© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1107 0

Günümüzde bir köpek sahibi olmak her ne kadar basit bir iş gibi görülse de, köpek bakımı ve beslemesi oldukça sorumluluk gerektiren bir iştir. Bu süreçte sahiplerin yapması gereken birçok işlem bulunmaktadır. Aksi takdirde köpekler bulundukları ortama uyum sağlayamayacak, hem köpek için hem de sahibi için çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır. Bir eve alınan köpeğin, hem bulunduğu ortamı hem de sahibini benimsemesi gerekmektedir. Sahiplenilen bir köpek için yapılması gereken en önemli işlem, gerekli eğitimin verilmesidir. Bu eğitim, bir köpek bakımı açısından en önemli noktadır.

Gerekli eğitimi verilmeyen köpeklerin bulundukları ortama uyum sağlaması imkânsız olmaktadır. En basitinden köpeğe tuvalet eğitimi doğru bir şekilde verilmediği zaman, tuvaleti geldiğinde köpek size bir reaksiyon vermeyecek ve bu konuda sizlere belli bir oranda sıkıntı yaşatacaktır. Aynı şekilde gerekli itaat eğitimleri de verilmeyen köpeklerin sahibine olan sadakati de az olacaktır. Bu durumda sahibinin gel, git, kalk, havlama gibi hiçbir komutunu dinlemeyen köpek, sahibine sorun yaşatabilecektir. Günümüzde köpeklere verilmesi gereken bu eğitim konusunda insanların elini rahatlatacak birçok alternatif bulunmaktadır.

Bu alternatif yollardan en garantisi, köpeği bir eğitim çiftliğine götürmektir. Son yıllarda daha çok hizmet vermeye başlayan ve sayıları da gittikçe artan köpek eğitim çiftlikleri, köpeklerinize gerekli tüm eğitimleri vermektedir. Bazı kişiler, sahiplendiği köpeklere kendi başlarına bir itaat eğitimi vermeye çalışmaktadır. Şunu öncelikle belirtmek gerekir ki, bir köpeği eğitmek sanılandan çok daha zor bir iştir. Bu konuda eğitim verecek kişinin kesinlikle uzman olması gerekir. İnsanların kendi kendilerine köpeklerine vermeye çalıştıkları eğitim genel olarak etki etmemektedir ve köpekler başarılı bir şekilde eğitilememektedir.

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinize başarılı bir eğitim vermek istiyorsanız, en garanti yol köpeği bir eğitim çiftliğine götürmektir. Bu çiftlikler çok donanımlı bir yapıda olmakta ve köpeklerinizin rahatlığı için en ufak ayrıntılar dahi düşünülmektedir. Büyük bir uzman ekip ve personel kadrosu ile birlikte bu çiftliklerde köpekleriniz gözetim altında tutulmakta ve uzman kişilerce gerekli tüm eğitimleri verilmektedir. Bu çiftliklerde köpeklere tuvalet eğitimleri, itaat eğitimler ve koruma gibi eğitimler verilmektedir. Bu noktada özellikle köpeklere verilen itaat eğitimi çok önemli olmaktadır. Çünkü köpeklerin bulundukları ortamdaki itaat, terbiye, disiplin ve iletişim durumları doğrudan itaat eğitimi ile alakalıdır.

Köpek itaat eğitimini başarılı bir şekilde aldıktan sonra, bulunduğu ortamda sahibine yüzde yüz itaat edecek ve doğru bir şekilde iletişim kurmayı öğrenecektir. Bu tarz çiftliklerde ortalama olarak 4 hafta kadar süren bir eğitim süresi olmaktadır. Bu süre elbette esnek bir süredir. Köpekleri cinsine ve yetişkinlik düzeylerine göre azalıp uzamaktadır. Köpeğiniz ne kadar ufaksa, eğitim süreleri de o kadar kısa olabilmektedir. Çünkü yetişkin köpeklerin algılama ve öğrenme istekleri daha düşük olduğu için, eğitimlere doğru bir şekilde yanıt verebilmesi de uzun olmaktadır. Bu sebeple köpeklerinizi ufak yaşta bu eğitimlere götürmeniz daha faydalı olacaktır.

Bu çiftlikleri daha yakından tanımak için, gerekli şekilde irtibat kurabilir ve bizzat giderek gözlerinizle bu ortamları görebilirsiniz. İstanbul’da günümüzde birçok köpek eğitim çiftliğinin olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni ise şehirleşmenin fazla olduğu şehirde, köpek sahibi olan insan sayısının da fazla olmasıdır. İstanbul’da özellikle Sarıyer bölgesinde birçok köpek eğitim çiftliği bulunmaktadır. Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği, bu bölgede yaşayan ve köpek sahibi olan insanlar için hizmet vermeye devam etmektedir. Bu merkezlerle irtibata geçtiğiniz takdirde, dilerseniz köpeği kapınıza kadar gelip almaktadırlar. Aynı zamanda köpeklerinizi bu çiftliğe eğitim süreleri boyunca yatılı olarak da gönderebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir