© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Yeşilköy Köpek Eğitimi

Yeşilköy Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
899 0

İstanbul’un eski yerleşim yerlerinden olan Yeşilköy, önceki ismi ile Ayastefanos, sakin ve sahil kokulu bir yerleşim merkeziydi. Şimdilerde ise gerek Atatürk Havalimanın orada yer alması ve gerek İstanbul’un nüfusunun sürekli artması dolayısıyla kalabalıklaşan ama hala güzelliğini koruyan bir semttir. Bakırköy’e 7 km uzaklıkta olan Yeşilköy, eski zamanlarda pek çok Rum halkının yaşadığı bir balıkçı mahallesinden oluşmaktaydı, adı da o zamanlar da Ayastefanos yani Aziz Stefan diye kullanılmaktaydı. Yeşilköy ise Cumhuriyet zamanında yer isimlerini Türkçe ‘ye çevirirken verilen bir isim olmuştur. Bu ismin ad babasının bu semtte ömrünü geçirmiş olan ünlü edebiyatçı Halit Ziya Uşaklıgil’den olduğu rivayet edilmektedir. Çünkü o buranın yeşili ve doğasına hayran kalıyordu, belki de birçok eserinin ilham kaynağı bu semt olmuştur, kim bilir?

 

Ve bugün hala Yeşilköy insanların huzuru bulduğu, güzel bir semt olmanın izini sürdürüyor. Bu semtte hayvanlarla iç içe çok rahat ve özgürce vakit geçirmeniz de mümkündür. İlçenin birçok yerinde de özellikle köpeklerle alakalı eğitim sağlayan, bakım olanakları sunan yerler bulunmaktadır. Kaliteli, yerinde ve güvenilir köpek eğitimleri sayesinde pek çok kişi aradığı memnuniyete bu ilçede kolaylıkla ulaşabilmektedir. Yeşilköy köpek eğitimi konusunda oldukça hassas bir yapıya sahip olan ilçelerimiz arasında yer alır. Mesela siz köpeğinizin eğitim almasını istediğinizde bu eğitim merkezleri ile irtibata geçiyorsunuz ve köpeğinizle ilgili sorun ve problemleri paylaşarak yardım talep ediyorsunuz. Daha sonra o eğitim merkezlerinden bir köpek eğitim uzmanı size yönlendirilerek, köpeğinizle ilgili sorunları karakter analizi yaparak meydana çıkarıyorlar. Bu analiz ile birlikte size neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verilir. Siz de bu doğrultuda eğer ki köpek eğitim uzmanınız ile anlaşırsanız evde köpek eğitiminize hemen o günden itibaren başlarsınız. Böyle bir hizmetin semtinizde bulunması sizi oldukça rahata kavuşturur. Böylelikle iyi bir eğitim ile köpeğinizi daha iyi anlamanıza ve yetiştirmenize olanak sağlanmış olur.

 

Peki Yeşilköy köpek eğitimi üzerinde neler uyguluyor sizce? Öncelikle köpeğiniz kendi evinde eğitim aldığında daha fazla itaatkâr olması sağlanacaktır. Hem evinizde eğitim oluyor olması köpeğinizin çevreye daha kolay uyum sağlamanıza olanak sağlayacak hem de evde iken köpeğinizle irtibat halinde olma hakkına sahip olacaksınız. Evinizde köpeğinizin yapması gereken ve yapmaması gereken kuralları ona daha kolay aşılamış olma durumunuz sağlanacak.

 

Mesela yemek yendiği vakitlerde nasıl hareket etmeli, misafiriniz olduğunda ne yapmalı bunlar evinde öğretildiği zaman köpeğiniz size daha itaatkar davranacaktır. Köpeğiniz evde değil de eğer köpek eğitim merkezinde eğitimini alıyorsa şu unutulmamalıdır ki eğitim merkezlerinde dikkat dağıtıcı hiç bir unsur yer almadığından köpeğiniz dış dünyaya çıktığında dikkatini dağıtan unsurla karşılaştığında aldığı eğitimin hakkını tam veremeyecektir. Bu yüzden en iyi eğitim programının evinizde olacağı konusunda ısrarla tavsiyeler bulunmaktadır.

 

Evde eğitim yapılacağı zaman köpek sahibi de aktif olarak eğitimlere müdahil olur ve köpeğinin eğitimi hakkında bilgi sahibi olur. Bu tarz bir eğitim en kaliteli seçenek olarak sizlere sunulmaktadır. Sizinle birlikte bu eğitim gerçekleşirken siz de uygulanan her yöntemi tecrübe edinmiş olacaksınız.

 

İnsan psikolojisi gibi hayvan psikolojisinin de önemli olduğu konusunda bilgilere sahibiz artık hepimiz. Bu yüzden eğitimde bilimsel verilere dayanan, şartlanma üzerine değil öğrenme üzerine odaklanan, ceza ve şiddet konusunu içermeyen tamamıyla pozitif yöntemler kullanılarak eğitimlere yön verilmektedir. Bu öğrenme yöntemleri sayesinde yepyeni bir süreç başlatılmış olup ‘pozitif eğitim metotları’ adı altında modern köpek eğitimine dâhil edilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir