© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Ucuz Köpek Tasmaları

Ucuz Köpek Tasmaları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
848 0

Bandana dogKöpekleriniz için kullandığınız malzemelerden bir tanesi köpek tasmasıdır. Bazıları köpeklerin adını ve yaşadıkları adresi bir kağıda yazıp boyunluğa sıkıştırıyorlar ve boyunluk tasmaya takılarak gezmeye gidebiliyorsunuz. Bu şekilde köpek kaybolduğu zaman, köpeği bulan kişi adrese teslim edebiliyor veya polise götürebiliyor. Bazen ise sadece gezdirmek için bir tasma alınabiliyor. Taslarında ucuzları ve pahalı olanları bulunur, fakat bu tamamen size bağlı bir durum. Tasmayıda köpekler düşünmeyecek elbette. Ucuz köpek tasmaları yirmi liralardan başlayarak daha yüksek fiyatlara çıkabilir, fakat net bilgileri petshoplardan, veterinerlerden veya internet sitelerinden alabilirsiniz. Köpekler için tasma çok önemli değil, tasma daha çok köpek sahibi için önemli, çünkü dışarıya çıktığı zaman bir şeylerle köpeğin sahibine bağlı kalması gerekiyor. Malum köpekler dışarıya çıktıları zaman biranda delirebiliyorlar ve her yerde koşmak istiyorlar, çünkü enerjilerini atmaları gerekiyor.

Köpeklerde inanlar gibi enerji boşalması yaşaması gerekiyor. Bunun içinde günde bir defa gezmeye çıkıyorlar. Bunlar köpek besleme kurallarında geçerli bir konudur. Köpekler mutlaka tuvaletleri ve gezmek için dışarıya çıkarılması gerekiyor. Özellikle köpekler kapalı bir alanda yaşıyorsa, günde bir defa mutlaka dışarı çıkarmanız gerekiyor. Bahçede yaşayan köpekler bile gezmek istiyorlar. Birçok tasma çeşitleri bulunmaktadır, fakat en önemlisi tasmanın sağlam olması. Köpekle gezerken, köpek ne kadar koşarsa koşsun, sizin köpeği hissedebilmeniz gerekiyor. Tasmanın kopmaması lazım ve köpekler tarafından dişlenerek koparılmaması gerekiyor. Bunun içinde elbette ucuz köpek tasmaları almak istemezsiniz, fakat bazen ucuz olup sağlam olan tasmalar oluyor. Bu yüzden araştırdığınız zaman kendinize ve köpeğinize uygun bir tasma bulabilirsiniz. Tasmalarında artık farklı tasarımları bulunuyor ve tasarımları bazen köpekleri etkileyebiliyor. Tasma ile oynamak isteyebiliyorlar, fakat buna izin vermemeniz gerekiyor.

Tasma satın alırken, mutlaka ne kadar sağlam olduğunu kontrol etmeniz lazım. Bir tasma ne kadar ucuz olsa bile, bazen kaliteli tasmalardan çok daha sağlam olabiliyor, bu yüzden tasma alırken fiyatına değil, sağlamlığını kontrol etmeniz önemlidir. Tasmalar öyle olmalıdır ki, köpeğinizle gezerken tasma elinizi acıtmasın veya köpekler ani bir hareket yaptıkları zaman, onları boğasın. Aynı zamanda ani hareketlerde tasmanın kopmaması için kontrol etmeniz gerekiyor. Her yerde tasm bulabilirsiniz. Hatta sadece köpekler için değil, kediler için bile tasmalar bulunuyor ve bu aralar dışarıda kedilerini gezdirenler bile oluyor. Evcil onlan hayvanlar sadece köpekler değil. Tasmalar bazen mekanik olabiliyor, dolayısıyla otomatik kontrolle tasma birkaç metre uzayabiliyor ve istediğiniz zaman kısaltabiliyorsunuz. Bazı tasmalar ise mekaniksizdir, dolayısıyla istediğiniz zaman uzatamıyor ve yakınlaştıramıyorsunuz.

Birçok kişinin ve veterinerlerin, aynı zamanda petshopların önerdiği mekanikli tasmalardır. Böylece köpeğiniz birkaç metre rahatlıkla gezebiliyor ama aynı zamanda sizin kontrolünüzde oluyor. Ucuz köpek tasmaları bakarken, en önemlisi ne kadar sağlam olduklarıdır. Elbette mekanik tasmalar arasında da ucuz tasmalar bulunmaktadır, bu yüzden kendi bütçenize göre mekanik bir tasma bulabilirseniz, onuda alabilirsiniz. Bir köpeğiniz varsa, mutlaka bir tasmanız olması gerekiyor. Yoksa köpeğinizi öyle bir şekilde eğitmeniz gerekiyor ki, git dediğiniz zaman gidecek, gel dediğiniz zaman gelecek, bekle dediğiniz zaman bekleyecek ve bütün komutlarınızı harfiyen yerine getirmek zorunda kalacak ki böyle köpekleri yetiştirmek çok zor, bu yüzden en mantıklısı bir tasma almak ve komutları verirkende aynı zamanda onlara hissettirmek. Tasmalarınızı biraz çekerek veya uzatarak ne demek istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Köpeklerin hisleri ve duyguları çok sağlamdır, bu yüzden anlayacakları dilde bir şeyleri anlatmaya veya hissettirmeye çalışırsanız, bir süre sonra anlayacaklardır ve sizinde işiniz kolaylaşacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir