© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. PresaCanario Köpek Eğitimi Eğitmeni

PresaCanario Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
584 0

PresaCanario ırkları son derecede zeki köpeklerdir. Ancak eğitmenleri ile iyi anlaşması ve iletişimlerinin iyi olması gerekmektedir. Aksi taktirde eğitimleri oldukça zorlaşmaktadır. Mutlaka küçük yaşlardan eğitim verilmesi gereken bir ırktır. Vücut yapıları çok iridir. Bu nedenle dışarıdan bakıldığı zaman saldırgan durmaktadır. Fakat ne kadar iyi eğitim verilirse köpek o kadar sakin ve nazik olacaktır. PresaCanario ırklarının eğitimlerinde deneyimli birinin yapması gerekmektedir. Deneyimi olmayan birinin bu ırkı eğitmesi mümkün değildir. Presacanario köpek eğitimi eğitmeni tarafından eğitim verildiği taktirde kolay eğitilecektir. Çevresine karşı uyumlu olabilmeleri için PresaCanario ırklarının ilk olarak sosyalleştirme eğitimleri verilmelidir. Yavruyken sosyalleştirildiği taktirde diğer insanlarla ve başka köpek ırklarına karşı son derecede uysal olacaktır.

PresaCanario ırkları sahiplerinin ilk yanına geldiği andan itibaren eğitimleri başlanmalıdır. Ancak bu ırkı besleyebilmek ve eğitim verilebilmesi için bu ırkın tüm özellikleri bilinmelidir. Böylelikle eğitim süreçleri daha kolay geçecektir. Yetişkin oldukları zaman çok güçlü olacakları için yavruyken çok iyi bir eğitim görmeleri şarttır. Bu ırklar yavruyken sahiplerine karşı sadakat duyguları gelişir. Bunun yanı sıra, sahibinin emri altına girmeye başardığı taktirde sahibine sadık olacaktır. Sosyalleşmeyen PresaCanario köpek cinsleri, yetişkin oldukları zaman son derecede saldırgan ve agresif olurlar. Profesyonel ve deneyimler ile eğitim almaları daha yararlı olacaktır.

PresaCanario Köpek Eğitimi Eğitmeni

PresaCanario köpek cinsleri eğitim sırasında çok üstüne gidilmemeli ve sıkılmamalıdır. Belirli aralıklar ile eğitimlerinin sürdürülmesi, onlar için daha yararlı olacaktır. Bu köpek ırkları için temel komutlar çok önemlidir. Özellikle de ‘HAYIR’ kelimesi mutlaka öğretilmelidir. Temel itaat eğitimleri sırasında köpek ödüllendirilmelidir. Eğitim boyunca sakin ve sabırlı olunması PresaCanario köpekleri için önemli bir noktadır. İlk defa köpek besleyecek olan kişiler için uygun bir ırk değildir. PresaCanario ırklarına iyi bir şekilde eğitim verilmesi ve onlarla iyi anlaşabilmek için deneyimli olunmalıdır.

PresaCanario Köpekleri Nasıl Beslenmelidir?

PresaCanario köpek cinsleri oldukça güçlü ve gelişmiş kas yapılarına sahiptirler. Enerjileri de çok fazladır. Bu nedenle beslenme şekilleri önemli ve hassas bir konudur. PresaCanario köpeklerinin beslenme şekillerinde yüksek enerjili kuru mamalar verilmelidir. Düzeni kesinlikle değiştirilmemelidir. Hangi mamaya alıştı ise, o mamaya devam edilmelidir. Aksi taktirde köpeğin iştahsız olmasına ve kabız olmasına neden olacaktır. Mama kapları sık sık temizlenmeli ve suları her gün değiştirilmelidir. Sağlık problemlerinin ortaya çıkmaması için bu düzen çok önemlidir.

PresaCanario Köpek Eğitimi Eğitmeni

PresaCanario köpek cinslerinin bakımı oldukça kolaydır. Bu ırklara bakarken dikkat edilmesi gereken noktalardan biride köpeğin günlük enerjisini atabilmesi için gerekli koşullar sağlanmalıdır. Sahiplerinden sürekli ilgi bekleyen bir ırktır. Onlar yalnız bırakılmamalı ve yeterince sevgi verilmelidir. Orta derecede tüy dökme durumları vardır. Sadece mevsimsel olarak tüy dökebilirler. Böylelikle tüyleri çok sık taranmasına gerek yoktur. Haftada bir kez düzenli olarak tüylerinin taranması yeterli olacaktır. PresaCanario köpeklerinin tırnaklarına dikkat edilmelidir. Uzadıkları an kesilmeli ve çok dipten kesilmemelidir. Tüyleri kirlendiği zaman şampuan ya da ıslak bezle silmek yeterlidir. Ayda sadece 1 kez yıkanmalıdır. PresaCanario köpek cinsleri iri olmalarından dolayı ev ortamında beslenmesi uygun değildir. Onların daha mutlu olması için geniş bahçeli alanlarda beslenmesi daha doğru olacaktır. PresaCanario ırkları genel olarak güçlü ve sağlıklıdırlar. Yaklaşık 8-12 civarında ömürleri vardır. Her mevsime karşı oldukça dayanıklıdırlar. Yavruyken bütün aşıları yaptırılmalıdır. İleride sağlık sorunları ile karşılaşmamaları için aşı yaptırmak önemli bir noktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir