© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi

Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
818 0

 

Köpekler dost hayvanlardır. Köpek sevmeyen çok az kişi vardır herhalde. Kimisi yalnız yaşıyordur. Kendine köpek alır. Kimileri çocukları ister köpek alır. Köpek beslemek, bakmak zevkli olmanın yanında, meşakkatlide bir iştir. En basiti köpeğiniz evde besliyorsanız, tuvalet eğitimi. Kendinizi, işyerinizi, evinizi, fabrikanızı, vs. bir yerleri korumak için köpek aldıysanız şayet, köpeğin itaat eğitimi. Süs köpeğine sahipsiniz. Süs köpeğinizin kuaför ihtiyacı. Yalnız yaşıyorsunuz, şehir dışına toplantıya gideceksiniz. Köpeğinizi bırakacak yeriniz yok. Köpeğiniz hastalandı. Köpeğinizi tedavi ettirmek için güvenilir hekimler, hijyenik bir yer arıyorsunuz.

Ne yapacaksınız? İstanbul’da Şaşkınbakkal civarında ikamet ediyorsanız. Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi Merkezi hizmetinizde. Güvenerek gidebileceğiniz bir merkez. Her türlü ihtiyacınıza karşılık bulabileceğiniz bir yer. Özellikle bayram tatillerinde bırakacaksanız, yoğunluk olduğu için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Pet otelde küçük dostunuz için her türlü konfor mevcut. Havalandırma, kalorifer, üstü kapalı bahçe mevcut. Otelde kalan tatlı misafirler 24 saat kamera ile izlenmektedir. Ayrıca 24 saat veteriner hekim kontrolündeler. Yalnız, küçük dostunuzu yatılı bırakacağınız zaman tüm aşılarının tam olması gerekmektedir. Köpeğinizin aşı karnesini yanınızda getirmeniz gerekir. Eğer köpeğinizin bir rahatsızlığı varsa ya da diyet yapması gerekliyse, görevli hekime bu konuda bilgi vermeniz gerekir.

Küçük dostunuzu merkeze getirmek için sorun yaşıyorsunuz. Aracınız yok. Merkezin pet taxsi diye bir hizmeti de var. Her şeyden önce deneyimli bir hekim kadrosuna sahipler.

Köpekler hisli hayvanlardır. Sadık hayvanlardır. Sizde bu yazıyı okuyansanız eğer bir hayvan seversiniz. Sizinle beraber ya da ailenizle beraber yaşayan bu sevimli hayvanları bir yere bırakmanız gerektiğinde, güvenli bir yere bırakmanız gerekir. Köpeğiniz almasını istediğiniz eğitimler ki bu çok önemli bir konu. Hangi konuda olursa olsun. Eğitimi kim alıyorsa alsın, söz konusu bir canlıyı eğitmekse, bunu yapan kişinin bu konuda uzman olması gerekir. Birçok kez duyuyoruz. Birçok yerde köpekleri eğitmek için çeşitli işkence yöntemleri kullanılıyor. İşkence diyorum çünkü bir hayvana eziyet etmeye başka bir tabir aklıma gelmiyor. Her şey sevgiyle yapılınca güzeldir. Düşünsenize insan hayatında en önemli zamanlardan biri ilkokul dönemidir. İlkokul öğretmeninizi ya çok seversiniz yada nefret edersiniz. Her iki durumda da hafızanıza kazınır. Çünkü ilkokul dönemi herşey için bir ilktir. Okumayı, yazmayı, arkadaş edinmeyi, resmi bayramları, bu bayramlarda şiir okumayı, sayı saymayı, hep bu dönemde öğreniriz. Şimdi düşünün minnacık, şirin yavru bir köpek almışsınız. En basiti evde beslemeksiniz. Tuvalet eğitimini nasıl vereceksiniz. Genelde koruma için alınan kurt köpeği tarzı bir köpek aldınız, nasıl itaat etmeyi, nasıl korumayı öğreteceksiniz.

Bir merkeze emanet ettiniz, köpeğinize sevgiyle mi yoksa vurarak mı yaklaşacaklar. Bunlar bana göre çok önemli. Eğer canlı bir hayvan aldıysam, onu en iyi şekilde bakmak isterim. Özel zamanlarda bir yere bıraktıysam en iyisine bırakmak isterim. Bazı şeyleri öğreteceksem en iyi şekilde öğretmek, başka birisi öğretecekse, konusunda uzman birinin öğretmesini isterim. Tabi ki sevgiyle olsun isterim. Çünkü nefes alan her canlı iyi bir yaşantıyı hakkeder. İnsanların konuşma özelliği olduğu için, derdini anlatabilir. Ama köpekler her şeyi anlaşanlarda konuşma yetisine sahip olmadıkları için dertlerini anlatamazlar. Siz o hayvanı alıp, sahiplendiyseniz şayet, bütün sorumluluk sizdedir. Onun için en iyisini siz düşüneceksiniz. Her şeyin altında sevgi yatıyor. Dostunuzu sevecen ellere emanet edin.

Yukarıda yazdıklarım sizin için önemliyse, küçük dostunuz emanet edecek güvenilir bir yer arıyorsanız, bir de üstüne İstanbul’da Kadıköy civarlarında ikamet ediyorsanız. Şaşkınbakkal Köpek Eğitimi merkezi tüm bu anlattığımız özelliklere ve konfora sahip.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir