© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Köpek Eğitimi
 4. »
 5. Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
4063 1

Durmadan gelişen dünyada hayvanlar için var olan yaşam alanları her geçen gün daralıyor. Eskiden köpeklerin gidebileceği büyük alanlar, parklar vardı. Günümüzde ise artık çok fazla alan kalmadı denilebilir. Hayvan severler sayesinde hayvanların da hakları korunmakta ve kötü niyetli insanların şiddetine maruz kalan köpeklerin sayısı gittikçe azalıyor. Gerek hayvan severlerin verdiği çaba gerekse bu konudaki eğitimler sayesinde İnsanların büyük çoğunluğu sokakta yaşayan hayvanlara sevgi dolu yaklaşıyor ve haklarını koruyor. Hayvanlar arasında insanlara en yakın davrananlardır, köpekler. Özellikle sahiplenildikleri zaman son derece güvenilir ve sevgi dolu oluyorlar.

Minnettarlıklarını her daim belli ediyorlar. Sahiplendiğimiz bir köpek, ister sokaktan alınmış olsun ister satın alınsın ilk günlerde sahibiyle arasında birbirlerine alışma sürecinde kısa da olsa mutlaka bir çekingenlik dönemi olacaktır. Köpek eğer korkmuşsa ya da bir rahatsızlığı yoksa kısa bir süre sonra iletişime cevap vererek uyum sağlayacaktır. Ancak herhangi bir sorunu varsa o zaman iletişim kurması biraz daha zaman alabilir. Bu durum her köpeğin cinsine göre de değişiklik gösterebilir. Daha önce köpeklerle bir arada bulunmadıysak ya da bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değilsek o zaman sahiplendiğimiz bir köpeğin bakımı ya da eğitimi hakkında zorluk yaşayabiliriz.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Özellikle aynı eve girilen ilk günlerde köpeğimize alışma, tanışma, sağlık, bakım ve beslenme aşamalarında gösterilecek tecrübesizlik hem yeni arkadaşımızın hem de köpek sahiplerinin birbirilerine uyum sürecini olumsuz etkileyebilir. Böyle durumlarda konusunda uzman kişilerden yardım almakta fayda var. Ülkemizin hemen her yerinde var olan eğitim merkezlerinden bir olan Sarıyer Köpek eğitim merkezi uzman kişilerden oluşmuş bir eğitim merkezidir. Eğitim merkezi nedir ve amacı nedir, nasıl bir eğitim uygular? Bu merkezlerin amacı, köpeklere doğru, sistemli ve bilinçli bir eğitim vermektir. Bu eğitim sırasında köpeklerin ruhsal ve bedensel sağlıklarına da ayrıca önem verilir.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Yanlış uygulamalar köpekler için son derece tehlikelidir. Bu nedenle köpek sahipleri, tercih edecekleri eğitim merkezlerini takip edip, inceleme yaptıktan sonra karar vermeliler. İçlerine sinmeyen her durum resmi kurumlara bildirilerek en doğru ve bilinçli eğitim verilmesi sağlanmalıdır. Köpek eğitimi aslında zor değildir, ama elbette ki köpeği olan herkesin yapabileceği bir iş de değil. Nasıl her işin bir ustası varsa bu konuda da uzman kişiler bulunmakta. Ve konusunda uzman eğitmenlerin köpeklere yaklaşımı farklıdır. Sevgi dolu, şefkatli olmasının yanında aynı zamanda köpeğin ırkına, özelliklerine dikkat eder. Eğitimi belli kurallarla sınırlamaz. Çünkü köpeğin cinsi, karakteri, huyu, sosyal ortama uyumu, davranış alışkanlıkları ve benzeri birbirinden farklı olacağı için her köpeğe göre ayrı bir eğitim uygularlar. Elbette ki eğitim sırasında köpeğin özelliklerine göre maliyette de değişiklik olabilir.

Uzman bir ekibe sahip olan Sarıyer köpek eğitim merkezi, köpekleriniz için rahatlıkla teslim edeceğiniz merkezlerden biri. Çünkü köpeğinizin ırkına, davranışlarına uygun bir eğitim programı sunmakta. Eğitim sırasında köpeğiniz için gerekli olan gel, otur, kalk, bırak, hayır gibi komutlarla uyum sağlamasına ve ev içinde ya da dışında uyması gereken kuralları da öğretmektedir. Tuvalet ve itaat eğitimleri detaylı bir şekilde uygulanır. Köpek sahiplerinin isteği üzerine köpeğin cinsine göre ihtisas eğitimi de verilmektedir.

İhtisas eğitimi, alan koruma ve gerek kişi gerekse mekân koruma eğitimidir. Alan koruma eğitiminde köpek bulunduğu bölgeyi yabancılardan korumayı ve savunmayı öğrenir. Koruma (bodyguard) eğitimi ise, köpeğin sahibini yakın korumasıdır. Aslında zaman içinde tüm köpekler içgüdüsel olarak sahipleri koruma özelliğine sahiptir. Ancak burada verilen eğitim, bilinçli olarak ne zaman ve hangi durumlarda harekete geçeceğini öğrenmesidir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. rana konal - -

  Merhabalar,
  Ben Bichon Frise köpek almak istiyorum.
  Yardımcı olabilir misiniz?
  Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir