© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Akita İnu Köpek Eğitimi

Akita İnu Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
3222 0

Hayat sahamız genişledikçe ve refah seviyemiz arttıkça insanlar olarak evlerimize neşe getirecek şeyler ararız. Evcil hayvanlar bu ihtiyacımızı karşılamakla beraber bizlere dost, yol arkadaşı, oyun arkadaşı olurlar. Sevimli dostlarımıza en iyi verebileceğimiz örneklerden biri ise kesinlikle köpeklerdir. Türkiye’de açıklanan istatistiklerin bir çoğunda en çok tercih edilen evcil hayvan köpeklerdir. İnsanoğlu ile ilişkisi çok eski yıllara dayanan köpekler o dönemlerden beri koruma, avlanma gibi konularda bizlere yardım ediyor. Şimdi ki yıllarda ise bu görevlerden daha çok bizlere dostluk etmek amaçlı sahiplenilmektedirler. Bir Japon köpeği olan ve kaslı yapısı, güçlü duruşu, tüy yapısı ile bir bakışta diğer köpeklerden ayrılan Akina Inu bunlara örnek verilebilir.

Akitalar spitz denilen en ağır köpek türlerinin de bir örneğidir. Tüyleri kabarık ve sıktır aynı zamanda güçlü bir çenesine yapısında sahiptirler. Krem beyaz arası keskin renk geçişlerine sahiptirler. Bu özelliklerle de diğer köpeklerden kolay ayrılabilirler. Göz yapısı köşeli renk olarak ise kahverengidir. Dudak kısmı siyahtır dil rengi ise pembedir. Kuyruğunu ise yukarıda dik ve kıvrık olarak tutarlar. Akina Inu köpek eğitimi hakkında ise yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir. Akita Inu cinsi köpekler sakin ve başına buyruk davranışları ile tanınırlar. Bundan dolayı Akita İnu Köpek Eğitimi kolay bir eğitimdir. Aileye adapte olma süreci oldukça kısadır ve ailesine karşı sevencen bir yapıya sahiptir. Karakterini tam olarak tanımlayan kelimeler ise kesinlikle cesur, gözüpek ve çok akıllı oluşlarıdır.

Akita İnu Köpek Eğitimi

Aynı zamanda Akita Inu cinsi köpekler çok iyi bir koruma köpeğidiler. Akita Inular ailesi ve insanlara karşı sevecen olsada diğer köpek, hayvanlara karşı tahammülsüz ve uyumsuzdur. Bu sebepten dolayı diğer hayvanların bulunduğu bölgelerde kesinlikle serbest bırakılmamalı ve tasmasız dolaştırılmamalıdır. Kendi ailesinde ki çocuklara karşı sevecen ve korumacı bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden başka çocukların zara verme düşüncesi ile oyun oynamalarına izin vermezler ve bu gibi durumlarda şaka yapılması sonucu ısırabilirler. Yemek konusunda ise vahşileşebilirler bu yüzden beslenme konusunda düzenli olunması gerekmektedir. Akita Inular her zaman ailesi ile birlikte olmak isterler ve ilginç bir ses tonuna sahip olmalarına rağmen fazla havlamazlar. Akita Inu cinsi köpekler egzersize çok fazla ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden düzenli olarak yürüyüşler yaptırmanız gerekmektedir. Eğer egzerszileri düzenli yapılıyorsa apartmanda yaşayabilirler. Evin içinde de aktif olmalarına rağmen onlar için en iyi yaşam ortamı geniş arazilerdir.

Akita İnu Köpek Eğitimi

Eğitimleri konusunda ise bu özellikleri dikkate alarak Akita Inu cinsi köpekler için sabırlı pozitif olmak gerekir. Başına buyruk ve çabuk sıkılan Akita Inu cinsi köpekler için eğitim çok sıkı olunmamalı ve baskı kurulmaması gerekmektedir. Aksi takdir de eğitimler çok çabuk sıkılacaktır ve temel itaat eğitimi konusunda ciddi problemler yaşanacaktır. Verilen komutları belli bir noktadan sonra dinlemeyip yine kendi istediğini yapacaktır. Bunun dışında ki aşamalarda da eğitime ısınamayıp hiçbir şekilde ciddiye almayacaktır. Bu yüzden bu cins köpeklerin sıkıldığını hissettiğiniz an eğitimi kesmeniz daha verimli olacaktır. Akita Inu’lar çok zeki köpeklerdir bu yüzden komutları ve eğitimleri çok kolay kavrayabilir bu yüzden onları sıkmadan ve ısrarcı olunmadan verilen bir eğitimden verim alınabilir. Eğitimleri için geniş ve hareket alanlarının daha rahat olacağı yerler tavsiye edilmektedir. Bu teknikler uygulanarak Akita Inul’larla sağlıklı bir sahip köpek ilişkisi kurulabilir.

Akita İnu Köpek Eğitimi Fiyatları

Akita Inu’ların diğer bir özelliği ise çok titiz oluşlarıdır. Kendilerini kirli hissettikleri anda huysuzluk yapabilir. Bu yüzden tuvalet eğitimini de vermek çok kolaydır. Gazete serip üzerine damla damlatılarak verilecek bir eğitim çok verimli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir