© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Tarabya Köpek Eğitimi

Tarabya Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
973 0

Tarabya, boğazın kıyısında küçük bir koya sahip şirin bir semttir. Yeşilliklerle çevreli bu şirin semt, kuzeyden esen rüzgârlar nedeniyle en sıcak yaz günlerinde bile serin bir iklime sahiptir. Tarih içinde hasta insanların iyileşmeleri için bu semtte taşınmalarından dolayı semtinin adının “terapi” sözcüğünden geldiği rivayet edilmektedir. Bir başka rivayete göre de sevinmek, coşmak anlamına gelen “tarab” kökünden geldiği ileri sürülmektedir. Tarihte bir sayfiye semti olan Tarabya, bugün otel ve eğlence mekânlarıyla da bilinmektedir. Tarabya Köpek Eğitimi Merkezi de bu şirin semtte hizmet vermektedir.

 

Köpekler, tarihin başlangıcından bu yana ilk evcilleştirilen hayvanlardandır.Avcılıkla başlayan köpek-insan dostluğu sonucunda yüzlerce köpek türü oluşmuştur. Köpekler yüzyıllar boyu insana bağlı kalmış sevecen hayvanlardır. Kimileri ev de yalnızlıklarını gidermek, kimileri de çocuklarında hayvan sevgisini geliştirme ya da başka amaçlarla evlerinde köpek beslerler.

Ayrıca çiftliklerde koruma ve savunma amacıyla köpekler beslendiği gibi engelli insanlara yardımcı olma amacıyla da köpekler beslenmektedir. Tabi av tutkunları için de vazgeçilmez partnerdir köpekler.  Bugün keskin koklama, görme ve duyu organları nedeniyle köpekler güvenlik güçlerinin en önemli yardımcılarıdır. Keskin duyu organlarıyla kaçak ya da uyuşturucu gibi yasa dışı malzeme kaçırmak isteyenlerin en büyük korkularıdır köpekler. Terör gibi, arama-kurtarma gibi  durumlarda da köpekler güvenlik güçlerine önemli oranda yardımcı olmaktadırlar..

Tarabya Köpek Eğitimi

Yaşamımızda bu denli önemli bir yeri olan köpeğin eğitimi de kuşkusuz çok önemlidir. Köpeklerden her alanda yararlanabilmek, onların iyi bir eğitim sürecinden geçekleriyle mümkündür. Evde köpek besleyenler için en önemli sorun köpeğin tuvaleti sorunudur. Tuvalet eğitimi alamayan köpekler, ya ev içinde hallederler bu işi ya da sahiplerini çekiştirerek dışarıya çıkmalarını zorlamakla. Gerek evde gerekse dışarda meydana gelen köpeğinizin tuvalet sorunu ancak eğitimle çözülebilecek bir sorundur. El yordamıyla, deneme yanılma ile çözülemez. Sonucunda siz de köpeğiniz de huzursuz olmaya başlarsınız.

Tarabya Köpek Eğitimi bu ve benzeri sorunların çözmenizde en büyük yardımcınız olacaktır. Köpeğinizi en iyi biçimde eğitecek, hem sizin, hem köpeğinizin daha iyi ve huzurlu biçimde yaşamanızı sağlayacaktır. Köpeğiniz sürekli havlıyor, hem sizi hem de komşularınızı rahatsız ediyorsa ve köpeğinizde fizyolojik olarak bir hastalık yoksa bunun çözümü köpeğinizin eğitilmesidir.  Tarabya Köpek Eğitimi , bu sorunun çözümünde en büyük yardımcınız olacaktır.

Köpeğinizin evde iken buyruk ve uyarılarınızı yerine getirmelerini istiyorsunuz ama köpeğiniz yapmamakta direniyor, eşyalarınıza zarar veriyorsa, toplum içinde dikkati başka yönlere kaçtığından size itaat etmiyorsa kısacası hem sizin hem köpeğinizin rahatı kaçıyorsa kulak duyma söylentileri bir tarafa bırakarak köpeğinizi Tarabya Köpek Eğitimi uzmanlarına teslim edin. Köpeğinizin dikkat dağınıklığı sorunu ancak burada aldığı eğitimle çözülecektir. Uzman ve deneyimli elemanların eğitiminden geçen köpekler hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır.

Avcısınız ve köpeğinizin ferma duruşunu göstermediği ya da vurduğunuz kuşları siz getirmek yerine kendisi yemeyi tercih ediyorsa, kulaktan duyma uygulamaları bir yana bırakarak Tarabya Köpek Eğitimi’ne teslim edin. Göreceksiniz ki, eğitimden sonraki avlarınızda köpeğiniz hem gören gözünüz hem de eliniz ayağınız olacaktır.

Tarabya Köpek Eğitimi

Köpeğinizi, konutunuzun, sitenizin yazlığınızın ya da çiftliğinizin koruyucusu olarak kullanmak arzusunda iseniz köpeğinizin sıkı bir bodyguard eğitimi alması gerekmektedir. Eğitimsiz köpekler bu görevi yapamazlar. Tarabya Köpek Eğitimi merkezinde isteğiniz doğrultusunda köpeğinize gereken eğitim verilecektir. Köpeğiniz, eğitim sürecinden geçtikten sonra artık gözünüz arkada kalmayacaktır. Sözün özü köpek eğitmek kolay bir şey değildir. Köpek eğitimi belli bir bilgi ve deneyim birikimi gerektirmektedir. Tarabya Köpek Eğitimi Merkezi, bilgi ve deneyim sahibi uzmanlarıyla daima köpek sahiplerinin hizmetindedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir