© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Rottweiler Eğitimi Fiyatları

Rottweiler Eğitimi Fiyatları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2031 0

Rottweiler köpeklerin kökenleri Orta Çağ’a kadar gider. Orta Çağ zamanlarında çoban köpeği olarak kullanılan Rottweiler, çok iri ve kuvvetli bir köpek cinsidir. Atletik bir yapıya sahip olup, adaleli vücutlara sahiplerdir. Çeneleri oldukça güçlüdür, göz renkleri koyudur. Soğuk kanlı, itaatkar ve cesaretli olan bu hayvanların eğitim için uygun bir yapıları vardır. Aileleri ve sevdikleri tehlikeye düştüklerinde hırçınlaşırlar, onun dışında gayet sakindir. Sahibine bir zarar geleceğini hissettiği anda hiç beklemeden kendisini ortaya atar ve sahibini korur. Acı eşikleri yüksektir ve dayanıklıdırlar.

Bu köpekleri eğitirken disiplinli, dikkatli ve tabi ki sabırlı olmak gerekir. Böyle bir dönemin sonunda güven veren, sadakatli ve sizi seven bir arkadaşınız olur. İri yapılı hayvanlar oldukları için eğitime erken dönemlerde başlanmalı ve köpeğin vahşileşmesine izin verilmemelidir. Zekaları ve cesaretleriyle ünlü olan bu köpekler dünyanın birçok ülkesinde tanınır ve sevilirler. Polisler ve askerler de Rottweiler cinsi köpekleri görevlerde kullanırlar. Sakin yapıda olmalarına karşın yine de tasmasız dolaştırılmaları pek tavsiye edilmez ve diğer köpek cinsleriyle pek iyi anlaştıkları söylenemez. Son derece şüpheci olan bu hayvanlar, tanımadıkları kişilere karşı soğuk davranırlar. İri cüsselerine rağmen hareketi severler ve sıklıkla açık havada gezdirilmeyi isterler. Tüylerinin boyu kısadır ve parlaktır.

Rottweiler Eğitimi Fiyatları

Nasıl Eğitilirler

Rottweiler cinsi bir köpeğiniz varsa onu eğitmek için harcadığınız zamanın meyvelerini fazlasıyla alırsınız. Köpeğinizi eğitmeniz onunla iyi bir iletişim kurma yolunda atacağınız en önemli adımlardan biridir. Rottweiler birçok eğitim türüne kolaylıkla adapte olabilirler ve ayrıca bu faaliyetleri çok severler. Eğitim birçok hayvanda olduğu gibi Rottweiler’larda da erken dönemde başlamalıdır. Fakat erken dönemde eğitime başlanamadıysa da geç kaldım diye düşünülmemelidir. İtaat eğitimleri kısa setler halinde ve zorlayıcı şekilde olmalıdır. Her zaman aynı şekilde davranın. Unutmayın ki Rottweiler cinsi köpekler şiddet içeriği bulunan eğitim şekillerine hiçbir şekilde ihtiyaç duymadan eğitilebilirler. Zaten bu yöntemlerle de eğitilemezler.

Rottweiler Eğitimi Fiyatları

Rottweiler’ın ev dahilindeki eğitimi atılacak ilk adımlardan biridir. Bu bir nevi tüm eğitimin temeli niteliğindedir. Köpeğinize uygun bir ev eğitimi tarzı oluşturduğunuzda ve ısrarla bu programı uyguladığınızda Rottweiler yavrusu bu düzene kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Rottweiler cinsi yavrular tek başına kaldıklarında ve enerjilerini boşaltamadıkları için canları sıkıldığında, bu enerjiyi atmak için son derece yaramazca davranışlarda bulunabilirler. Bundan dolayı oluşabilecek eşyaları çiğneme, yerleri kazma gibi davranışları önlemek amacıyla açık havada yürüyüş ve itaat eğitimleri yapılabilir. Dışarıda kontrolünü sağlayamadığınız bir Rottweiler yavrusu sizin için problem olacaktır fakat dışarıda kontrolünü sağlayamadığınız yetişkin bir Rottweiler çok daha büyük bir problem olacaktır. Bunu yaşamamak için daha küçükken eğitimleri aksatmadan yerine getirmek gereklidir.

Köpek Eğitiminin Kuralları

Köpeğe verilen komutlarda belirli bir amaç olmalı ve bu amaç köpeğe net olarak hissettirilmelidir. Köpekler insanların dilinden anlamadıkları için onlarla beden diliyle anlaşılmalıdır. Komutlar hareketlerle köpeğe öğretilmelidir. Verilen komutların kısa ve net olmasına dikkat edilmelidir. Sürekli aynı ses tonu kullanılmalı ve verilen komutlar her zaman kısa kelimelerden oluşmalıdır. Rottweiler eğitim fiyatları eğitimciye göre ve bölgeye göre farklılıklar gösterebiliyor.

Bunun için net fiyatları köpek eğitimcileriyle bire bir iletişime geçerek alabilirsiniz. Ortalama bir fiyat belirtilecek olursa temel itaat eğitimi için fiyatlar 1000 TL ve 1500 TL civarlarında değişebiliyor. Tabi ki bunlar tamamen ortalama rakamlar, en doğru fiyatı köpek eğitimiyle ilgilenen kişilerden alabilirsiniz. Çünkü eğitim tek seans ya da tek çeşit değildir. Köpeğin yaşına göre farklı eğitim türleri ve tarzları vardır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir