© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Üsküdar Köpek Eğitimi

Üsküdar Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
832 0

İstanbul Türkiye’nin en büyük şehri ve aynı zamanda kültür başkenti olarak kabul edilen şehrimizde çok geniş bir nüfus ve buna göre de çok fazla binalar bulunmaktadır. Nüfusun geniş olduğunu düşündüğümüz zamanda ise, birçok evlerde köpeklerin beslendiğini de tahmin edebilirsiniz. İstanbul öyle bir yer ki, dışarıya çıktığınızda, belediyeye ait birçok kedi ve köpekler görebilirsiniz, fakat evlerde bile ciddi sayılarda kediler ve köpekler beslenmektedir. Evlerde köpek beslemek güzeldir. Sonuçta onunla oynayabiliyorsunuz, onu gezdirebiliyorsunuz, hatta bazı köpeklerde, köpek sahibini gezdirmiş oluyor, çünkü o kadar çok sahibini çekiştirebiliyor. Yemeğini veriyorsunuz, hatta belki beraber spor yapıyorsunuz, fakat bunların yanı sıra çok önemli olan bir konu daha var, köpek eğitimi.

Üsküdar Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi gerçekten çok önemlidir ve hiçbir şekilde ihmal etmemeniz gerekiyor. Köpeklerinizi öyle bir şekilde eğitmeniz gerekiyor ki, köpeğinizi sevmek isteyen kişilere saldırmasın, ama saldırılması gereken yerlerde de saldırabilsin. Köpeğin bu kontrolü kendi iç güdüsün de sağlayabilmesi gerekmektedir. Bu gerçekten çok önemlidir. Köpeğinizi eğitmeniz gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Kendi köpeğinizi kendiniz de eğitebilirsiniz, fakat bazen uzman desteğe ihtiyacınız olabilir. Bu durumda yapmanız gereken internet üzerinden Üsküdar köpek eğitimi merkezini araştırmak ve nasıl ve ne tür eğitim verdiklerini araştırmanız gerekiyor. Köpeklerin birçok farklı eğitim türleri bulunmaktadır. Yavru köpeklerden tutun ki yetişkin köpeklere kadar farklı biçimlerde eğitebilirsiniz.

 

Bir defa köpeklerin oturmaları ve kalkmalarından eğitmeniz gerekir. Otur dediğinizde oturması ve kalk dediğinizde kalması gerekiyor. Bunun için özel eğitim teknikleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde ise köpek eğitim dili bulunur ve dolayısıyla onu duyan köpekler ne zaman oturması gerektiğini ve ne zaman kalkması gerektiğini çok iyi bilir. Bunları köpeklerinize öğretebilmek için hem köpek eğitim dilini bilmeniz gerekiyor, hem de kullanmanız gereken teknikleri bilmeniz gerekiyor. Bir köpek sahibinin bunları öğrenmesi, köpeğin eğitim görmesi kadar zordur, fakat imkansız değildir ve bunu herkes yapabilir. Siz yeter ki köpeğe sevgi gösterin, o da size sadakatini göstererek eğitime cevap verecektir. Bir köpek olsa bile, köpek ve sahibi arasındaki dostluk ilişkisi gerçekten çok önemlidir.

Üsküdar Köpek Eğitimi

Köpeğinize yemek saati dışında herhangi bir yemek vermeyeceğini öğretmeniz gerekiyor ve yemek saatinde iyice karnını doyurması gerektiğini öğretmeniz gerekiyor. Tuvalete gitmek istediğinde dışarıya çıkmasını öğretmeniz gerekiyor veya tuvalete gitmek istediğinde, örneğin kapıya vurarak sahibini çağırması gerektiğini öğretmeniz gerekiyor. Bunlar gerçekten zaman alan eğitimler, fakat doğru yapıldıkları zamanda ise dünyanın en akıllı köpeği sizin köpeğiniz olacaktır. Bu konuda Üsküdar köpek eğitim merkezinden yardım alabilirsiniz. Onlar size köpeğinizi nasıl eğitebileceğiniz konusunda bilgi verecektir, fakat sizinle beraber köpeğinizi eğitebilirler. Bu şekilde hem her zaman siz köpeğinizin yanında olacaksınız, hem de köpeğinizi eğitiyor olacaksınız. Bu gerçekten çok önemli bir iş.

Köpek eğitmek sandığınız kadar kolay bir iş değildir. Bir ıslık veya el çırpması ile olabilecek bir iş değildir. Eğer gerçekten köpeğinizi eğitmek istiyorsanız, bunu isteyerek ve buna inanarak yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde köpek ne sizin dediğiniz sözleri dinleyecektir, nede sizi umursayacaktır. Köpeğin yemek saatinden tutun ki, lavabo ihtiyacına kadar bir eğitimi vardır. Dışarıda gezerken nasıl gezmesi gerektiğinden, evde nerede yatması gerektiğine kadar farklı eğitimler bulunmaktadır. Evde kimin baba, kimin anne, hatta kimin çocuklar olduğunu fark etmesi için bile eğitimler bulunmaktadır. Köpeğinizi elbette evinizde en iyi arkadaşınız, hatta kendi çocuğunuz gibi sevebilir ve sayabilirsiniz ki öyle de olması gerekiyor, fakat çevrenize karşı köpeğinizin duyarlı ve saygılı olması için de eğitimlerini unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir