© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
635 0

İstanbul ilçesine bağlı Ümraniye, hızla gelişme gösteren semtlerden birisidir. İstanbul’un en fazla kalabalık semtleri arasında gösterilen Ümraniye, Anadolu Yakasına bağlı semtler arasında bulunuyor. Nüfus yoğunluğu altı yüz binin üzerindedir. Mahallelere göre değişiklik gösteren ilçe şehirleşmesi, doğru orantılı dizayn edilmiş yerleşim alanları olduğu gibi gece kondu tarzında dağınık bölgelerde mevcuttur. İstanbul’un en kalabalık ilk 10 ilçesi arasında bulunan Ümraniye, bu nedenden dolayı yaşam ve yerleşim alanıyla alakalı sorunlar yaşayabiliyor. Ümraniye ilçesindeki yoğun kalabalık insan nüfusu haricinde hayvan nüfusu da oldukça fazladır. Sokak köpeklerinin yanı sıra, semtte evcil hayvan severler de bulunuyor. Nüfus yoğunluğunun fazla olmasından ötürü yaşam alanı giderek daralmaya başladığı için semtteki insanlar ve sokak köpekleri bu durumdan olumsuz etkileniyor. Ancak bu durum köpekler açısından daha bir zordur. Bu gibi sebeplerden dolayı köpeklere farklı eğitimler veriliyor.

Ümraniye Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken semtler arasında yer alan Ümraniye, özellikle artan nüfus yoğunluğundan dolayı yaşam alanı giderek küçülüyor ve sokak köpeklerini daha kızgın hale getiriyor. Bu durumda köpekler bazen saldırgan hale gelebiliyor. Eğitime tabi tutulmayan köpekler, insanlar için çok fazla tehlikeli olabiliyor ve köpek eğitimleri bu yüzden oldukça önemli bir yere sahiptir. Sosyal yaşama uyabilmek için insanlarla pozitif iletişim kurarak çevreye zarar vermelerini engellemek, köpek eğitiminin amaçlarındandır.

Ciddi bir iş olan köpek eğitimi, kesinlikle bu alanda uzmanlaşmış, eğitimini bu alanda tamamlayan köpek eğitmenleri tarafından verilmesi gereklidir. Köpek cinslerine göre eğitim kolay, rahat ve doğru bir şekilde yapılabilir. Bazı köpekler ılımlı olurken bazıları da asabiyet gösterebiliyor. Olabilecek her hangi bir durumda beklenmedik tepki gösterebilen köpekler, çevredeki insanlar için tehlikeli olabilir. Asabi köpek cinslerinde köpeklerin eğitimi diğer köpek cinslerine göre eğitimleri fazla vakit alır, daha meşakkatli ve daha zordur. Uzmanlar tarafından en uygun eğitim belirlenerek kendi doğalarına göre doğru şekilde eğitim uygulanır.

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

Başarılı bir köpek eğitimi için, yapılması gereken ilk önce, eğitilecek köpeklerin yaşı son derece hassas ve önemli bir konudur. Eğitime başlamak için en uygun dönem yavru oldukları zaman köpeklerin eğitimine başlanmasıdır. Bu durumda eğitimde istenilen başarı oranı çok yüksektir. Evcil köpeklerin eğitilmesinde sahipleri ile zaman geçirmeleri oldukça önemlidir. Bunun sebebi öğretilen ilk komutları sahipleri ile uygulamaları oldukça zaman alabiliyor. Ümraniye köpek eğitim merkezi köpekleri eğitirken başlangıç olarak tuvalet eğitimi veriliyor. Farklı komutlar ve bunların uygulaması köpeklere öğretilmeye çalışılıyor. Eğitimlerin bunlarla sınırlı olmadığı Ümraniye köpek eğitim merkezinde, özel eğitimlerde vardır. Polis teşkilatı için narkotik bölümüne göre eğitilen köpekler aşırı zor eğitimlerden geçiyorlar. Eğitimde köpeklere gösterilen komutlarda, koku duyguları üzerine ağırlık veriliyor. Bu gibi eğitimler her köpek cinsine uygun değildir. Kendi özellikleri doğrultusunda belirlenen köpekler, bu eğitimi alabiliyor. Askeri alan için de köpek eğitimleri veriliyor.

Cinslerine göre eğitilen köpekler, üstün özelliklere sahip oldukları zaman askeri ve polis köpekleri eğitimine yönlendirilebiliyor. Her alan da köpek eğitimi verilebiliyor. Bunlardan bazıları; itfaya köpekleri, işçi köpekleri, bakıcı köpekleri, bekçi köpekleri gibi çok fazla alanda değişik eğitim alan köpekler vardır. Uzman köpek eğiticileri tarafından sağlanan bu eğitimler, köpeklerin aldıkları eğitimler doğrultusunda üstün başarılar göstermesine yardımcı oluyor. Hem evcil hem de sokak köpeklerine verilen eğitimler sayesinde, köpek sahipleri adına çok yarar sağlıyor. Kalabalık semtlerden biri olan Ümraniye köpek eğitimi konusunda başarı sağlayan eğitim merkezleri arasında yerini alıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir