© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Dövüşü
  4. »
  5. Ucuz Köpek Maması

Ucuz Köpek Maması

admin admin - - 5 dk okuma süresi
822 0

iuuq_NV_00hbmfsj8_SL_vmvebhtp_AP_mvl_SL_dpn03990fmjnj_NK_lpqfl_NK_jtjsej_NK_spuwbzejs_SK_5695_2NU_9_SK_n_SL_kqhBirçok köpek besleyenler oluyor ve mutlaka en az ayda bir defa köpek maması alınıyor. Hatta bazen öyle durumlar oluyor ki, köpekler küçükken, ev halkının yiyeceklerinden çok köpek maması bile alınabiliyor. Köpek mamaları arasında da birçok çeşitler bulunur. Bazen çok pahalı köpek mamaları bulunur, bazen ise ucuz köpek maması bulunabiliyor. Ucuz köpek maması petshoplarda bulabileceğiniz açık mamalar oluyor. Genelde paketlenmiş mamalar bilinen markaların ürünleri olup hem yaş mama olarak hemde kuru mama olarak satılıyor. Ucuz köpek maması genellikle tavsiye edilmez, fakat bazen köpek besleyen öğrenciler veya bahçesinde köpek besleyenler ucuz köpek mamaları alabiliyorlar. Çoğu köpek sahibi olanlarda, köpek maması almadan evde yediklerini paylaşarak köpeğe verebiliyorlar.

Köpek mamasını doğru seçmek çok önemli, çünkü mamaya göre köpeğin sağığıda etkilenebiliyor, aynı zamanda köpeklerin tüy dökme oranlarıda değişiyor. Köpek maması alacağınız zaman petshoplara ve veterinerlere sorabilirsiniz, fakat en sağlıklı bilgiyi veterinerden alacaksınız. Onlar sonuçta hayvanlar üzerinde uzman olmuş kişiler ve hangi mamanın bir köpek için ne kadar yararlı veya zararlı olacağı konusunda daha net bir bilgi sahibiler. Petshoplara gittiğiniz zaman birçok köpek mama markası bulabilirsiniz. Bazı mamalar dana etli, bazıları tavuklu, bazıları balıklı, kuzu etli ve daha birçok farklı türleri bulunmaktadır. Petshoplara gittiğiniz zaman mama seçmeniz zor olabilir, fakat veterinere gittikten sonra, petshoplardan veterinerinizin tavsiye ettiği mamayı alırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Eğer bir köpeğiniz varsa, ucuz köpek maması almaya çalışmayın. Özellikle köpekleriniz yavru ise yapabildiğiniz kadar kaliteli bir marka alın, çünkü mamalar köpeğinizin sağlığını çok fazla etkiler ve yavruyken köpeklerin çok iyi bakılmaları gerekiyor. Köpekler hangi cinsten olursa olsun,  bünyeleri çok hassas olabiliyor. Bu sebeple köpekler aslında çok farklı canlılardır. Özellikle beslenme konusunda dikkat ettiğiniz sürece, herhangi bir sorun yaşamazsınız ama köpeğinizin ne yiyip ne içtiğine her zaman kontrol etmeniz gerekiyor. Yavru bir hayva için biliyorsunuz ki çok katı şeyler vermemeniz gerekiyor. Yavru hayvanların süt içtiklerini biliyoruz, fakat pastörize süt vermememiz gerekiyor. Sütün içerisine biraz ılık su katmamız gerekiyor ki hayvanın bağışıklık sistemi kontrol dışına çıkmasın.

Hayvan bakımı gerçekten çok zordur, çünkü her zaman yanında durmanız gerekiyor. İlgi göstermeniz lazım, yemek yediğiniz zaman onlarda kendi mamalarını sizinle beraber yiyecekler. Sizinle beraber gezecekler ve belkide sizinle beraber yatacaklar. Hayvanlarla dost olmak aslında böyle bir şey. Bazı evler bunu kabul edemeyebiliyor, fakat en iyi şekilde hayvanlara bakmak böyle bir şeydir. Mamasından bakımına kadar, gezmesinden sağlığına kadar her şeyine dikkat etmeniz gerekiyor. Köpek almak istediğiniz zaman, aldığınızda her şey bitmiyor. Hayvan gidip kendi yemeğini almıyor veya yalnız başına oynamıyor. Sizinde ona eşlik etmeniz gerekiyor. Özellikle köpeklerin tuvalet saati çok önemlidir.

Köpekler tuvalete gitmek istedikleri zaman, sahibinin ilgisini çekerek haber verir ve dışarıya çıkmak istediğini anlatmaya çalışır. Sahibi eğer tuvalet saatinin geldiğini biliyorsa, neyi anlatmaya çalıştığını anlar, fakat bazen köpeklerin onları hatırlatması gerekebiliyor. Ucuz köpek maması, köpeklerin tuvalet veya bağışıklık sistemini etkileyebilir. Bu yüzden her zaman olabildiğinde kaliteli mama vermeniz önerilir. Araştırdığınız zamanda da farklı köpek mamalarını bulabilirsiniz, fakat aynı zamanda yorumları okumayı unutmayın, çünkü mutlaka hangi mamaların daha iyi geldiği ve hangi mamaların köpeklerin sağlığını bozduğunu, alışveriş yapan müşteriler yazarlar. Bu yüzden köpek malzemeleriniz için alışverişinizi yaparken, müşteri yorumlarını okumayı unutmayın ve aynı zamanda veterinerinizden yardım istemeyi unutmayın. Unutmayın ki köpekler sizin gibi bakıma muhtaç canlılardır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir