© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Sancak tepe Köpek eğitim merkezi

Sancak tepe Köpek eğitim merkezi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1318 0

Sancak tepe Köpek Eğitim Merkezi

2008 yılında ilçe statüsü kazanan Sancak tepe ilçesi İstanbul, un Anadolu yakasında bulunmaktadır. Kartal, Maltepe, Ümraniye, Çekme köy ve Pendik, le çevrelenen ilçe 70 kilometrekaredir. Nüfusu ise 224.000 kişidir. Sarıgazi, Şamandıra, Yeni doğan beldelerinden oluşan bir ilçedir. Dört büyüklerden olan Fener bahçe futbol kulübünün çalışma sahası da bu ilçede bulunmaktadır.

Sancak tepe köpek eğitim merkezi ise bu ilçede bulunmaktadır. Doğayla iç içe, yeşil bir alana yayılmış olan köpek eğitim merkezimiz hayvanların eğitimi için oldukça uygun bir tesistir. Köpekler insanoğluna en büyük yakınlıkları kurabilecek ve en iyi dostlu edecek olan hayvandır. Daha önce köpek besleyip bakmış olan kişiler çok iyi bilir ki, köpeklerle sahipleri arasında çok sıkı bir bağ ve bozulamayacak dostluklar kurulur. Öyle ki bazen sahibinden gözünü ayırmayan köpekler adeta artık sahiplerinin bakışlarından komut alan ve sadece bakışarak anlaşan bir ilişki kurabilmektedirler. Bu sayede hem size uzun seneler yarenlik edecek bir dostunuz hem de varlığıyla sizlere ağırlık vermeyecek bir bekçi kazanmış olursunuz. Fakat eğitimsiz köpekler için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Zira eğitim almamış köpekler sürekli ortalığı pisletip, dağıtarak, kendisi için konan tüm yasakları delerek, hatta evdeki tüm eşyaları kemirerek sizlere türlü zararlar verebilecektir. Üstelikte bu hayvanları ilerleyen zaman içinde disipline etmek ve üzerlerinde otorite kurmak ta günden güne zorlaşacaktır. Bu konuda iş işten geçmeden alınacak önlemler verilecek köpek eğitimi ve terbiye en doğru uygulamaları içerecektir.

Sancak tepe köpek eğitimi, bu konuda köpeklerinize ön ayak oluyor ve bu konuda sizlere yıllardır en büyük köpek eğitimi hizmetini sunuyor. Köpek eğitimi konusunda sahip olduğumuz uzman kadromuz sayesinde uzun süredir her cins onlarca köpeğe eğitim vermiş olmanın haklı sevincini yaşamaktadır. Köpeklerinizin cinsi, büyüklüğü, küçüklüğü fark etmeksizin her türlü köpeğe tesisimizde köpek eğitimi verilebilmektedir. Yanı sıra köpek almadan önce köpeklerde aranılan meziyetler, nasıl bir köpek arandığı yanı sıra köpeğin kullanılacağı alanlar konusunda da köpek sahiplenmek isteyen kişilere rehberlik düzeyinde yardım hizmeti verilmektedir. Bu sayede köpek, çocuklara dostluk mu edecek, büyüklere escort mu olacak, iz mi sürecek, yoksa av köpeği mi – bekçi köpeği mi olacak belirlenecektir. Bu bilinçlilikle ve bu şekilde edinilen köpekler sizler için daha yarayışlı ve iyi ilişkiler içinde olmanızı da sağlayacaktır. Tesisimizde köpek yetiştirilirken, önce köpeğin cinsi, hangi kategoride yetiştirileceği ve yaşı göz önünde bulundurulmaktadır. Köpek dilden anlayacak kıvama geldiğinde yetiştirilmeye başlanılmalıdır. Örneğin bir aylık köpek sizin dilinizden ve komutlarınızdan doğal olarak hiç bir şey anlamaz. Bu nedenle bir yaşına yaklaşmakta olan köpeklerin eğitimine başlanılabilmektedir. Eğitimlere önce genel olarak basit komutlarla başlanır. ( otur-kalk-yürü-dur gibi) Bu eğitimler komut verilirken yanı sıra aynı zamanda yapılması gereken hareketi de fiziki olarak hayvana iletmekle geliştirilir. Örneğin hayvana otur komutu verilirken, hayvan aynı anda sakince arka kısmından yere doğru itilir. Köpek bu işlemi her doğru yaptığında ödüllendirilerek teşvik edilir. Tıpkı bu harekette olduğu gibi kalk komutu da hayvan konutla birlikte yukarı doğru çekilerek öğretilir. Yine eğitim kayışı yardımıyla yürü ve dur komutu bunu takip eder. Köpekler öğreninceye dek bu komutlar ve hareketler sabırla onlarca kez tekrarlanır. Ta ki köpeğin dikkati dağılana kadar Köpeğin dikkati dağıldığında çalışmalara kısa bir mola verilir ve birkaç dakika sonra hareketler yinelenmeye başlar. Süregelen bu eğitimler, komutların zorluk dereceleri ve çalışma periyodlarına göre birkaç hafta ve birkaç ay içinde meyvelerini vermektedir. Sizlerde lafınızdan anlayan ve komutlarınızı alan asil köpeklere sahip olmak istiyorsanız şayet, Sancak tepe köpek eğitimi merkezini ziyaret edebiliriz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir