© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Samoyed Köpek Eğitimi Eğitmeni

Samoyed Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
935 0

Köpekler, insanların hayatlarında çok büyük bir öneme sahiptir. Uzmanların yaptığı birçok araştırmaya göre, köpekler sahiplerinin duygularını hisseder, mutsuz ve hüzünlü anlarında sahiplerini mutlu etmeye çalıştıkları gözlemlenmiştir. Samoyed köpek cinsleri çok akıllı ve zeki canlılardır. Sahiplerinin mutsuzluğunu ve mutluluğunu kolaylıkla anlayabilirler. Samoyed köpek cinslerine sahip olmak isteyen bireylerin, ilk öncelikle köpeğin tüm özellikleri bilmelidir. Her köpeğin karakteri insanlar gibi birbirinden farklıdır. Bazıları içe dönük, duygusal, sinirli veya inatçıdır. Samoyed köpeği eve gelmeden önce karakteri ve kişiliğini çözebilmenin en etkili yolu, annesi ile babasıyla tanışmaktır. Ayrıca köpeğe sunacağınız ortam, mutlaka temiz olmalıdır. Samoyed köpek cinslerinin eğitimlerinin yapılması gerekmektedir. Eğitim sağlanması onları sosyal bir köpek ve daha zeki bir köpek yapacaktır. Aksi taktirde köpek sahipleri ile uyum sağlayamaz ve başıboş bir köpek halini alır.

Samoyed Köpek Eğitimi Eğitmeni

Samoyed köpek cinslerine ilk defa bakılacaksa eğitimlerinde profesyonel eğitmenlerin vermesi daha doğrudur.

Samoyed Köpek Eğitimi Eğitmeni

Samoyed köpek eğitimi eğitmeni tarafından verildiği taktirde, en iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur. Eğitmenler bu ırkın tüm özelliklerini ve nasıl eğitim verileceğini çok iyi bilirler. En büyük deneyimlerden biride budur. Yavru olarak sahip olunan Samoyed köpekleri, eğitim sırasında şımarık ve inatçı tavırlar sergileyebilirler. Bu nedenle her zaman sakin ve sabırlı olunmalıdır. Köpeklere eğitim sırasında kesinlikle ceza verilmemeli ve şiddet uygulanmamalıdır. Aksi taktirde köpeğin psikolojik olarak etkilenmesine neden olur. Büyüdükleri zaman agresif ve korkak davranışlar sergilerler.

Samoyed köpek eğitimi diğer ırklara göre daha zorludur. Çünkü bu ırk eğitime karşı büyük bir direnç sağlayabilir. Bu köpek ırklarında mutlaka ödül kullanmalı ve ödülü zamanında vermeniz gerekmektedir. Ödülün yanı sıra, Samoyed köpekleri sevilmekten ve okşanmaktan çok hoşlanırlar. Sergiledikleri her olumlu hareketinde başını okşayabilirsiniz. Eğitim sırasında özellikle de egzersiz ihtiyacı da karşılanmalıdır. Yumuşak ve net ses tonu kullanarak temel itaatler öğretilmelidir.

Samoyed Köpek Cinslerinin Özellikleri

Samoyed köpek cinsleri genel olarak kibar canlılardır. Bir kişiyi sahip olarak seçmelerine rağmen, diğer insanlara karşıda son derecede sevecen tavırlar sergilerler. Yabancılara karşıda oldukça iyidir. Bekçilik ya da koruma köpekliği kesinlikle yapamazlar. Yine havlanma yolu ile yabancıların geldiğine dair haber gönderirler. Ailesine karşı çok nazik ve düşkündürler. Ev içerisinde çok fazla yalnız kalamazlar. Bunun yanı sıra, sahiplerinden uzun süre ayrı kalamazlar. Bu nedenle ev ortamında yalnız bırakılmamalı ve sürekli ilgi gösterilmesi gereken bir köpektir. Genelde Samoyed köpekleri genelde diğer köpeklerle anlaşırlar. Fakat bu durum küçüklükten alıştırılması gerekmektedir. Her gün ciddi miktarda egzersiz ihtiyaçları vardır. Düzenli olarak egzersiz ihtiyaçları karşılanmalı ve spor yaptırılmalıdır. Bu ırklar sıcak ortamdan kesinlikle hoşlanmazlar. Sıcak ortamdan uzak tutulmalı ve soğuk bir alanda bakılmalıdır. Samoyed köpeklerinin yoğun şekilde tüyleri vardır. Çok iyi tüy bakımı yapılmalıdır. Mevsimsel olarak ciddi tüy dökme durumları vardır. Sık ve gür kürkleri sık sık kalın fırçalar ile taranmalıdır.

Samoyed köpekleri çocuklara karşı son derecede sevecen tavırlar sergilerler. Herhangi bir durumda sinirli tavırlar sergilemezler. Güven içerisinde çocuklarla eğlenirler ve oyunlar oynarlar. Bu ırklar zeki oldukları kadar sakindirler. Oldukça güçlü ve kaslı vücutlara sahiptirler. Güçlü ve dinamik köpeklerdir. Dış görünüşleriyle de herkes tarafından dikkat çekici ve çok beğenilen köpeklerin başında gelmektedir. Samoyed köpek cinslerinin tüm özellikleri bilinmesi gerekmektedir. Aksi taktirde aynı evin içerisinde uyum sağlayamazlar. Sıcak havalarda oldukça sinirli ve huysuz davranışlar sergilerler. Onlara soğuk ve serin alanlar oluşturulmalıdır. Samoyed köpeklerinin tüyleri kesinlikle kesilmemeli ve tıraş uygulanmamalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir