© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Unkapanı Köpek Eğitimi

Unkapanı Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
734 0

Köpekler, ırklarına göre çeşitli özellikler taşımaktadır. Taşıdıkları bu özelliklerini eğitimler ile pekiştirdikten sonra, çeşitli iş alanlarında çalıştırılmaktadırlar. Köpeklerin eğitimleri konusunda yapacakları işlerin ve ırklarının önemi çok büyüktür. Her köpek cinsi eğitimleri belirli süreler içerisinde yapılmaktadır. Bu süreler de köpeklerin alacakları eğitimler ve ırklarına göre değişmektedir. Özellikle saldırgan tipler de olan köpekler ve davranışlarında bozukluk olan köpekler, sıkı ve disiplinli bir eğitim ile özel işlerde kullanılabilir. Çalıştıkları iş alanlarında alacakları görevleri tam anlamı ile yapma ve sahiplerini lider olarak görme yeteneğini alacakları eğitimler ile benimsemektedirler.

 

Köpeklerin Eğitimleri Nasıl Yapılmaktadır?

Köpeklerin eğitim süreçleri doğduktan 6 ay sonra başlamaktadır. Daha yavru iken verilen bu eğitimler, köpeklerin tam donanımlı olmasını sağlamaktadır. Köpeklere 6 aydan önceki verilebilecek bir eğitim programı yoktur. 6 aylık olduktan sonra, temel itaat eğitimleri başlamaktadır. Bu eğitimler her ırktan köpeklere standart olarak verilmektedir. Köpeklerin yeme, içme, tuvalet gibi ihtiyaçlarını nasıl giderecekleri konusunda eğitimlerin yanı sıra, itaat eğitimi de verilmektedir. Temel itaat eğitimi belli aralıklar devam ettikten sonra, ileri düzey eğitimleri başlamaktadır. İleri düzey eğitimlerde köpekleri uzaktan kontrol edebilme komutları öğretilmektedir. Dur, git, gel, koş, otur gibi komutlar bu eğitim sürecinde verilmektedir. İleri düzeyde eğitimlerde süreç köpeklerin ırklarına göre farklılık göstermektedir. İleri düzey eğitimlerde köpeklerin sahiplerini tanıması da sağlanmaktadır. Bu eğitim süreci tamamlandıktan sonra köpekler kendi yapacakları iş kategorilerine göre sınıflandırılarak eğitimler gruplandırılmaktadır. Köpeklerin yapacakları işlere göre sınıflandırılmasından sonra eğitimler de uygulamalarda farklı olmaktadır.

 

Köpeklere verilen özel eğitimler

Köpeklerin yaşamlarında yapacakları iş kategorilerine göre eğitimlerde şekillendirilmektedir. Bu eğitimler de beslenmeden, uykuya kadar birçok eğitim programı bulunmaktadır. Yapacakları iş alanları olarak özel eğitimlerden geçen köpekler, eğitim sürecinin bitmesi ile çalışmaya başlayabilirler. Özel eğitimlerde, köpeklerin koruma, muhafızlık, arama kurtarma gibi birçok iş alanında uygulamalı eğitim programları bulunmaktadır. Unkapanı köpek eğitimi merkezi, özel eğitim alanlarında uzman eğitmenleri ile başarı eğitimler vermektedir. Her iş kategorisine uygun olarak eğitim programları hazırlanarak köpeklere büyük bir disiplin ile verilmektedir. Özel eğitimlere tabi tutulan köpekler, özel bakımları ile de sağlık açısında sorunsuz olmaktadır. Ev içerisinde yaşayacak olan ve aile bireyi gibi görülen köpekler, verilecek olan aile yaşantısına uygun olarak eğitimler ile tam bir aile köpeği olabilirler. Bu tip köpeklere özellikle çocuklar arkadaş olarak tanıtılmaktadır. Tam bir dost ve sevecen olması sağlanmaktadır.

Unkapanı Köpek Eğitimi

Unkapanı köpek eğitimi merkezinde, muhafızlık, koruma ve arama kurtarma işlerinde çalıştırılacak olan köpekler, öncelikli olarak kendi aralarında ırklarına göre ayrılmaktadır. Ardından köpeklere hazırlanmış olan özel yiyecekler ile çalışacakları iş kategorilerine göre eğitim programları hazırlanmaktadır. Bu programlar içerisinde koku alma, emre tam itaat, sardırma, yakalama gibi eğitim programları uygulanmaktadır. Uzman olan ekipler tarafında verilen bu eğitimlerin süreçleri ise köpeklerin ırklarına göre değişiklik göstermektedir. Özel işlerde çalıştırılacak olan köpeklerin genel yapısının güçlü olması ve saldırgan tiplerden seçilmesi de eğitimlerin süreçlerine de etki etmektedir. Saldırgan tiplerde olan köpeklerin eğitimleri profesyonelce yapılmadığı sürece sizlere ve çevrenizdekilere tehlike arz etmektedir.

 

Unkapanı Köpek Eğitimi

Kendinize ait bir köpeğiniz dahi olsa, eğitimini mutlaka profesyonel bir firma ve uzman eğitmenlerden almalısınız. Hatalı eğitimlerden kaynaklanabilecek olası problemler, sizleri sıkıntıya sokabilir. Tam eğitimli ve itaat eden bir köpek modeli olmasını istiyorsanız mutlak suretle uzman bir eğitmenden eğitim almaları gerekmektedir. Hangi iş dalında çalıştığı veya evinizde baktığınız köpeklerin eğitimleri uzman ekipler tarafından verilmediği sürece tam itaat görülmemektedir. Davranış bozuklukları ise hatalı eğitimler veya eğitimsiz köpeklerde görülmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir