bir köpek türüdür. İngiliz asıllı bir türdür. Güçlü bir köpektir ve aynı zamanda zeki ve sevecendir. Pointer köpek eğitimi eğitmeni yaşanılan çevre içerisinde bulunabilir. Pointer köpek eğitimi av için kullanılacaksa eğitimi farklı olmalıdır. Özellikle görsel ve koku olarak eğitim verilmektedir. Avı görünce seçebilmesi ve koku ile avın yerini belirlemesi için farklı bir eğitime dahiltutulur. Pointer köpek eğitimi için bir eğitmen gereklidir. Eğitim süreci diğer cinslerden farklı olduğu için eğitim verilirken diğer cinslerle aynı eğitim verilemez. Köpek eğitim merkezlerin de pointer eğitimi farklıdır. Apartman hayatına uygun değildir. Bahçe de yaşamalıdırlar. Sıkılmayı sevmezler ve daha özgür kalmak isterler fakat sahiplerine karşı çok bağlıdırlar. Sevecen, sadık, aktif, nazik bir ırktır. Ev hayatında bakılacak ise tuvalet ve itaat dersleri verilebilir.

Pointer Köpek Özellikleri

Pointer Köpek Eğitimi Eğitmeni

Diğer köpekler ile uyumu çok iyidir ve çok iyi anlaşır. Sabırlı bir cins olarak bilinir. Çocukları sever ve oyun oynamayı sever. Av köpeği olduğu için bekçilik yaptırmaya uygun değildir apartman hayatı için de uygun değildir. Bağımsız yaşamayı severler. Çekingen bir türdür ve yavru iken sosyalleştirme dersleri verilmelidir. Aksi taktirde içine diğer hayvanlarla ve insanlarla etkileşime geçmez. Egzersiz hayatı çok önemlidir çünkü egzersize ihtiyaç duyan bir ırktır. Egzersiz hayatlarının bir parçasıdır ve çok fazla vakit ayrılması gerekir. Evde bakılıyor ise egzersiz ihtiyaçları aksatılmamalıdır evdeki eşyalara zarar verebilir ve hırçın tavırlar sergileyebilir. Fiyatları 750-1500 tl arasında değişmektedir. Ortalama fiyattır. Kiloları 20-30 kg arasında değişir ve yaşama ortalamaları 12-13 yıldır. Ilıman iklimde yaşarlar.

Pointer Köpek Bakımı

Pointer köpek kısa tüylü bir cins olduğu için tüy bakımı kolaydır. Düzenli olarak tüyleri fırçalanmalıdır. Avdan geldiği zaman parmak araları dikkatlice kontrol edilmelidir. Bir havlu yardımı ile silinmesi tüylerinin parlamasında etki eder. İhtiyaç duyulduğu zaman yıkanabilir. Uygun bir veteriner hekim seçilerek rutin sağlık bakımları yaptırılmalıdır. Pointer cinsi köpeklerin mama seçimi yaşına ve fiziğine göre doğru bir şekilde seçilmelidir. Mamanın alerjik olup olmadığına bakılarak alınır. Su kabı temizliğine dikkat edilmelidir ve sürekli değiştirilmelidir.. Su kabı içerisindeki su sürekli taze tutulmalıdır. Fiziksel olarak aktif bir tür olduğu için vitamin ve mineral alması gereken bir türdür. Bu yüzden yiyeceği yiyecekler veterinere danışılmalıdır. Mama düzeni sık ve düzenli olmalıdır.

Pointer Köpek Eğitimi Eğitmeni

Pointer av köpeğinin temel noktası motivasyondur. Av konusunda yardımcı olabilmesi için motivasyonu tam olmalıdır. Motivasyon için de bakım süreci önemlidir. Köpek bazı durumlarda ava saldırabilir ve avı çiğneyebilir. Bu durumların yaşanmaması için eğitim süreci önemli bir yer kapsar. Pointer köpekleri av köpekleri olduğu için avlanma usulüne göre eğitim almalıdır. Bir uzman yardımı gerekmektedir. Sosyalleşme eğitimi küçük yaşlarında verilmelidir. Temel itaat ve ileri itaat dersi aldırılmalıdır mutlaka ve önce bu eğitimler tamamlanmalı daha sonra av eğitimine geçilmelidir. Apartman hayatında yaşıyor ise tuvalet eğitimi de bunların arasına girer. Özel eğitim merkezlerinde bu eğitimler tamamlandıktan sonra av eğitimi ayrı olarak aldırılmalıdır. Kişi apartman da bakacak ise eğitimi daha kolaydır. Avcılık eğitimi haricinde yine aynı eğitimlere dahil tutulmalıdır. Sosyalleştirme dersi aldırılıp diğer dersler evde verilebilir. Av dersini kişi tek başına veremez. Her köpeğin anlama kapasitesi vardır. Kişi köpeğini öncelikle tanımalıdır ve eğitim aldırmadan önce kapasitesini ölçmelidir. Köpek kapasitesi doğrultusunda eğitim aldırılmalıdır ve kapasitesi dışındaki eğitimler için zorlanmamalıdır. Eğitim sürecinde köpek disiplin altına alınmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir