© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Yeniköy Köpek Eğitimi

Yeniköy Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
5061 0

Yeniköy yalıları ile ünlü, İstanbul’un en eski boğaz mahallelerinden biridir. Meşhur kahvaltıcıları, deniz kenarında Sarıyer’e dek uzanan uzun yürüyüş parkuru ile bir çok kişi için spor mekânı ve dinlenme alanı halindedir.

Eskiden Yeniköy’de bulunan aile plajında vakit geçiren semt sakinleri ile tam bir tatil beldesi, sahil kasabası havası yaşanan Yeniköy, son yıllarda birçok değişiklikle farklı bir semt haline gelmiştir. Sahil bölgesine yakın semtlilerin evcil hayvan besleme konusunda daha yatkın oldukları bilinir.

Yeniköy için bir sahil kasabası diyebiliriz. Bir çok okul ve hastaneye yakınlığı ile bilinen ve tarihi börekçisi ile bir çok müptelası olan Yeniköy, Sarıyer ilçesinin incisidir. Yeniköy sakinlerinin bazıları müstakil konutlarda yaşadığı için evcil hayvanları da beslemek için ideal bir yaşam sürmektedirler. Özellikle uzun sahil şeridi, köpeklerini gezdirmek isteyenler için ideal bir alandır.

Yeniköy Köpek Eğitimi

Bu nedenle birçok kişi köpek beslemek için ideal bir semt olarak Yeniköy bölgesini tercih eder. Yeniköy Köpek Eğitimi için uygun alanların azaldığı bir bölgemizdir. Geçtiğimiz son 20 yıl önce daha uygun alanları bulunan Yeniköy ve çevresi, kentleşme süresinin artış göstermesi ile daha elit bir kesimin ağırlıkta yaşadığı bir bölge olmuştur.

Özellikle yalılar çevresinde yaşayanlar daha küçük ırk köpekleri beslemeyi tercih etmekte ve bir çok mekâna bu köpekleri ile gelmektedir. Sahilde uzun yürüyüşler yapmak isteyenler ise daha üst kesimlerde beslendikleri büyük ırk köpeklerini gezdirmektedir.

Köpeklerin beslenmesi ile ilgili belediyenin yeterince çalışma yapmaması semt sakinlerine daha büyük bir görev üstlenmeleri gerektiğini düşündürtmüştür. Bir çok kişi için önemli bir sorun olan sokak köpeklerine kötü muamele yaptığı iddia edilen Sarıyer Belediyesi bir çok kişinin şikâyette bulunduğu bir kurum haline gelmiştir. Hayvan severlerin köpeklerin beslenmesi ile ilgili çalışmalar yaptığı ve beslenme ve su ihtiyaçlarını karşıladığı uyumlu bir hayvan – insan ilişkisinin olduğu bölgelerdendir.

Yeniköy Köpek Eğitimi

 

Yeniköy’de Veteriner Var Mı?

Yeniköy semtinde birçok veteriner bulunur ve evcil hayvanlarınızın bakımını yaptırabilme imkânınız vardır. Her semt için yakın alanlarda bulunan veterinerler, bir çok evcil hayvan sever için idealdir.

 

Yeniköy Bölgesinde Köpekler için Uygun Alanlar Var Mı?

Yeniköy bölgesinde Sarıyer’e kadar uzanan uzun bir sahil şeridi vardır. Bu sahil şeridinde tasması ile birlikte köpeklerinizi gezdirebilirsiniz. Bir çok köpek sahibinin günün her saatinde bu bölgede köpekleri ile aktiviteler yaptığını görebilirsiniz.

 

Yeniköy Köpek Eğitimi

Yeniköy semtinde birçok veteriner ve profesyonel köpek eğitmeni bulunur. İsterseniz köpeğinizi eğitim çiftliğine gönderebilirsiniz ama birçok kişi kendi alanında köpeklerine itaat eğitimi aldırmaktan yanadır. Yeniköy köpek eğitimi konusunda birçok başarılı köpek eğitmeninin bulunduğu bir semttir.

 

Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek eğitimi köpeklerin tuvalet alışkanlığı kazanması, otur, kalk, yat, otur, tut, bırak gibi komutları öğrendiği ve sahibi ile birlikte yürürken uyumlu bir şekilde hareket etmesini sağlayan bir temel itaat eğitimi ile birlikte gerekli durumlarda ileri itaat eğimi alınmasını sağlamaktadır. Köpekler için eğitim birlikte yaşamak açısından oldukça önemlidir. Bazı ırk köpeklerin mutlaka eğitim alması gerekir. Yoksa evin çeşitli yerlerine işerler ve sahibinin sözünü dinlemeden kafalarına göre hareket ederler. Bu yüzden eğitim ile köpek ev yaşamına daha uygun bir hale gelerek sahibi ile olan ilişkisinde kimin patron olduğunu anlayarak uslu olur. Yaramazlık yaptığı zaman sahibinin dur komutu ya da bırak komutu ile davranışı sonlandırır.

Yeniköy Bölgesinde Hayvanlar için Aktivite Alanları

Yeniköy semtinde bir çok park vardır. Bu parklarda hayvanlarınızla oyunlar oynayabileceğiniz, gezintilere çıkabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir