© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Rottweiler Köpek Eğitimi

Rottweiler Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
945 0

Rottweiler, çok eski tarihlerden gelme bir ırka sahiptir. Eski dönemlerde çoban köpeği olarak kullanılan bu köpek cinsi Alman ırkına sahiptir. Almanya’nın Rottweiler kasabasından ismini almaktadır. Genel olarak iri yapılı ve güçlü olan bu köpek cinsi sahiplerine oldukça sadıktır. Rottweiler cinsi köpeğe verilebilecek doğru bir eğitim ile ailenizden biri olarak sizlere sadık kalması sağlanabilir. İri yapılı olması görünüm olarak dış gözlerle bakıldığın korkutucu olmaktadır. Fakat Rottweiler cinsi köpekler dost canlısı ve sadık köpeklerdir.

 

Rottweiler köpek eğitimi daha köpekler yavru iken başlamalıdır. Küçük yaşlarda özellikle aile içi eğitimler ile sizleri lider olarak görmesi sağlanabilir. Alinizden uzakta tutmadan ve çocuklar ile tanıştırarak, bireyler arasında yaşaması gayet normal bir durumdur. Bu nedenle Rottweiler cinsi köpeklerin eğitimleri dostane olarak yapılmalıdır. Eğitimleri çabuk kavraması özelliği bulunana Rottweiler cinsi köpekler, kötü niyetli eğitimlerden uzak tutulmalıdır. Rottweiler cinsi köpekleri beslemeyi düşünüyorsanız, onlarla birlikte çokça vakit geçirmeniz gerekmektedir. Onların sizlerden uzak tutarak yalnız bırakmamalısınız. Uzun bir süre yalnız kaldıkları zamanlarda içlerindeki enerjilerini atamamaktadırlar. Böylelikle saldırgan bir hal almaları da olası bir durumdur.

 

Rottweiler köpek eğitimi verilirken oldukça sabırlı ve kararlı tutumlar sergilemelisiniz. Özellikle itaat eğitimlerinde köpeklerin zorlanmaması gerekmektedir. Eğitimlerin verimli olabilmesi için yavru iken başlanmalıdır. Yetişkin bir Rottweiler cinsi köpek almak istiyorsanız, eğitimli olmasına da özen göstermelisiniz. Eğitimleri kolayca alması nedeni ile uzun yıllardır polis teşkilatlarında kullanılmaktadır. Özellikle koruma görevlerinde sahibine sadık tutumları ve yabancılara karşı aldıkları tavırları ile göz doldurmaktadır. Evinizde Rottweiler cinsi köpek beslemeyi düşünüyorsanız, mutlaka itaat eğitimini vermelisiniz. Ailevi aktivitelerde köpeğinizi de dâhil etmelisiniz. Aktivitelere dâhil olan Rottweiler cinsi köpekler, diğer köpeklerde görülen havlama, ulama, eşinme, kazma gibi kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Böylelikle bir eğitim daha vermiş olursunuz. Bu cins köpeklerin olgunlaşma dönemleri iki yıl sürmektedir. Eğer köpeğinize eğitim vermekte zorluk çekiyorsanız veya vereceğiniz eğitimlerin nasıl olacağı konusunda bilgi sahibi değilseniz, profesyonel olarak köpek eğitimi veren firmalar ile görüşebilirsiniz.

 

Profesyonel olarak Rottweiler cinsi köpeklerin eğitimini veren uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Eğitmenlerin sizlere vereceği tavsiyelere mutlaka uyarak köpeğinizi kendinize sadık bir arkadaş yapabilirsiniz. Köpek eğitmenlerinin vereceği eğitimlerin devamı ise sizlerin elinde olmaktadır. Aldıkları eğitimler ile sizlere oldukça sadık olan ve verilen emirleri yerine getiren köpeğiniz, sizlerin de kararlı tutumları ile alışkanlıklarına devam ederler. Başıboş olarak bırakılacak eğitimli köpekleriniz, sizlerden uzak kalması nedeni ile almış oldukları eğitimleri zaman içerisinde unutabilirler. Rottweiler cinsi köpekler sahiplerinin dışında olan yabancı kişilere karşıda oldukça sert tutum sergilemektedirler. Almış oldukları eğitimler ile bekçi ve koruma köpeği görevini yapabilirler. Evinizde yetiştirdiğiniz Rottweiler cinsi köpekleriniz, evinizde rahatça uyumanızı sağlayabilirler. Genel olarak yabancıların eve girmeleri durumunda ani saldırıların yerine sessiz adımlar takip ederek, uygun gördükleri anlarda etkisiz hale getirmektedirler.

 

Rottweiler cinsi köpeklerin bakımlarını yaparak, eğitimlerini vererek onu bir aile bireyi olarak görmelisiniz. Ailenize dâhil ettiğiniz köpeğiniz de sizlere sadık olmaktadır. Özellikle çocuklarınız ile arası iletişim kurdukları zamanlarda aileniz için hiçbir tehlike arz etmemektedir. Çocuklarınız ile arası iyi olan Rottweiler’lar tam bir koruma ve görev köpeğidir.

 

Alman ırkı olması nedeni ile disiplinli eğitimleri almaları da kolay olmaktadır. Polis teşkilatları tarafından kullanılan bu ırk köpekler, tam bir koruma köpeğidir. İhtiyaç duyduğunuz anlarda sizleri dış etkenlerden ve olası kötü durumlardan korur. Köpeğinize sabırlı ve kararlı eğitimler verdiğiniz takdirde onlardan verim alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir