© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Köpek eğitimi bekle komutu

Köpek eğitimi bekle komutu

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1206 0

Eğitimli köpekler için altın komut: bekle komutu

Eğitimli bir köpek ile eğitimsiz bir köpeği kıyasladığımızda aradaki fark bariz şekilde ortadadır. Bu yüzden evimizde beslediğimiz köpekleri eğitmek isteriz. Bunun sebebi köpeğimiz ile yaşadığımız ortak hayatın daha kaliteli ve rahat olmasını sağlamaktır. Eğitimli bir köpek altın gibi değerlidir. Evimizin içinde sözümüzü dinlemeyen bir köpeği görmek pek hoş değildir ve bunun önüne eğitimle geçilebilir. Güzel dostlarımızın temel eğitimlerini ve tuvalet eğitimini kendiniz verebilirsiniz. Bunun için muhteşem olmaya ihtiyacınız yoktur. Sadece onun gözünden görerek yani empati yaparak ona istediklerinizi aşılayabilmeniz gereklidir. istikrarlı ve kararlı yapılan davranışlarınızın sonrasında başarıya ulaşabilirsiniz. Köpek eğitimi bekle komutu köpeğinize ve size çok yarayacak bir komuttur. Yemeğini yerken bekle komutu verebilirsiniz. Size sadıklığını ve size tapınmasını arttırabilirsiniz. Sizden başkasını da kaile almamasına olanak verebilirsiniz. Bunun için çok önemli olan bu komutu öncelikleriniz arasına koymanız gerek.

Köpek eğitimi bekle komutu bu kadar önemliyken bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz gereklidir. Öncelikle köpeğiniz ile baş başa kalmalısınız. Köpeğinizin dikkatini dağıtacak unsurların ortadan kalkmasını sağlamalısınız. Köpeğinizin konsantrasyonunu bozabilecek her şeyi yok edin. Size odaklanmasını sağlayın. Şimdi fiziki koşullar sağlandığında bir de sizin psikolojinizi hazırlamak gereklidir. Bu noktada istikrarlı ve kendinizden emin olmanız çok önemlidir. Sabırlı olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Onun bir kerede öğrenemeyeceğini bilmeniz gereklidir. Elinize mama alarak uzatın ve bekle diyerek yemesine izin vermeyin. Bunu binlerce kez dahi tekrarlamanız gerekebilir. Bunun için sabır ilk altın kuralımız. Bundan sonra köpeğimize alıştırmalar yapacağız sürekli çünkü öğrenmeyi devamlılık sağlar. Her hareketinizi düşünerek atmalısınız. Kararsızlığı kesinlikle bu işin içine karıştırmamalısınız. Köpeğiniz sizin her hareketinizi her duygunuzu hisseder. Ona kızmayın ve onu asla kötü cezalara maruz bırakmayın. Sizin onun hayatı olduğunu unutmayın. Ona verdiğiniz her kötü ceza kalbinde bir yer tutar. Onu kırmadan incitmeden bir şeyler vermeye özen gösterin. Köpeğinizin eğitimleri için her koşulu yerine getirmeniz ve ilginiz gereklidir. Bu eğitimler sizin zamanınızı alacaktır. Onun hemen bir şeyler öğrenmesini beklemeyin ona da vakit verin.

Şimdi size düşen büyük görevin farkına vararak devam edin. Siz bu aşamada en önemli öğesiniz ve köpeğinizin öğretmenisiniz. Köpek eğitimi bekle komutu sizin için kurtarıcı bir komuttur. Köpeğiniz sizden bekle komutu aldığında asla kıpırdamamalı ve bir şeyler yapmamalıdır. Bu basit bir eylem kesinlikle değildir. Köpeğinizi eğitmek için en az 5 ile 6 aylık arasında olması gereklidir. Daha küçük bir köpeğe eğitim vermeniz doğru olmaz. Öğrenebilmesi adına ona vakit tanımanız gerek. Bu iş basit bir şey değildir. Lütfen pozitif cezalandırma dışında başka cezalandırmalarla ona gitmeyin. Onu dövmek, aç bırakmak, karanlığa kapatmak, korkutmak kesinlikle alacağınız sonuç üzerinde olumsuz etkiler oluşturacaktır. Ona çocuğunuz gibi davranın yani sevgi ve şefkatle eğitim verin.

Korkan ve güvensizlik yaşayan köpekler daha sonralarda birçok psikolojik sorunlar yaşayacaktır. Onlara travma yaşatmamak adına her adımı bilinçli atmanız gereklidir. Köpek eğitimi bekle komutu için yapmanız gerekenler onun sabrını sınayarak beklemesini öğretmektir. Bu güzel dostlarımızın bizim ile yaşadıkları hayatın kalitesinin mükemmelliğini sağlamak için öğrenmeleri gereken her komutu onlara güzel şekilde aşılamalıyız. Sizden öğreneceği çok şey olduğunu unutmayın. Her zaman sabırlı olmayı bilin. Sevgi ve şefkatinizi de bu işe katın. Kararlı olun ve her gün belli zamanlarda eğitimleriniz için alıştırmalar yapın. Sonunda başarıya ulaşacak ve dostunuz ile mükemmel şekilde yaşayabileceksiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir