© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Silivri Köpek Eğitimi

Silivri Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1057 1

Silivri, İstanbul ilçesine bağlı olan Marmara Bölgesini Çatalca bölümünde bulunan bir ilçedir. Çatalca ilçesi, Çerkez köy ilçesi Ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi ile çevrilmiş olup, bir bucağı ve 24 köyü bulunmaktadır. Bu ilçenin ormanlık kesimlerinde ağaçlar ve çalılıklar yer alır ve halkın geçim kaynağı olarak tarım yapılmaktadır. İstanbul şehrinin de 70 km batısında kurulmuş olan ilçe birçok turistik amaca hizmet etmektedir. Yazlık yerleri, kumsalları, camping alanlarıyla öncelikli olarak günübirlik tatilciler için kaçınılmaz bir fırsat olmuştur. İstanbul’a yakın olması da etken gösterilirse kısıtlı tatili olan çalışanlar için iyi bir seçenek konumundadır. Özellikle doğal plajları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

 

Ülkemizde son yıllarda evcil hayvan besleme oranının gitgide arttığı görülmektedir. Bunun ise büyük bir kısmını köpek sahibi insanlar oluşturmaktadır. Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine olumlu katkıda bulunduğunu söyleyen bilim insanları, köpek besleyen ailelerin sayısının artmasına etken olmuşlar ve bu sayının artmasıyla bakım ihtiyaçlarını karşılamak üzere veteriner, köpek eğitim merkezleri gibi bir çok kuruluş gereksinimi oluşturmuşlardır. Günümüzde sayısı fazlaca olan ve gittikçe artan köpek eğitim merkezleri ve veterinerlik hizmetleri insanların kolayca ulaşabileceği ve yararlanabileceği bir yer haline dönüşmüşlerdir.

 

Köpeklerin eğitim alması gerekmektedir, bunun temel amacı ise köpek sahiplerinin ve köpeklerin daha rahat ve daha sağlam iletişimler halinde hayatını sürdürmeleridir. Unutulmamalıdır ki iyi eğitilmiş bir köpek sahibinin hayatını bile kurtarabilmektedir. Son zamanlarda bu konuda bilinçlenen köpek sahipleri, köpek eğitim merkezlerinden veya evde köpek eğitimi veren eğitmenlerden yardım alıp köpeklerini eğitmenin önemini kavramışlardır.

 

Köpek eğitimi, köpeğinizin sizin istediğinizi yapmasını sağlamak ve köpeğinizin çevreye uyumunu arttırmak için eğitmenlerce verilen eğitimdir. Bu eğitimin pozitif eğitim anlayışında olması gerektiği unutulmamalıdır. Mama ödülleri, ödül bisküvileri ve oyun gibi aktivitelerle köpeğinize rahatça eğitim verebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki köpek eğitimi ciddi bir iştir ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin profesyonel yardım alması gerekmektedir. Aksi takdirde köpeğinizin yanlış eğitilmesi geri dönüşü zor olan durumlar doğurabilir.

 

Silivri köpek eğitimi hizmeti, tüm ilçelerde bulunan hizmetler gibi bu ilçede de verilmektedir. İlçesinde eğitim merkezleri, eğitmen veterinerler gibi profesyonelleri barındırır. Lokasyon gereği köpek eğitimine daha müsait olan, doğayla iç içe eğitim verme imkânı sunan ilçede eğitim hizmetleri tercih edilebilir durumdadır.

 

Bir köpeğin her gün yapması gereken aktiviteler ve egzersizler bulunmaktadır. Silivri köpek eğitimi hizmeti, köpeğinizin gün içerisinde yapması öngörülen egzersizleri tamamlamasına ve iyi bir eğitim almasına olanak sağlamaktadır. Ve yapılması gereken bu aktiviteler için sizi yönlendirmektedir. Gün geçmiyor ki yeni bir köpek ırkı ismi duymayasınız. Köpeğiniz geldiği andan itibaren internetten çevrenizden kapı komşunuzdan bile köpek ile ilgili bir fikir öğreneceksiniz. Bir köpeğinizin olması her zaman sizin için sosyal bir ortam olanağı sağlar. Parkta tuvaletini yaptırmaya bile gittiğiniz de orada tanıştığınız bayanlar baylar ile sosyal bir bağ kurmak az da olsa köpeğinize ve kendinize vakit ayırmak size yoğun is tempolarından uzak bir saat geçirmenizi sağlayacaktır. Evinizde başka kedi köpek bir hayvan türü varsa ikisini birden aynı anda eğitime vermeniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü hayvanlarda insanlar gibi birbirlerinden görüp aynı şeyleri tekrar tekrar yaparlar. Doğru yanlışı çok ayırt edemeyen hayvanlarınız o küçük sevimli dostlarınızın ilk eğitimcisi sizsiniz bunu unutmayınız. Sizin ve köpeğinizin hayatını kolaylaştırmak adına köpek eğitim hizmetlerinden faydalanabilir ve bu sayede köpeğinizle daha huzurlu ve eğlenceli bir hayat geçirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Gilda - -

    Ben silivride oturiyorum .köpek aldım ve eytime vermek istiyorum.bi bilgi verirsanıs teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir