© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Samandıra Köpek Eğitimi

Samandıra Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
789 0

İlk olarak köpek eğitimi köpeğin sahibiyle birlikte uyum içerisin de yaşamasını kolaylaştıran, toplum da diğer insanlar için tehlike arz etmeyecek şekilde uyum sağlamaya yönelik ayrıca daha üst seviye de polis teşkilatına, muhafız köpek ve koruma köpeklerinin yetiştirilmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Samandıra köpek eğitimi hizmetleri Şamandıra beldesinde köpek eğitmenleri veterinerler eşliğinde verilmekte olan hizmetler bütünü olmaktadır. Veterinerlerin bir köpek eğitim merkezinde yer almaları köpeklerin sağlığı açısından son derece önemlidir. Çünkü yaşanması en aza indirgenmiş olumsuzluk yaratabilecek durumlara yönelik önceden düşünülüp önlemler alınmış ve köpeklerin sağlık durumlarını tehdit edici diğer vakalar da göz önünde bulundurularak Şamandıra köpek eğitim merkezi veterinerler ile çalışmayı tercih etmiştir. Hiçbir kimse köpeğini emanet etmiş olduğu yerde köpeğine zarar gelmesini istemez. Bu hassas durumlar önemsenmekte ve öncelikle köpeklerin sağlık kontrolleri yapılarak köpekler köpek eğitmenleri tarafından eğitime tabii tutulmaktadır. Her zaman olduğu gibi ilk olarak temel itaat eğitimi verilmektedir.

Temel itaat eğitiminin amacı toplum için herhangi bir tehdit oluşmasını köpeklere verilen eğitimlerle önleme amaçlanmaktadır. Temel itaat eğitiminde tasmalı eğitim bu tür eğitimin yapısını oluşturur. Köpekler temel itaat eğitimin de verilen komutları tasmaları takılı olduğu sürece yerine getirebilmektedirler. Yani temel itaat eğitimi almış bir köpekle toplum arasına karışıldığın da köpek sahibinin komutlarını sahibi yanındayken alabilmekte olup köpeğin tasması çıkarıldığın da ve köpek sahibinden birkaç metre uzaklaştığın da sahibinin komutlarını alamama durumuna gelmektedir. Eğitimin ilk aşaması temel itaat eğitiminden oluşmaktadır. İkinci aşama da ileri düzey itaat eğitimi verilmektedir. Köpeğin tasmasının çıkarılması ve sahibinin komutlarını birkaç metre dahi öteden alabilmesi bu eğitimin yapısını oluşturmaktadır. Yine de bu duruma güvenilerek toplum arasın da köpeğin tasması çıkarılmamalıdır.

Samandıra Köpek Eğitimi

Samandıra Köpek Eğitimi

Çünkü köpek severler olduğu gibi köpekleri düşman gibi görenler de ne yazık ki varlardır. Bu kişiler köpekleri hep bir tehdit gibi algılayıp onları kışkırtıcı hareketler de bulunabilirler. Dolayısıyla köpekler ileri düzey itaat eğitiminden geçmiş olsalar dahi sözü geçen durumlara olumsuz bir tepki verebilir ve bu aşama da insanlar için gerçek bir tehdit oluşturabilirler. Köpek eğitim sürelerine değinilecek olunursa köpekten köpeğe göre farklılık gösteren bir hal içermektedir. Bu ne demektir? Köpeğin ırkı, yaşı, davranış probleminin yani karakter bozukluğunun olup olmadığı, o güne kadar hayatını nasıl bir çevre de sürdürmüş olduğu ve sahibiyle olan iletişimi doğrudan eğitim süresini etkileyen birden fazla faktörden oluşmaktadır. Şamandıra köpek eğitim merkezi süreden çok sonuçla ilgilenmekte olup köpeklerin eğitimden nasıl bir yarar sağladığına bakmaktadır.

Elbette kişilere eğitim süresinin uzaması ayrıca bir maliyet gerektirmektedir. Yine de eğitim süresinin kısa zamana indirgenerek netice de eğitimden yarar sağlayamayan durum da burada verilmiş eğitimin öneminden bahsetmek de pek de yerinde olmamaktadır. Ayrıca harcanan para da ne köpeğe ne de sahibine hiçbir fayda da bulunmayacaktır. Bunun içindir ki köpek sahiplerinden bu konuya daha duyarlı olmaları beklenmektedir. Sonuç da o köpekle birlikte yaşam devam edecektir. Kişiler köpekleriyle şiddete bağlı olmayan iletişimler de bulunmuşlar ise köpeklerde de karakter bozukluğuna rastlanmamış ise eğitim süreci uzamamaktadır. Karakter bozukluğu genlerle de köpeklerin atalarından kendilerine geçebilmektedir veya köpeğin alındığı yerde ki bakıcıların köpekle nasıl bir iletişim kurdukları bu konuyu etkilemektedir. Şamandıra köpek eğitimi şiddet içermeyen her olumlu davranışın ardında ödülün olduğu bir eğitimi benimsemektedir. Uzman kadrosuyla son derece verimli sonuçlar alınmasına yönelik olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir