© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. İLETİŞİM
  4. »
  5. Terrier Airedale Köpek Eğitimi

Terrier Airedale Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1100 0

İngiliz Terrier ırkı olan Terrier Airedale cinsi köpekler büyük Terrier sınıfına girmektedir. Terrier Airedale cinsi köpekler 19. yüzyılın ortalarında İngiltere’de bulunan Airy Irmağı’nın etrafında yaşayan çobanlar tarafından yetiştirilmiştir. Daha sonra ise İkinci Dünya Savaşı sırasında birlikler arasındaki iletişimi sağlamak amacı ile Terrier Airedale cinsi köpekler kullanılmıştır. Terrier Airedale cinsi köpekler günümüzde ise av köpeği ya da bekçi köpeği olarak yetiştirilmektedir. Aynı zamanda Terrier Airedale cinsi köpekleri fiziksel özellikleri nedeni ile süs köpeği olarak da tercih edebilirsiniz.

Terrier Airedale cinsi köpeklerin kalın ve uzun bir tüy yapısı vardır. Seven bir görünüme sahip olan Terrier Airedale cinsi köpeklerin kuyrukları diktir. Ayrıca oldukça orantılı bir vücut yapısına sahiptirler. V şeklinde bir kulak yapısına sahip olan Terrier Airedale cinsi köpeklerin kulakları da karakterleri ile bağdaşan oldukça yumuşak bir görünüme sahiptir. Sevecen, sabırlı ve nazik bir köpek ırkı olan Terrier Airedale cinsi hem cesur hem de koruyucu ve sahibine karşı sadık bir karakter yapısına sahiptir. Terrier Airedale cinsi köpekler oyun oynamaya bayılırlar. Özellikle de küçük çocuklar ile çok iyi bir şekilde anlaşabilmektedir. Terrier Airedale köpek eğitimi de çok kolaydır. Eğer uygulayacağınız eğitimi doğru şekilde yaparsanız ve eğitimi sırasında sert tavırlardan uzak durursanız, Terrier Airedale köpek eğitimi sizin için zevkli bir iş haline gelecektir. Eğitim sırasında dikkat etmeniz gereken en temel nokta ise Terrier Airedale cinsi köpeğinizin beğenisini kazanabilecek eğitim yöntemlerini benimsemeniz gerektiğidir.

Ayrıca köpeğinize sevgi ile yaklaşırsanız, Terrier Airedale köpeğinizin eğitimi konusunda asla zorluk çekmezsiniz. Evin içerisinde diğer canlılara karşı oldukça olumlu tavırlar sergileyen Terrier Airedale cinsi köpekler, bazı zamanlarda ise diğer köpeklere karşı baskıcı bir tarza bürünebilirler. Birbirinden güzel ve olumlu huylara sahip olan Terrier Airedale cinsi köpekler özellikle küçüklük döneminde oldukça yaramaz bir yapıya sahip olduğunun da altını çizmekte fayda görüyoruz. Terrier Airedale cinsi köpekler çok sıkça havlamasalar bile, sahip olmak istediğiniz ya da sahibi olduğunuz Terrier Airedale cinsi köpekler kapalı alanlarda veya apartman içerisinde beslenmeye uygun bir köpek ırkı değildir. Hem Terrier Airedale cinsi köpeğinizin mutluluğunu hem de kendi huzurunuzu sağlamak istiyorsanız, bu köpeği daha çok bahçesi olan evlerde beslemeniz çok daha doğru bir karar olacaktır. Her köpek cinsinin olduğu gibi Terrier Airedale cinsinin de özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Terrier Airedale cinsinin sahip olmuş oldukları tüy yapısı nedeni ile bakımı da çok zor değildir. Bakım işlemleri kısa zaman aralıkları ile yapılabilir. Bir yıl içerisinde iki kere tüy değişimi geçiren Terrier Airedale cinsi köpeklerin kalın olan tüylerinin göze hitap etmesi için bazen özel ağız yapısına sahip olan tarakların kullanılması uygun olacaktır. Terrier Airedale cinsi köpeklerin parmak aralarında bulunan tüylerin çok fazla uzaması hem görünüm açısından hoş bir şekilde durmayacak hem de Terrier Airedale cinsi köpeğinizin hareketini kısıtlamasına sebebiyet verecektir. Bu yüzdende Terrier Airedale cinsi köpeğinizin parmaklarının arasında kalan tüyleri düzenli olarak kontrol etmeli ve gerektiği zaman kesilmesini sağlamalısınız.

Terrier Airedale cinsi köpeğiniz ile eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız, onların en çok sevdiği suyu sıkça tercih etmeniz gerekecektir. Çünkü Terrier Airedale cinsi köpekler yüzmekten büyük bir keyif alırlar. Terrier Airedale cinsi köpeklerin en yatkın olduğu hastalık ise kalp hastalıklarıdır. Ayrıca Terrier Airedale cinsi köpeklerin ortalama olarak yaşam süresi ise 10-12 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir