© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Şile Köpek Eğitimi

Şile Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
702 0

Evlerde birlikte yaşayabileceğiniz köpek türlerinin, iyi bir eğitimle sizlere ve ailenizdeki kişilere hiçbir zararı olmayacaktır. Ailenizden bir birey gibi hareket ederek, size ve ailenize ev yaşantınızda arkadaşlık edebilir. Hayvan türleri arasında en iyi eğitim verileni köpeklerdir. Köpeklerin alacağı sağlam eğitimler, sizlerin de onlara yaklaşımını etkileyecektir. Evinizi paylaştığınız köpeklerin eğitimsiz olması ve kurallara uymaması tam anlamı ile bir başıboşluk oluşturmaktadır.

 

Köpekler nasıl eğitilmelidir?

Özellikle evinizde beslemiş olduğunuz köpek ırklarının sıkı bir eğitim programına dâhil edilerek ev yaşantısına alıştırılması gerekmektedir. Aile içinde uyulması gerekilen kuralları da benimsemelidir. Aile bireylerini yakında tanıyarak, onları birer arkadaş gibi görmelidir. Ailenizdeki kuralları köpeklerinize verebilmeniz için onlara çeşitli uzman eğitimleri verilmelidir. Bu eğitimleri kendinizin verememesi durumlarında özel eğitim merkezleri sizlere yardımcı olacaktır.

Şile köpek eğitimi merkezi, uzman ekipleri ile köpeklerinize aile içi kuralları ve itaat eğitimleri gibi birçok eğitimleri verebilmektedir. Bu eğitimler ise profesyonel olarak yapılmaktadır. Köpeklerinizi evinizde barındırıyor iseniz, mutlaka uzman kadrolardan eğitimleri talep etmelisiniz.

 

Ev köpekleri nasıl eğitilir?

Evinizde barındırdığınız ve onunla aynı evi paylaştığınız da sizlerin de koymuş olduğu aile içi kurallara uyması gerekmektedir. Evinizde hangi cins köpeği barındırıyorsanız, o cinse özel olarak çeşitli ev içi eğitimler verilmektedir. Köpeklerin öncelikli olarak ev hayatına alıştırılması ve evinizde bulunan temel ihtiyaç alanlarını tanımalıdır. Köpeklerinde aile içerisinde koyulmuş olan kuralları benimsemesi gerekmektedir.

 

Eğitimlerin başlangıcında, aileyi tanıma ve sahibini de lider olarak tanıma eğitimi verilmektedir. Bu eğitimlerin süresince aile içerisinde yaşantının, dışardaki yaşantıya göre farklı olduğu köpeklere benimsetilir. İtaat eğitimleri ile de verilen bütün emirlere uyulması hedeflenir. Özellikle aile içerisindeki çocukları köpekler ile tanıştırarak, aralarındaki iletişim kuvvetlenmesi sağlanmaktadır. Çocukların köpekler ile arasındaki ilişkilerin sağlam olması, sizlerin de içini rahat ettirecektir. Eğitimsiz bir köpeğin nasıl davranacağını bilmediği için evinizde barındırmanız da doğru olmayacaktır. Fakat eğitim almış bir köpek cinsi evinize kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

 

Eğitimleri süreleri ne kadardır?

Köpeklere verilecek olan eğitimler yavru ilen başlamalıdır. Yavru iken aldıkları eğitimler daha sağlam olmaktadır. Temelden aldıkları eğitimleri, ömür boyunca unutmaları zor olacaktır. Şile köpek eğitim merkezi, köpeklerin ırklarına göre çeşitli eğitim programları hazırlamaktadır. Verilecek olan özellikle aile içi eğitimler de eğitim süreleri sağlam olabilmesi açısından uzun sürmektedir. Cinslerine göre alacakları eğitimlerin de süreleri değişmektedir. Köpeklere verilecek olan aile içi eğitimler de, titiz davranılması ve disiplin şart olduğundan her cins köpeklere eğitime farklı zamanlarda uyum sağlamaktadır. Uzman ekiplerin eğitimlerini bu şekilde belirlemesi ile köpeklere uygulamaktadır.

 

Köpek eğitiminden sonrası

Köpeklerin almış oldukları özellikle aile içi eğitimlerden sonra, kalacakları evleri ile tanıştırılırlar. Bu evlerin kendi evleri olacağı hissiyatı köpeklere eğitimler ile verilmektedir. Eğitimlerin bitirilmesinden sonra, aile de kendine özel olan kuralları köpeklere benimsetirler. Eğitimlerde aldıkları disiplini bozmadan gününde ve saatinde yapması gereken işleri ve temel ihtiyaçları karşılanmalıdır. Aile köpeğin eğitimli olmasından dolayı kurallarda yaptıkları değişikliklerde köpeklere bunları benimsetebilirler.

Eğitimlerin bitirilmesinden sonra, köpeklere kuralları çiğnemelerinde hiçbir taviz verilmemelidir. Aile içi aktivitelere köpeklerde mutlaka dâhil edilmelidir. Köpekler uzun süreli olarak yalnız bırakılmamalıdır. Tek başlarına günün tamamını geçirmeleri halinde aile bireyleri ile aralarındaki iletişimlerde kopukluklar oluşacaktır. Bu kopukluklar ilerleyen dönemler de köpeklerin sizlere itaat etmemelerine de yol açmaktadır. Ailenizde bulunan çocuklarınızdan uzak tutmadan ve seviyeli bir dostluk kurmalarına da müsaade etmelisiniz. Aralarındaki iletişimi asla kaybetmemelidir. Köpeklerin çocuklarınız ile arkadaş olmaları ve aile içerisinde kendilerine de verilecek işlerin olması iletişimi kuvvetlendirecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir